Skocz do zawartości

Zepsuta spłuczka w toalecie thetford C2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1.Wyjąć pokrywę i uchwyt na papier toaletowy.

2.Podnieść do góry POJEMNIK NA PAPIER TOALETOWY ( jest uszczelniony uszczelką więc może być ciężko ).

3. Po tych czynnościach będzie widać z góry pompę wodną umocowaną jednym wkrętem - odkręcić go i wyjąć ale wcześniej rozłączyć przewód elektryczny ( 12V - będzie widać w którym miejscu bo łączenie przewodu jest dobrze uszczelnione gumą ). Być może pompa jest OK a usterka jest na w/w łączeniu przewodów.

 

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

A co jeśli po wyciągnięciu pojemnika jest w środku różowy płyn? Muszę wyjąć pojemnik na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem że chodzi Tobie o płyn różowy w spłuczce ? Otwórz drzwi od kasetki masz tam szklana rurkę która pokazuje poziom płynu w spłuczce. Wyciągasz ją od góry i przy jej pomocy zlewasz płyn do wiaderka, zbiornik się opróżnia i masz dostęp do pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy można zastosować jakaś inna pompkę masz oryginał do toalety Thetford C2.Chodzi mi o jakiś tańszy zamiennik

 

Witam!

Inny model toalety, ale dla pompki spłukiwania wymogi będą te same również w przypadku C2:

http://forum.karawaning.pl/topic/23509-thetford-c260/?p=526538

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dziś po zakupie cepki zauważyłem problem- pompka nie działa, jutro sprawzdanie bezpiecznik jak go znajdę bo na kilka rzutów oka nic nie było.

 

Z zasilania brązowy kabelek (masa) idzie do wtyczki, we wspomnianej wtyczce są wsumie dwa brazowe kabelki, niebieski idzie między kibelkiem a ściana ze "starym" brozowym kabelki em i tyle po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kibelka rozebralem- wszystko co może mieć styczność z działaniem pompki.

Bezpiecznik mam okrągły 2,5A niestety cały, choć miejsce na samochodowy tez jest obok ale bez kabelkow.

Wiec micro styk i micro wlacznik mam identyczne

post-16178-0-99973100-1504549592_thumb.jpg

post-16178-0-55312400-1504549625_thumb.jpg

 

Z moich testów wychodzi ze raz działa raz nie wiec oba do wymiany idą.

Wiem że identycznych juz nie dostane ale może jakiś zamiennik co ładnie wejdzie w miejsce przeznaczone dla niego.

Znacie może adres gdzie je dostanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie, dziś wymienione zostały dwa przełączniki (kranów ki) z długą blaszką muszą być za całe 2 zł /szt.

Do wymiany użyłem gumówki by powiększyć otwory i wyciąć zaczepy starej krancówki.

Wkrętarka, wiertlo 2.5mm do montażu nowych i dwie wykalaczki jako mocowanie.

Lutowania ok 10 cm koszulki termicznej 20 min roboty i wsio.

Działa jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Godzinę temu, Kristofer napisał:

Dzień dobry!

??

 

5 godzin temu, andrzejwat napisał:

u mnie gdy naciskam spłucze wywala bezpiecznik.co zrobić?

Uzupełnij profil, 2 dni temu rozbierałem spłuczke ( nie w tym temacie, ale w tym dziale ) robiłem nowy temat, masz opisane co odkreci  żeby wybebeszyc i sprawdzić, najprawdopodobniej jest zwarcie na kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, czy toaleta ze spłukiwaniem "elektrycznym", czy z ręcznym (C2, czy C4) - pojemniki znacznie się różnią. Dla C2 - służy do umieszczenia papieru, a dla C4 - mieszka spłukiwania. Nie będzie łatwo. Szukaj u handlarzy używanymi częściami do przyczep na portalach aukcyjnych, może któryś ma uszkodzoną toaletę na części, ew. napisz do jakiegoś większego sklepu karawaningowego typu Center-Camp, Elcamp, GoMarket itp. - może będą w stanie gdzieś znaleźć :hmm:

W necie szukaj pod hasłami: Thetford C 2 Roll Holder lub Tissuewell, a dla Thetford C4 Well Pump.

PS

Gdyby chodziło o pojemnik z pompką ręczną dla C4, to akurat jest dostępny na All...

 

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kristofer napisał:

Nie napisałeś, czy toaleta ze spłukiwaniem "elektrycznym", czy z ręcznym (C2, czy C4) - pojemniki znacznie się różnią. Dla C2 - służy do umieszczenia papieru, a dla C4 - mieszka spłukiwania. Nie będzie łatwo. Szukaj u handlarzy używanymi częściami do przyczep na portalach aukcyjnych, może któryś ma uszkodzoną toaletę na części, ew. napisz do jakiegoś większego sklepu karawaningowego typu Center-Camp, Elcamp, GoMarket itp. - może będą w stanie gdzieś znaleźć :hmm:

W necie szukaj pod hasłami: Thetford C 2 Roll Holder lub Tissuewell, a dla Thetford C4 Well Pump.

PS

Gdyby chodziło o pojemnik z pompką ręczną dla C4, to akurat jest dostępny na All...

 

 

C2, chodzi o pojemnik na papier.

Niewiedza to mnie tylko tłumaczy ?

Dzięki będę szukał nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.