Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna od ZERA!


Mach300

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

Koleżanki, koledzy macie jakieś rozeznanie ile może kosztować (u elektryka) montaż od zera instalacji elektrycznej w przyczepie? Dodam, że mam przyczepkę Knaus Sudwind z '80 roku, która ma tylko podłączenie z zewnątrz 230V + oczywiście oświetlenie przyczepy (7 pin - kierunki, stop, drogowe/mijania)

W holowniku mam gniazdo 13 pin i chciałbym od tego zacząć. Puścić taki przewód do przyczepy gdzie mógłby być ładowany aku podczas jazdy, pompka wody oraz oświetlenie 12V w przyczepie.

Zależy mi też na tym, żeby przyczepka była wyposażona w przekaźnik 12/230V dla rozróżniania napięcia (podłączam 230V na polu i 12V przestaje działać)

Chciałem się podjąć sam, ale chyba ze względów bezpieczeństwa chyba nie ma co ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trudne to nie jest, jedynie trochę zabawy, a elektryk za to kupe kasy wezmie. Przede wszystkim wymień wtyczke na 13-pin, pociągnij kable do transformatora na 12v który nędziesz musiał kupić, przy trafo podłączasz pare przekaźników. Tak w skrócie :) na forum jest kilka tematów o tym, ja ostatnio podłączałem aku, z ładowarką i przełączaniem na 12 przy odpiętym 230, i jako elektryczno- elektroniczny laik dałem rade. Działa i nic się nie spaliło :P

Ja w tym wątku z tym działałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też skorzystać z tematu, w którym ja zaczynałem swoją przeróbkę - tutaj jest najwięcej  schematów i porad.Możesz oczywiście przeczytać całość, ale sporo jest wyjaśnione od strony 7, gdzie Kristofer mnie naprowadzał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesieni wymieniałem całą instalację elektryczną przyczepy (łącznie z wiązką do świateł i samymi światłami) na nową więc również możesz skorzystać z porad w ‚moim’ wątku;

„Pomoc w poprawnym skonfigurowaniu instalacji prądowej przyczepy”

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=62777&share_tid=24941&url=http://www.forum.karawaning.pl/applications/tapatalk/index.php?/topic/24941-Pomoc-w-poprawnym-skonfigurowaniu-instalacji-pr%C4%85dowej-przyczepy&share_type=t

Z tym, że ja robiłem z zamiarem traktowania 230V jako zasilania awaryjnego ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogromne dzięki!!! Jest tu sporo do czytania, ale naprawdę konkret! Już niedługo będę zabierał się za stworzenie takiej podstawowej instalacji w swojej przyczepie. Listę produktów  do kupienia już mam, wstępny schemat też, ale zasilacza mi brakuje. Pomożecie z przykładami? Jaki zasilacz powinien się tam znaleźć?

może taki: https://sklep.avt.pl/zasilacz-modulowy-240w-12v-20a.html

Oczywiście pewnie jeszcze nie raz zapytam o radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens z tym zasilaczem... ja u siebie kompletnie z tego zrezygnowałem.

230V ma służyć jedynie do ładowania aku i jeśli już jest podłączone to mam wtedy aktywne gniazdka i lodówkę. Całe oświetlenie, pompkę, chłodzenie lodówki itp mam puszczone z 12V.

Czemu chcesz odłączać 12V jak masz podłączone 230V? Przeanalizuj sobie dokładnie mój temat.

 

 

PS

oczywiście nie mówię, że Twoje założenia są błędne, ale ponieważ jesteś "na początki drogi do zmian" to warto rozważyć każdą opcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S&A napisał:

230V ma służyć jedynie do ładowania aku

Z tym akurat bym się nie zgodził. W praktyce 230 V się przydaje. Zawsze można podłączyć  ładowarkę każdego laptopa, można podłączyć każdy telewizor, a nie tylko 12 Voltowy. Zazwyczaj dekodery chodzą tylko na 230 V.Kurcze nawet maszynkę do golenia mam gdzie podładować.Nie wszystko chodzi na  12V. Jakby na to nie patrzeć brak 230V to jest ograniczenie, szczególnie gdy się staje na dzika, a ja akurat to lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle Twojego toku myślenia...

Raz zachecasz do 230, a raz twierdzisz że Ci go brakuje jadąc często na dziko...

Też bym polecał robić jak najwięcej na 12v + prostownik do aku, gdy pojawi się 230V...wówczas w gniazdkach też będziesz miał 230V ale gdy braknie zasilania ze słupka większość rzeczy będzie działało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misio napisał:

Nie rozumiem w ogóle Twojego toku myślenia...

Raz zachecasz do 230, a raz twierdzisz że Ci go brakuje jadąc często na dziko...

Nie wiem czy to do mnie czy nie, ale jeżeli to do mnie to musiałeś coś źle przeczytać.Osobiście nie wyobrażam sobie swojej przyczepy bez przetwornicy i 230 V na pokładzie (oczywiście z przetwornicy).

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć brak 230V to jest ograniczenie, szczególnie gdy się staje na dzika, a ja akurat to lubię.


Ale przecież z 12V wypuszczasz przetwornice i działasz na 230V jak potrzebujesz ;-) musiałeś źle mnie zrozumieć ;-)

Właśnie dlatego, że opcja ‚na dzikusa’ jest bardzo kusząca to proponuje takie rozwiązanie nazwijmy to max uniwersalne ;-)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione bez trafo czy zasilacza. Osobno 12v i osobno 230v . 12v z aku.

Na 12v mam oświetlenie, pompki wody, lodówkę. Ale tylko ze względu na automatyczny iskrownik i jedno gniazdko + usb. Na 230v gniazdka, lodówkę i ładowarkę do akumulatora z B. Ładowarka w razie W .

Do tego solar będzie.

I bojler na gaz też będzie.

W innej przyczepie już mam solar.

Wydaje mi się że w prostocie jest siła.

Ja głównie jeżdżę na dzikusa.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S&A napisał:

Ale przecież z 12V wypuszczasz przetwornice i działasz na 230V jak potrzebujesz ;-) musiałeś źle mnie zrozumieć ;-)

Właśnie dlatego, że opcja ‚na dzikusa’ jest bardzo kusząca to proponuje takie rozwiązanie nazwijmy to max uniwersalne ;-)

Ja rozumiem Twój tok rozumowania, ale osobiście bym nie zrezygnował z zasilacza.Mimo wszystko - pominięcie zasilacza zmusza Cię do ciągłego obciążania akumulatora. Z chwilą kiedy podjedziesz na kemping i podłączysz się pod 230V to i tak obciążasz akumulator.Oczywiście natychmiast podładowuje go ładowarka, ale to takie trochę błędne koło.Z jednej strony rozładowujesz akumulator, a z drugiej go natychmiast podładowujesz ładowarką. Można i tak - czemu nie, ale max. uniwersalne to to niestety nie jest. Oczywiście to jest dobre rozwiązanie jak tylko jeździsz na dzika, ale nie zawsze tak jest. Po co rozładowywać i ładować jednocześnie akumulator stojąc na kablu? Poważnie mówię - mi się to nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to max uniwersalne...

1) po co mieć dwa "Zasilacze" 12V (kilogramy i miejsce) - bo i trafo 12V i prostownik to tak naprawdę 2 zasilacze...

2) akumulator jest często bardzo dobrze rozładować (przynajmniej troszkę) i naładować...dla jego lepszej żywotności...

3) dobór prostownika (i tu już wiele szkół i tu nie czuję się już kompetentny do polecania czegoś...bo to zależy od wielu czynników).

 

  a) Prostownik powiedzmy 5A - tańsze, popularniejsze itd - pewnie te 5A nawet nie wystarczy na całe oświetlenie i pompkę, ale nocą akumulator naładuje aku i będzie OK

  b ) Prostownik powiedzmy około 15-20A - spokojnie wystarczy na większość rzeczy na bieżąco a w momencie mniejszego obciążenia wrzuci tyle ile trzeba do akumulatora...

  c) Prostownik 40-80A - taki by szybko (w godzinę, czy dwie naładować cały akumulator - gdy się wszystko używa się 12V, a podpinasz się tylko by podładować akumulator)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Nie została tu poruszona tematyka doboru akumulatora (pojemność, rodzaj itd)...

5) Tak samo nie zabraliśmy głosu w temacie dodatkowych akcesorji i rozbudowy - solary, przetwornice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.