Skocz do zawartości

Nacisk na hak


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie,  mam dopuszczalny nacisk na hak 72 kg. Znajomy poprosił, abym przewiózł mu przyczepkę kilkaset km. Z towcara wynika, iż ona ma 80 kg nacisku (nie było ważone). Co o tym myślicie? Jakie może być zagrożenie tj. czy możliwość uszkodzenia haka, samochodu, zerwania itp...czy bardziej problemy ze stabilizacją? Czy sposób pakowania przyczepy ma istotny wpływ na nacisk, czy też raczej nie ma to większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dasz 70kg to będzie dobrze. Pare kg w te czy wewte nie ma większego znaczenia. Jakbyś dał zamiast 70 np 100 to już problem. Pakowanie oczywiście ma wpływ, jak w mojej przedsion był z przodu to miałem 140kg :/ musiałem dać na tył żeby było ok. I bez wagi na oko nie określisz, wystarczy chociażby łazienkowa i kawałek patyka długości ok 42cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, w79 napisał:

Przeciez mam te zolta:). Swoja droga martwie sie o moj bagaznik na rowery na haku. Chyba zastanowie sie nad przeniesieniem do tylu:) 

Zależy od układu, część kombinuje żeby dociążyć przód a część żeby tył. Jakbym dał rowery na dyszel to w ogóle bym jej nie wyważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole ide w ciemno. Kupilem bez wazenia przy bardzo watpliwym wpisie w dowodzie. Zrobbilem rozeznanie w Knausie i okazalo sie ze DMC nie bylo obnizane. Co wiecej, nie ma mozliwosci podniesienia go. Coz No risk, no fun:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz 1500? Zważ nacisk na hak i zważ samą budę, będziesz wszystko wiedział. 

 

Ja przy nacisku się zdziwiłem, przed pierwszym wyjazdem, już wszyscy w przedpokoju stoją, ja na oko wyważyłem i ok, tknęło mnie i zważyłem nacisk na łazienkowej, jak pisałem 140kg, rozbebeszyłem całą budę, wszystko co ciężkie do podkowy, przedno schowek pod francuzem pusty. A jak teraz jechaliśmy do do karpacza co dwie butle z gazem brałem to jeszcze bardziej tył musiałem dociążyć. Taki układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój układ też będziesz miał przód dociążonyc. Z tyłu tylko lekkie pietrusy, z przodu bakista, kibel ze spłuczką, lodówka na osi. Jeszcze kwestia gdzie masz zbiornik z wodą i jaki duży, ale będziesz miał podobnie jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dokładaniem szpeju na tył przyczepy to bym nie przesadzał bo może kleknąć newralgiczne miejsce w przyczepie i będzie kłopot . A tym miejscem są drzwi wejściowe za osią  a dokładnie poszycie nad drzwiami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

. I bez wagi na oko nie określisz, wystarczy chociażby łazienkowa i kawałek patyka długości ok 42cm

Jacek fascynujące :D

Nacisk to nacisk, coś ma jakieś parametry, możliwości to wg tego trzeba postępować. Tak chociażby dla przysłowioweo BHP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maras A jakie widzisz wyjście? 

 

U mnie rozkład mas jest taki, w podkowie z tyłu przedsion ze stelażem, 36kg, teraz doszedł aku 8kg, czysta woda 20L, na osi lodówka, mover i sanki z kołem, przód spłuczka 15L, bakista, butla 11kg i troche szpeju typu kabel czy śledzie z 8kg. 

 

Mniej więcej po równo rozłożone. Ale jakbym dodał te rowery na dyszel to wtedy musiałbym robić wachadło i ładować tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Maras A jakie widzisz wyjście? 

 

 

Zdrowy rozsądek i myślenie w tym co się robi ;)

Zapakować szpej jak najbliżej osi w przyczepie lub w jej pobliżu zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Wiem ,że utrudnia to komunikację w budzie ale innego wyjścia nie mamy . 

Można tez poświęcić jakiś wolny dzień i rozmieścić to z głową  uda się .      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie odpowiem Ci  na to pytanie bo tego nie widziałem  na oczy .Ale jak masz  ten szpej   na końcu podłogi to nie jest to wskazane na dłuższą metę. 

Jak sugerowałem , poświęć sobie jeden dzionek na wiosnę i porozkładaj na spokojnie to co masz . Pewnie jak u każdego jakieś "przydasie" pewnie można będzie zostawić w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.