Skocz do zawartości

Co to właściwie jest przyczepa w stanie idealnym ?


jarzabek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Od pewnego czasu męczy mnie taki temat.Przyczepy które są sprzedawane są w stanie idealnym.Nie mam na myśli tego że nie ciekna tylko stan mebli itp.Przecież jeśli korzysta z przyczepy to niestety musi być widać jakieś ślady użytkowania.Każdy o swojej cepce pisze:wszystko jest jak nowe.Troche to dziwne bo z toalety,kuchni,sprzętów,mebli korzysta się.Nikt na boso nie wchodzi.Nikt w rękawiczkach mebli nie dotyka.To po kiego pisać że  ten tak zwany stan idealny jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie idealnym - znaczy bez wad. IMHO nawet nowe prosto z fabryki nie są, bo zawsze jakaś wada się znajdzie ;) Jak widzisz w ogłoszeniu takie sformuowanie, możesz założyć, że oferent jest świadomym, handlowym kłamcą i hipokrytą lub oderwanym od rzeczywistości Januszem biznesu.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma bata by cos co ma 10-20 lat było jak z fabryki.A wielu nawet tu forumowiczów twierdzi że jego przyczepka prawie nie używana.Po co takie przekłamania.Że blat porysowany,szafka ukruszona,róg uskubany.Coś mnie ostatnio drażni w takich wypowiedziach.Jak na swoja popatrzę i porównam z wypowiedziami na forum...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogłoszeniu napiszą ,że podrapana a z zewnątrz porysowana, kranik lekko cieknie i takie tam to będzie mało atrakcyjna oferta . Ale tak to jest ,że jak jeden napisał kilka lat temu : bez przykrych  zapachów lub ,że nie wymaga żadnego wkładu finansowego to teraz w 99% ogłoszeń to standartowy bełkot marketingowy jest.

Nie oznacza to ,że nie ma takich przyczep zadbanych , są ale jest tego towaru znikoma ilość. 

Nie chwaląc się u nas chodzimy na boso :]  nic nie jest porysowane ani urwane w środku jak i na zewnątrz .Jak to mówią jak dbasz tak masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maras napisał:

Jak w ogłoszeniu napiszą ,że podrapana a z zewnątrz porysowana, kranik lekko cieknie i takie tam to będzie mało atrakcyjna oferta . Ale tak to jest ,że jak jeden napisał kilka lat temu : bez przykrych  zapachów lub ,że nie wymaga żadnego wkładu finansowego to teraz w 99% ogłoszeń to standartowy bełkot marketingowy jest.

Nie oznacza to ,że nie ma takich przyczep zadbanych , są ale jest tego towaru znikoma ilość. 

Nie chwaląc się u nas chodzimy na boso :]  nic nie jest porysowane ani urwane w środku jak i na zewnątrz .Jak to mówią jak dbasz tak masz 

A ile luda przed Tobą a potem po Tobie będzie traktować przyczepe bez namaszczenia?A poza tym kupić i nie korzystać bo się zniszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz widziałem na kempingu parę emerytów z Niemiec w LMC. Piękna przyczepa, bielutka w środku, jasna tapicerka, wykładzina itd. Dziadek cały dzień leżał pod drzewem z książką, a babcia sprzątała przyczepę. Żadnych wnuków ani zwierząt. Domyślam się że wewnątrz stan idealny bo z zewnątrz fabryka.

Moja też by taka była ale już mi się znudziło ciągłe powtarzanie dzieciakom żeby nie skakały po łóżkach. Jak zaczynają zabawę to idę z książką pod drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jarzabek napisał:

A ile luda przed Tobą a potem po Tobie będzie traktować przyczepe bez namaszczenia?A poza tym kupić i nie korzystać bo się zniszczy?

Przede mną nie było nikogo :) a jak będzie po mnie to mi lotto .... Jak nie korzystamy jak korzystamy a że tego nie widać to co ja zrobię .

 

21 minut temu, Marcin_G napisał:

Ja raz widziałem na kempingu parę emerytów z Niemiec w LMC. Piękna przyczepa, bielutka w środku, jasna tapicerka, wykładzina itd. Dziadek cały dzień leżał pod drzewem z książką, a babcia sprzątała przyczepę. Żadnych wnuków ani zwierząt. Domyślam się że wewnątrz stan idealny bo z zewnątrz fabryka.

Moja też by taka była ale już mi się znudziło ciągłe powtarzanie dzieciakom żeby nie skakały po łóżkach. Jak zaczynają zabawę to idę z książką pod drzewo.

Byłem na pierwszym przeglądzie budy i widziałem Knausa , który był kupiony pół roku temu czyli był po jednym sezonie i nie mogłem uwierzyć w to jak można tak zniszczyć czy też zdemolować przyczepę po takim czasie. Właściciele mieli dwa koty i psa ...  to w wewnątrz a z zewnątrz to chyba była nauka jazdy z przyczepą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jarzabek napisał:

To po kiego pisać że  ten tak zwany stan idealny jest?

Bo klient tak chce i w to wierzy, tak jak z autami nikt nie kupi auta z przebiegiem 500tyś ale jak to samo auto ma 200tyś
no to już jest auto idealne, sami wierzymy w takie ogłoszenia dlatego takie ogłoszenia właśnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jarzabek napisał:

Ale nie ma bata by cos co ma 10-20 lat było jak z fabryki.A wielu nawet tu forumowiczów twierdzi że jego przyczepka prawie nie używana.Po co takie przekłamania.Że blat porysowany,szafka ukruszona,róg uskubany.Coś mnie ostatnio drażni w takich wypowiedziach.Jak na swoja popatrzę i porównam z wypowiedziami na forum...........

stan idealny to buda nie zniszczona, w stanie oryginalnym , bez żadnej rzeźby domorosłych januszy 

naprawiana jak należy

z normalnymi śladami używania, ale nie zużycia i zniszczenia 

jeżeli w dachu są dwa okna i każde inne to d00pa , jak jedno nowe, drugie stare ale takie same to już nieźle , jak dwa takie same i nowe to stan idealny 

zamki z jednym kluczem to super, wkładki dopasowane do jednego klucza to też super, dwa klucze to średnio, jakieś przeróbki na kłodkę i skobelek to tragedia 

jak uszczelka jest zużyta i wstawiona nowa fabryczna to ideał, jak uszczelka samoprzylepna od okien to kupa 

szyba cała jest OK, sklejona fachowo to nieżle, poklejona plastrem i drutem to kanał 

zamknięcia wszystkie oryginalne - cacy , rzeżba w jakieś wydumki z castoramy to już trochę gorzej , chyba, że cała przyczepa przerobiona jest pod jedno rozwiązanie i w zapasie jest parę sztuk tego rozwiązania 

i tak można by jeszcze długo 

mam nadzieję, że teraz zrozumiesz co to znaczy przyczepa w stanie idealnym , naturalne zużycie i solidne naprawy nie przeszkadzają w tym 

 

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stan idealny to przyczepka szczelna bez przecieków ,  i sucha ;) oraz bez wgnieceń na zewnątrz .

Reszta w środku i tak będzie przerobiona pod moje upodobania :) więc już taka idealna w środku nie musi być .

Każdy ma swoją miarę idealności .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super piszecie.Ale mnie chodzi o to że wielu właścicieli przyczep uważa że:stan idealny to taki gdzie przyczepa 10-20 letnia wygląda z zewnątrz i wewnątrz jak nówka.Spytałem bo mnie takie wypowiedzi co najmniej denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w stanie idealnym to taka po co najmniej 3 latach od zakupu przez rozgarniętego technicznie forumowicza... Byle czego nie kupił, usterki usunął, doposażył, kochał, przytulał... :) 

A serio - przyczepa w stanie idealnym to zdrowa rama, podłoga, układ jezdny i hamulcowy, konstrukcja ścian i dachu, szczelna, z działającym wyposażeniem, bez elementów wymagających wymiany lub naprawy, nie wyćmochana w środku, w miarę nowe opony, okładziny w stabilizatorze, nie uszkodzona mechanicznie z zewnątrz i poprzednio nie naprawiana, przyjemna dla oka (używana nie zużyta), z nierozkompletopwanym wyposażeniem. Jakże niewiele trzeba :) A miało być serio...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dysonans między zbywcą a nabywcą. Zbywca - idealna, jak na używaną, nie zużytą. Nabywca - najlepiej nowa, w cenie dwudziestoletniej.

Natomiast stan idealny - cóż, jak każdy ideał, jest nieosiągalny, dla każdego oznacza co innego, i w niejednej "idealnej" po jakimś czasie jednak wyszedł niezły parch. 

Więc co to znaczy? Tyle co nic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.