Skocz do zawartości

Van house przeróbka


Lavender

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy moglibyscie udzielic mi porady odnosnie przerobek vana tj(wstawienie lozka, kuchenka gazowa na dwa palniki, jakies polki szafki oraz toaleta chemiczna).

Jak wyglada to prawnie? Moge sobie np. kupic VW Transportera i zrobic to samemu?

Wiem ze jest jakas roznica miedzy ciezarowymi i osobowymi. Czy konieczne jest rejestrowanie jako kamper pojazd specjalny czy moge zostac przy osobowym?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam kupić karetkę pogotowia :) Oświetlenie z tyłu, dodatkowy akumulator - pare rzeczy już gotowe.

Ojciec jakoś przerobił z samochodu specjalnego na kampera(w papierach).

Edytowane przez Jarod (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić dostawczaka i samemu przerobić. Na YT jest mnóstwo fimików dokumentujących przeróbki różnych marek/modeli przez rozmaitych pasjonatów, moża tam podglądnąć sporo pomysłów, które będą pasowały to Twoich potrzeb.

Nie wiem czy będziesz celował w nowe auto czy używane, i czy w segment małych dostawczaków czy większych - w każdym razie Przy zakupie dobrze zadbać o to, żeby było zarejestrowane na tyle osób ile potrzebujesz, żeby nie miało stałej przegrody. (zarejestrowane jako ciężarowe zdaje się musi mieć taką przegrodę na stałe).
Jeśli chcesz w przyszłości płacić mniejsze opłaty drogowe, to warto tez przypilnować, żeby DMC było poniżej 3,5 tony.

Swoją drogą to ciekawi mnie, czy rejestracja busika typu transit czy sprinter jako kampera ma sens? Czy to coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem asteroidę ciężarową i musiałem przerejestrować na osobową, bo chłop w SKP nie chciał podbić, mówiąc w uproszczeniu bo nie było stałej przegrody. Ale może się coś zmieniło bo to już jakiś czas minął od tamtego wydarzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo - jak jest auto ciężarowe to musi mieć stałą przegrodę...

I za brak takowej podczas kontroli policji tracisz DR i dodatkowo zyskujesz mandat...

Cytat

Swoją drogą to ciekawi mnie, czy rejestracja busika typu transit czy sprinter jako kampera ma sens? Czy to coś daje?

Z tego co mi kiedyś tłumaczyli - główny powód to ubezpieczenie - za kampera tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 15:52, Misio napisał:

Z tego co mi wiadomo - jak jest auto ciężarowe to musi mieć stałą przegrodę...

No właśnie, wtedy też diagnosta mi to powiedział. Przez jakiś dłuższy czas brak przegrody nie przeszkadzał, jeździło mnóstwo osobowych "ciężarówek". Potem weszły jakieś przepisy i trzeba było albo zamatować stałą stalową przegrodę (mogła być stalowa kratownica, ale przykręcona na stałe) albo przerejestrować na osobowy. A potem już zagadnienie mnie nie interesowało bo przerejestrowałem na osobowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.