Skocz do zawartości

Zepsuta spłuczka w toalecie thetford C2


Rekomendowane odpowiedzi

pompkę naprawiłem dzięki wd40 heee,ale niestety nie mam napięcia na przewodach które dochodzą do pąpki więc nie może działać gdy jest podpięta do kibelka :czerwona: panowie co może byc przyczyną prąd na kostce z rozgałęzienia z kranami wychodzi idzie do kibelka i tam gdzieś ślad się kończy nie wiem gdzie szukac bezpiecznika a może ten mikro włącznik?blaszka pyka jak się wkłada pojemnik na fekalia,nie wiem co dalej prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

1.Wyjąć pokrywę i uchwyt na papier toaletowy.

2.Podnieść do góry POJEMNIK NA PAPIER TOALETOWY ( jest uszczelniony uszczelką więc może być ciężko ).

3. Po tych czynnościach będzie widać z góry pompę wodną umocowaną jednym wkrętem - odkręcić go i wyjąć ale wcześniej rozłączyć przewód elektryczny ( 12V - będzie widać w którym miejscu bo łączenie przewodu jest dobrze uszczelnione gumą ). Być może pompa jest OK a usterka jest na w/w łączeniu przewodów.

Mimo uszczelnienia woda sie czasem tam jednak dostaje i powoduje korozje na łączeniu przewodów.

 

Inną przyczyną braku prądu na pompce wody spłuczki może być spalony bezpiecznik ( typowy szklany radiowy lub samochodowy ).

 

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

post-80265-imported-70da9bad-904a-4519-a7e7-9734eadd79b0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pompkę odłączyłem i kabelki teraz wiszą napięcia nie ma sprawdzałem miernikiem,pompke tez na krótko podłączałem,problem jest gdzieś indziej ,podsyłam zdjęcia z demolki kibelka

 

można duże zdjęcie miejsca tego bezpiecznika,bo ostatnio zaglądałem tam a nic nie widziałem,a szukałem

post-80269-imported-c15bffbe-5077-43c8-a3a1-2d901ebe7d78_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdem bezpiecznika w zależności od rocznika toalety może być mało widoczna MAŁA CZARNA EBONITOWA GŁÓWKA (?) którą należy wykręcić i równocześnie z nią szklany bezpiecznik lub jeśli jej nie ma w tym miejscu - wyjąć bardziej widoczny normalny bezpiecznik samochodowy. Jeśli nie ma napięcia na przewodzie na dojściu do pompy wody to trzeba sprawdzić bezpiecznik i napięcie na dojściu do niego. Jęśli i tam nie będzie napięcia to trzeba '' po kabelku '' dojść do mikrowyłącznika ( dojście przez zdjęcie jego dolnej obudowy ). Może na nim jest usterka.

 

Na końcu NAJWAŻNIEJSZE: pompa wody spłuczki NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ bez wsuniętego na swoje miejsce pojemnika na fekalia a tym samym bez zamknięcia obwodu elektrycznego przez w/w mikrowyłącznik.

 

Janusz od Aśki

post-80270-imported-2c5962a0-99b6-4995-8041-e073037904b0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

UFFFF, dzięki Kolegom za zawarte tu wskazówki ....

W mojej "świeżynce" sen mi z oczu spędzał fakt, że po wciśnięciu przycisku spłuczki coś tam w środku "buczało" ale wody nie spuszczało :ok:

Pogmerałem kabelkami od spodu - niestety - nie pomogło, wydłubałem pojemnik na papier, odkręciłem pompkę, po jej wyjęciu próbowałem ją "rozpędzić" delikatnym śrubokrętem. Pokręciła chwilę, popchnąłem ją jeszcze - poszła na dłużej. Potem - zaskoczyła. W miarę możliwości (jak głęboko mi weszła ręka do spłuczki) wyszorowałem pojemnik od wewnątrz. Przepłukałem osad 3 pełnymi zalaniami spłuczki :niewiem:

Odpukać w niemalowane - na razie działa.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic bede grzebał w piatek aż znajdę,ten kibelek postawiłem sobie jako punkt honoru musi działać!!! :ok: dzięki za podpowiedz ,jak zrobie bądz nie zrobie to dam znać :ok:

 

A ja ci powiem tak problem miałem podobny nie chce czasem działac i krótko doszedłem do wniosku takiego po waszych opiniach 1) wiadomo po zimie zastane 2) rozruszanie pompki pomogło,ale po jakimś czasie znów zastanie :niewiem: 3) Aśka na swoim foto pokazała ciekawa rzecz o której sam się przekonałem tam gdzie zaakcentowany jest bezpiecznik w tym miejscu znajduje się przewód masowy(tak wnioskuję co widzę u siebie) i jak on nie ma dobrego styku to zapomnijcie o prawidłowym działaniu pompki naprawdę dzisiaj się o tym przekonałem. :ok: Polecam tam też zajrzeć ! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam też problemik z toaletą tego typu.

Pompka chodzi bo ją słychać ale aby coś tłoczyć to musi mieć wodę.

Czy woda do spłukiwania idzie z zewnętrznego zbiornika poprzez pompkę wody ( która zasila w wodę całę przyczepę) czy trzeba tę wodę do toalety jakoś nalać.

Sorki że pytam ale lepsze to niż rozmontowywanie całości i szukanie czegoś czego może nie być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.