Skocz do zawartości

Przyczepa Burstner Ventana Avantgarde na umowę kupna-sprzedaży


Darenka

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, jacek00 napisał:

Taki zapis nie ma żadnej mocy prawnej i nie zwalnia z odpowiedzialności sprzedającego. Już było kilka wyroków sądowych, które uznawały, że kupujący, mimo nawet podpisania takiej regułki nie ponosi odpowiedzialności za to, gdyż zwyczajnie mógł się nie znać na technicznych aspektach i nie mógł należycie ocenić stanu technicznego itp. Dlatego wszelkie uszkodzenia, wady itp należy wyraźnie wpisać w umowie i poinformować o nich kupującego. 

Oczywiście rękojmia jest dziurawa i zazwyczaj sprzedawcy prywatni nie chcą brać odpowiedzialności za wady w sprzedanej rzeczy i wtedy pozostaje sąd. Ale mimo wszystko warto znać swoje prawa i z nich korzystać jeśli jest taka konieczność

Nie zgodzę się z Tobą . To w jaki sposób jest spożadzona umowa pisemną jest rzeczą świętą i żaden Sąd nie będzie jej podważał. Jak sprzedający może przyznać się że nie wie co sprzedawał to już jest spalony. I słowa nie zna się na technicznych aspektach :)

Temat lekko zbacza z toru 

Również przyłączam się do pozdrowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, sebka34 napisał:

Nie zgodzę się z Tobą . To w jaki sposób jest spożadzona umowa pisemną jest rzeczą świętą i żaden Sąd nie będzie jej podważał. Jak sprzedający może przyznać się że nie wie co sprzedawał to już jest spalony. I słowa nie zna się na technicznych aspektach :)

Temat lekko zbacza z toru 

Również przyłączam się do pozdrowień.

sąd sądem umowy umowami,  a i tak pozdrowienia najważniejsze :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sebka34 napisał:

Nie zgodzę się z Tobą . To w jaki sposób jest spożadzona umowa pisemną jest rzeczą świętą i żaden Sąd nie będzie jej podważał. Jak sprzedający może przyznać się że nie wie co sprzedawał to już jest spalony. I słowa nie zna się na technicznych aspektach :)

Umowa nie jest rzeczą świętą ponieważ, umowa nie może stać w sprzeczności z obowiązującym prawem, ani wyłączać ustawowych postanowień i uregulowań. Gdyby tak było to mógłbyś zwykłą umową zmieniać prawo w dowolnym zakresie. Dlatego np istnieje coś takiego jak rejestr klauzul niedozwolonych prowadzony przez UOKiK, a taki rejestr jest prowadzony w oparciu o postanowienia sądów, które kwestionują wszelkie zapisy niezgodne z prawem, czy zapisy niekorzystne dla konsumentów. Tak więc ze mną możesz się nie zgadzać, ale trudno się nie zgadzać ze stanowiskami sądów :) Podobne tego typu zapisy w umowach są już od dawna wpisane do rejestru UOKiK jako klauzule niedozwolone, tak zwane klauzule abuzywne. 


Polecam chociażby wyrok sygn. akt I C 947/14 z 4 października 2016 roku przez SR w Kędzierzynie-Koźlu: https://www.saos.org.pl/judgments/281455

A tu najciekawszy fragment:

Cytat

Dla zwolnienia sprzedawcy od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady nie wystarczy, że kupujący mógł - przy dołożeniu należytej staranności - wadę zauważyć. Sprzedawca bowiem odpowiada także za wady jawne, jeśli nie były kupującemu znane. W art. 354 k.c. mieści się również obowiązek lojalności sprzedawcy wobec kupującego, który winien w szczególności przejawiać się w przedstawieniu drugiej stronie, niebędącej fachowcem w danej dziedzinie, rzeczywistego stanu sprzedawanej rzeczy (wyrok SA w Poznaniu z 26 stycznia 1994 r., I ACr 640/94, Orzecznictwo Sądów w sprawach (...) 1994, nr 8, poz. 139). Bez znaczenia są więc te postanowienia treści umowy, w których kupujący deklaruje jedynie, że zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu. Oznaczają one tylko i wyłącznie tyle, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym w zakresie w jakim został o nim poinformowany i w zakresie w jakim sam zbadał pojazd. Brak wiedzy pozwanej co do stanu technicznego pojazdu nie zwalnia zatem jej samej od odpowiedzialności jako rzetelnego kontrahenta.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radi napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. 

czytam ze zrozumieniem...

 

3 godziny temu, Radi napisał:

Miałem ten model, szukałem tego modelu i nie spotkałem się z nieotwieranym oknem

i to jest podstawa do tego żeby twierdzić ze każda Ventana musi mieć otwierane wszystkie okna?

3 godziny temu, Radi napisał:

przedajesz taki model z nieotwieranym oknem i coś Ci doskwiera w moim twierdzeniu

sprzedaję ale nie wypisuję teorii wyssanych z palca... wiec nie wiem o jakim doskwieraniu mówisz...

3 godziny temu, Radi napisał:

Masz jakąś wiedzę w temacie tego modelu - to się podziel.

no widzisz...tym się różnimy. nie mam wiedzy = nie piszę bzdur :) póżniej ktoś przeczyta twoje teorie i bedzie brnął w to udając znawcę...

3 godziny temu, Radi napisał:

Jeśli szukasz zaczepki - to nie ten adres.

odniosłem się do Twojego domniemania które zabrzmiało jak sprawdzona wiadomośc...

wiec jak widzisz nie szukam zaczepki 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Commander napisał:

Witam.

Czy te mały pod napisem nie są czasem pod montaż stolika ?

Wszystkie napy na prawej ścianie są fabryczne,takie zapewnienie otrzymalem od sprzedawcy.

Napy pod  napisem są na bank do ochrony koła,tak myślę.

Ale po co są napy pod oknami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem  na  kempingu jak holendrzy mieli dopięty do tych nap wyżej taki "mini daszek", który służył za zacienione miejsce dla psa.

Chciałbym Ci zwrócić jeszcze uwagę na miejsca przy stoliku. Z reguły po złożeniu stolika w tego typu układzie i tej szerokości przyczepy łóżko w tym miejscu jest wąskie i krótkie.

Jeśli chcecie jeździć z wyrośniętą młodzieżą to to łóżko może okazać się  za małe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karawaning 2 osoby + pieseł

Rzadziej wnuk 1 rok

27 minut temu, Radi napisał:

Widziałem  na  kempingu jak holendrzy mieli dopięty do tych nap wyżej taki "mini daszek", który służył za zacienione miejsce dla psa.

Chciałbym Ci zwrócić jeszcze uwagę na miejsca przy stoliku. Z reguły po złożeniu stolika w tego typu układzie i tej szerokości przyczepy łóżko w tym miejscu jest wąskie i krótkie.

Jeśli chcecie jeździć z wyrośniętą młodzieżą to to łóżko może okazać się  za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych napów to widziałem je kilka razy na bokach przyczep i były przystosowane do mocowania fartucha na koło lub do mocowania na ścianie przyczepy organizerów na drobne przedmioty potrzebne na kempingu. A cena przyczepy ? Idzie wiosna, ceny rosną a handlarze czy właściciele przyczep dobrze o tym wiedzą i taniej to już raczej nie będzie. Obserwowałem ceny w D i NL. Niestety ostro poszły w górę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.