Skocz do zawartości

Kuchenka gazowa


adaśko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nadszedł długi weekend i trochę czasu było na oględziny przyczepki. Wszystko działa jak należy poza kuchenką, w której jeden z palników nie działa. Po rozkręceniu zaworu, okazało się, że rurka do niego biegnąca miała pozostałości po angielskim obiedzie. Wyczyściłem rurkę i sprawdziłem, zapala pięknie jednak po puszczeniu kurka gaśnie. Pomyślałem o termoparze, ale przełożyłem z innego zaworu i dalej to samo. Rozkręciłem tylną część zaworu tam gdzie wchodzi termopara, a tam elektrozawór trochę nieświeży :hmm: . Wymieniłem z innej sekcji i okazało się, że teraz działa.

Z powyższego wynika, że elektrozawór już odmówił całkowitej współpracy i trzeba kupić.

Moje pytanie dotyczy rodzaju elektrozaworów, bo są różne, czy jeżeli wymiarami będą podchodzić to będzie działać? Na moim jest inny numer niż na aukcjach np. http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Kempingowych/Gaz_-_Inne_dodatki/GO2199300,Ga12,Zawor_magnetyczny_do_gazu_do_lodowki_11_5mm,ck,products.xml

Na zdjęciu mojego zaworu brak górnej części, ale jest identyczna jak w tym z aukcji.

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję.

post-3105-0-55169200-1497641451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są minimum dwa rozmiary, do piecyków i do kuchenek, większą ilość informacji pewnie będzie miał Krzyś jak tylko wejdzie na temat :D Wysłane z telefonu

Dzięki, znalazłem 8,5 mm i 11,5 mm, może ktoś ma na zbyciu taki? Zaraz zmierzę, ale na moje oko to 11,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nowe, psuje się dokładnie ta część z cewką której nie ma na zdjęciu, to co pokazałeś jest chyba wieczne, naprawiłem kilkanaście piecyków i jak było coś z zaworem to właśnie ta część, a dokładnie miejsce styku z termoparą, uważaj jak będziesz skręcał to do kupy żeby nie skręcić za mocno.

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
To dosyć istotny element dla bezpieczeństwa w razie zdmuchnięcia czy zalania płomienia.
Wiele modeli jest zamiennych, mimo przeznaczenia dla różnych wyrobów końcowych, ale niestety, ich mnogość występująca na rynku może łatwo doprowadzić do pomyłki (są często bardzo podobne). Zawsze najlepszym wyjściem jest zakup identycznej części zamiennej, a jeśli już ma to być zamiennik, to powinien mieć identyczne parametry elektryczne i mechaniczne (wszystkie wymiary, z naciskiem na słowo "wszystkie", a zwłaszcza dł. całkowita, średnica główki oraz uszczelki i skok zaworu). Parametry elektryczne są często w wielu modelach bardzo podobne, jednak zdarzają się też różnice i jakiś zamiennik może nie współpracować prawidłowo z daną termoparą (pamiętajmy, że napięcie sterujące jest rzędu zaledwie kilkudziesięciu miliwoltów).
Różnice wynikają z parametrów i czułości zastosowanego "drutu termoparowego" (różne materiały). Wynika z tego, że na ogół zawór magnetyczny (budowa i parametry cewki) jest nierozerwalnie związany parametrami termopary, z którą współpracuje. Oczywiście nie znam praktycznie Twojej kuchenki, więc nie utwierdzę Cię w przekonaniu, że jakiś zamiennik będzie działał w tym przypadku prawidłowo (bądź nie).
Twoja kuchenka jest na naszym rynku dosyć rzadko spotykana, więc trudno o części zamienne. To produkt firmowany przez "Spinflo" (również Thetford), model "Caprice 2020". Informacje dla tego modelu pomijają akurat część, której potrzebujesz (nie wiem, dlaczego), na rysunku też tego nie widzę, występuje tylko kompletny zawór.

 

post-8228-0-40786600-1497729971_thumb.jpg

Moim zdaniem, najłatwiej będzie kupić oryginał na "ebay.ie" ew. angielskim. Słowa "klucze": Valve thermocouple magnets, Gas valve thermocouple, Gas magnet valve, Gas valve magnet for thermocouple for FFD (FSD) itp.

http://fulmen.pl/pl/p/Zawor-magnetyczny-do-kuchenki-Cramer-EK2000/1872
http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Kempingowych/Gaz_-_Inne_dodatki/GO2199300,ga12,Zawor_magnetyczny_do_gazu_do_lodowki_11_5mm,ck,products.xml
https://sklep.kampi.pl/pl/p/Dometic-Cramer-elektrozawor-do-kuchenek-EK-8596-z-srebrna-glowka/2918
https://www.gas-spares.co.uk/Catalogue/COOKERS/SPINFLO/LPG-COOKERS/SPINFLO-CAPRICE-2020

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SMALL-MAGNET-GAS-VALVE-THERMOCOUPLE-MAG-FLAME-FAILURE-FITS-IMPERIAL-OVEN-MAG1-/231153246395
http://www.ebay.ie/sch/i.html?_odkw=motorhome+gas+hob&redirect=mobile&_osacat=169486&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=valve+thermocouple&_sacat=169486

 

PS
Nie sugeruj się głównie zdjęciami, ponieważ często sprzedawcy traktują je uniwersalnie - identyczne zdjęcie jest prezentowane dla różnych modeli zaworu.
Weź pod uwagę bardzo istotne wskazówki, które otrzymałeś w poscie #4 :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Kristofer i chris_66, wczoraj kupiłem u gościa, który kiedyś zajmował się budkami na półwyspie (teraz zajmuje się głównie gastronomią). Miał nową sztukę identyczną, założyłem i hula aż miło. Teraz środek mam uporządkowany i zabieram się za zamianę tylnych lamp na kontynentalne i przeróbkę z dwóch wtyczek na jedną 13-to pinową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... nową sztukę identyczną, założyłem i hula aż miło.

Brawo Ty, kup jeszcze piankę w spreju do sprawdzenia szczelności i fachową obsługę budy od strony gazowej masz z głowy. Tylko trzeba pamiętać o podstawowych zasadach pracy z gazem i można samemu ogarnąć praktycznie wszystko, parę kluczy (do hamulców są przydatne) i odrdzewiacz :D

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty, kup jeszcze piankę w spreju do sprawdzenia szczelności i fachową obsługę budy od strony gazowej masz z głowy. Tylko trzeba pamiętać o podstawowych zasadach pracy z gazem i można samemu ogarnąć praktycznie wszystko, parę kluczy (do hamulców są przydatne) i odrdzewiacz :D Wysłane z telefonu

No sprawę szczelności ogarnąłem starą metodą na płyn do mycia naczyń, jednak dokładnie sprawdzę czujnikiem, który w przyszłym tygodniu pożyczam od znajomka. Bezpieczeństwo z gazem uważam za priorytet :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Panowie mała prośba, czy ktoś rozbierał lub demontował palniki gazu??? Mój problem polega na tym że przy połączeniu palnika z  metalową obudową jest uszczelka. Po właczeniu gazu jest tam mała dziurka i pali się mały strumień gazu :sciana: Wczoraj próbowałem i odkręcić i zdjąć obudowę palnika ale za groma nie potrafię tego zdemontować żeby wymienić te uszczelki. Proszę o pomoc. Dziś postaram się zrobić zdjęcia i wstawić bo nie wiem czy temat jest zrozumiały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciejek34 napisał:

Palnik powinien się dać się odkręcić

Tak też myślałem ale ani jeden ani drugi nie chce się więcej poruszyć jak na 1- 2 milimetry, chyba że jest zapieczony. Wrzucam zdjęcia , podpowiedzcie jeszcze co to jest i do czego służy to coś obok palnika???

Pozdrawiam

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ale ani jeden ani drugi nie chce się więcej poruszyć jak na 1- 2 milimetry, chyba że jest zapieczony. Wrzucam zdjęcia , podpowiedzcie jeszcze co to jest i do czego służy to coś obok palnika???
Pozdrawiam
11.thumb.jpg.ab0540ee8c2ecb6e7ba9b55b89574120.jpg
To termopara, w przypadku gdy płomień zgasnie, odcina dopływ gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.