Skocz do zawartości
lwojtek122

Zepsuta spłuczka w toalecie thetford C2

Rekomendowane odpowiedzi

max1978

pompkę naprawiłem dzięki wd40 heee,ale niestety nie mam napięcia na przewodach które dochodzą do pąpki więc nie może działać gdy jest podpięta do kibelka :czerwona: panowie co może byc przyczyną prąd na kostce z rozgałęzienia z kranami wychodzi idzie do kibelka i tam gdzieś ślad się kończy nie wiem gdzie szukac bezpiecznika a może ten mikro włącznik?blaszka pyka jak się wkłada pojemnik na fekalia,nie wiem co dalej prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aśka

Witam.

1.Wyjąć pokrywę i uchwyt na papier toaletowy.

2.Podnieść do góry POJEMNIK NA PAPIER TOALETOWY ( jest uszczelniony uszczelką więc może być ciężko ).

3. Po tych czynnościach będzie widać z góry pompę wodną umocowaną jednym wkrętem - odkręcić go i wyjąć ale wcześniej rozłączyć przewód elektryczny ( 12V - będzie widać w którym miejscu bo łączenie przewodu jest dobrze uszczelnione gumą ). Być może pompa jest OK a usterka jest na w/w łączeniu przewodów.

Mimo uszczelnienia woda sie czasem tam jednak dostaje i powoduje korozje na łączeniu przewodów.

Inną przyczyną braku prądu na pompce wody spłuczki może być spalony bezpiecznik ( typowy szklany radiowy lub samochodowy ).

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

post-80265-imported-70da9bad-904a-4519-a7e7-9734eadd79b0_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
max1978

ja pompkę odłączyłem i kabelki teraz wiszą napięcia nie ma sprawdzałem miernikiem,pompke tez na krótko podłączałem,problem jest gdzieś indziej ,podsyłam zdjęcia z demolki kibelka

można duże zdjęcie miejsca tego bezpiecznika,bo ostatnio zaglądałem tam a nic nie widziałem,a szukałem

post-80269-imported-c15bffbe-5077-43c8-a3a1-2d901ebe7d78_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aśka

Gniazdem bezpiecznika w zależności od rocznika toalety może być mało widoczna MAŁA CZARNA EBONITOWA GŁÓWKA (?) którą należy wykręcić i równocześnie z nią szklany bezpiecznik lub jeśli jej nie ma w tym miejscu - wyjąć bardziej widoczny normalny bezpiecznik samochodowy. Jeśli nie ma napięcia na przewodzie na dojściu do pompy wody to trzeba sprawdzić bezpiecznik i napięcie na dojściu do niego. Jęśli i tam nie będzie napięcia to trzeba '' po kabelku '' dojść do mikrowyłącznika ( dojście przez zdjęcie jego dolnej obudowy ). Może na nim jest usterka.

Na końcu NAJWAŻNIEJSZE: pompa wody spłuczki NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ bez wsuniętego na swoje miejsce pojemnika na fekalia a tym samym bez zamknięcia obwodu elektrycznego przez w/w mikrowyłącznik.

Janusz od Aśki

post-80270-imported-2c5962a0-99b6-4995-8041-e073037904b0_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
max1978

no nic bede grzebał w piatek aż znajdę,ten kibelek postawiłem sobie jako punkt honoru musi działać!!! :czerwona: dzięki za podpowiedz ,jak zrobie bądz nie zrobie to dam znać :nono:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pan Kleks

UFFFF, dzięki Kolegom za zawarte tu wskazówki ....

W mojej "świeżynce" sen mi z oczu spędzał fakt, że po wciśnięciu przycisku spłuczki coś tam w środku "buczało" ale wody nie spuszczało :ok:

Pogmerałem kabelkami od spodu - niestety - nie pomogło, wydłubałem pojemnik na papier, odkręciłem pompkę, po jej wyjęciu próbowałem ją "rozpędzić" delikatnym śrubokrętem. Pokręciła chwilę, popchnąłem ją jeszcze - poszła na dłużej. Potem - zaskoczyła. W miarę możliwości (jak głęboko mi weszła ręka do spłuczki) wyszorowałem pojemnik od wewnątrz. Przepłukałem osad 3 pełnymi zalaniami spłuczki :niewiem:

Odpukać w niemalowane - na razie działa.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Pan Kleks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dako
no nic bede grzebał w piatek aż znajdę,ten kibelek postawiłem sobie jako punkt honoru musi działać!!! :ok: dzięki za podpowiedz ,jak zrobie bądz nie zrobie to dam znać :ok:

A ja ci powiem tak problem miałem podobny nie chce czasem działac i krótko doszedłem do wniosku takiego po waszych opiniach 1) wiadomo po zimie zastane 2) rozruszanie pompki pomogło,ale po jakimś czasie znów zastanie :niewiem: 3) Aśka na swoim foto pokazała ciekawa rzecz o której sam się przekonałem tam gdzie zaakcentowany jest bezpiecznik w tym miejscu znajduje się przewód masowy(tak wnioskuję co widzę u siebie) i jak on nie ma dobrego styku to zapomnijcie o prawidłowym działaniu pompki naprawdę dzisiaj się o tym przekonałem. :ok: Polecam tam też zajrzeć ! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kramer32

Witam.

Mam też problemik z toaletą tego typu.

Pompka chodzi bo ją słychać ale aby coś tłoczyć to musi mieć wodę.

Czy woda do spłukiwania idzie z zewnętrznego zbiornika poprzez pompkę wody ( która zasila w wodę całę przyczepę) czy trzeba tę wodę do toalety jakoś nalać.

Sorki że pytam ale lepsze to niż rozmontowywanie całości i szukanie czegoś czego może nie być.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

kramer32, trzeba nalać wodę z zewnątrz jest taki pojemnik odchylany ze wskaźnikiem poziomu wody i tylko ta pompka pompuje wodę ze spłuczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kramer32

To w takim wypadku do tego celu można użyć prysznica....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek
To w takim wypadku do tego celu można użyć prysznica....

Jak masz prysznic na zewnątrz , dlaczego nie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kramer32

chodziło mi o bezpośrednie spłukanie toalety po użyciu za pomocą prysznica...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek
chodziło mi o bezpośrednie spłukanie toalety po użyciu za pomocą prysznica...

możesz tylko pytanie po co w takim razie ta spłuczka , możesz i wiaderkiem spłukiwać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
porąbka
kramer32, trzeba nalać wodę z zewnątrz jest taki pojemnik odchylany ze wskaźnikiem poziomu wody i tylko ta pompka pompuje wodę ze spłuczki.

można z wewnątrz wyjmując pojemnik na papier :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pwtwsw

Witam, a może ktoś mi pomoże. Mam problem ze wskaźnikiem napełnienia zbiornika na fekalie. Wskaźnik pokazuje od zera - zielony kolor (pusty zbiornik) do połowy czerwonego - przy pełnym zbiorniku. Jak można usunąć tą usterkę??? :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi