Skocz do zawartości

Kuchenka gazowa


adaśko

Rekomendowane odpowiedzi

To obok to juz wiesz (post powyżej).
Palnik odkręcasz jako całość, kręcisz 90° w lewo.
Nie ma tam innego zabezpieczenia.
Uszczelki są dwa rodzaje (różna grubość).
Zanim kuposz upewnij się czy kupujesz dobrą.

Wiem, bo miałem dokładnie to samo u siebie. Pojechałem na serwis bo też niby się nie dało.
Na serwisie wzieli odpowiedni klucz i się dało ;).

Pamiętaj, aby bardzo dokładnie oczyścić miejsce po starej uszczelce, włącznie z nitro i jakimś delikatnym drapakiem (będzie tam co czyścić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, strus251 napisał:

To obok to juz wiesz (post powyżej).
Palnik odkręcasz jako całość, kręcisz 90° w lewo.
Nie ma tam innego zabezpieczenia.
Uszczelki są dwa rodzaje (różna grubość).
Zanim kuposz upewnij się czy kupujesz dobrą.

Wiem, bo miałem dokładnie to samo u siebie. Pojechałem na serwis bo też niby się nie dało.
Na serwisie wzieli odpowiedni klucz i się dało ;).

Pamiętaj, aby bardzo dokładnie oczyścić miejsce po starej uszczelce, włącznie z nitro i jakimś delikatnym drapakiem (będzie tam co czyścić).

Tak nie bardzo bo klucza nawet typu francuz do tego nie idzie dobrać. Kolega podpowida że ponoć p zdjęciu blatu będzie śruba do odkręcenia .  Zobaczę na dniach jak to będzie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz miało być w "".
Ja tego nie moglem odkręcic a fcet wziął ręką przez szmatę i odkręcił.
Tam były takie "zęby" z lekkim zakrzywieniem dla tego tak mocno trzymają.
Nie ma tam żadnych śrób i wymiana jest od góry. Wraz z czyszczeniem jakieś 5 minut.

Zobacz w necie zdjęcia palnika (można go dokupić - ja z telefonu nie zamieszczę linka), zobaczysz o co chodzi i że nie ma tam żadnej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat.

W zeszłym roku też mi nie działał jeden palnik, tzn, jak zapalałem i trzymałem to sie palił a jak puściłem kurek to zgasł. Był to już koniec sezonu więc pozostawiłem to na obecny rok. Dzisiaj się za to zabrałem odkręciłem palniki i okazało sie że we wszystkich trzech uszczelki które są na zdjęciu u DANETA są pokruszone, do wymiany na nowe.

Moje pytanie do kolegów , czy jak założę nowe uszczelki problem z gaśnięciem zniknie , czy zaopatrzyć się od razu w termoparę do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka raczej nie wpływa na kwestię gaśnięcia.

Obstawiałbym termoparę przy tym palniku. One rczej nie padają sae z siebie, może się za bardzo odsunęła od palnika np. przy myciu kuchenki albo przewód się z niej wypiał na nierównościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.