Skocz do zawartości

Nowy Niewiadow


prymek

Rekomendowane odpowiedzi

- fabryka w Niewiadowie nie do końca wie, że poprzedni system upadł :swieca:

 

To bardzo trafna uwaga.

Uważam, że wiele firm i instytucji związanych z karawaningiem w Polsce jeszcze nie wie, że żyjemy w nowym systemie. Należą do nich Niewiadów, ale i PFCC oraz właściciele wielu kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybliżając zdjęcie faktycznie wyglada to na 340 a nie jak wczesniej sadziłem 348 ...za co przepraszam ze sie upierałem... :):)

 

co do fabryki to cos w tym jest co piszesz Tomii , ale jezeli ta przyvczepa wyszła juz kilka miesiecy temu z fabryki , to wydaje mi sie ze powinno sie to odbic echem w ściecie karawaningu , a tu nic ...nawet PC nic nie pisze ....

:swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym poszedł na wojnę z PFCC :):swieca: . Trochę na forum nas jest, jak by się jeszcze krzyknęło do chłopaków z CT i CNC i PZMotu to by tym dupką może by się udało kranik zakręcić. Przecież oni za kasę z naszych podatków nie robią nic. To jest chore!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

jestem osobą, pracownikiem Niewiadowa, która w jakiś sposób jest zaangażowana w projekt nowej przyczepy kempingowej i czytając wasze posty postanowiłem się zarejestrować i sprostować kilka rzeczy. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, proszę je zadawać, postaram się w miarę możliwości zaspokoić Waszą ciekawość.

Na początek- model to Nova 340. Ten symbol mówi między innymi o długości wnętrza i porównywalny jest z Adrią Action 341. Ponieważ oklejenie to jedna z propozycji, ale widzę po waszych uwagach, że ta akurat jest chyba mało czytelna to zastanowimy się nad jej zmianą.

Użytkownik, który twierdzi,że widział ją w Gąskach niestety nie ma racji nigdy jej tam nie było. Była tam niedawno zwykła N-ka nieco przerobiona na życzenie naszego klienta, wyposażona m.in. w klimatyzację, tv, itp.

Parę słów na temat Novej. Przyczepa obecnie znajduje się w próbach trakcyjnych stąd nie ma o niej jeszcze głośno w branży bo nie wiadomo czy coś tam jeszcze nie wyskoczy. Jej kształt a w zasadzie pewne detale mogą jeszcze ulec zmianie, głównie dot. to świateł obrysowych, pozycyjnych, kołpaków a także być może oklejenia.

Przyczepa gabarytowo, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, jest zdecydowanie większa od N-ki choć dedykowana jest 3 osobom (układ piętrowy podobnie jak w Adrii Action - duże łóżko 2 osobowe na dole i jedno na górze co pozwoliło wygospodarować całkiem niezły schowek z dostępem od zewnątrz).

Niestety większe wymiary i inna technologia ścian to również większa masa. Przyczepa będzie rejestrowana na DMC 1000 kg. Będzie występowała w 3 wersjach wyposażenia z których najbogatsze obejmuje właśnie klimatyzację, łazienkę (ale bez prysznica), ogrzewanie, LCD 15' + DVD z radiem, alu felgi, bagażnik rowerowy, moskitiery (wersja full będzie kosztować ok. 15 000 Euro) i będzie tańsza od jej konkurenta (pod względem gabarytów i mas) Adrii Action a możliwość jej doposażenia będzie znacznie ją przewyższała.

Rzeczywiście planowana premiera była odwlekana kilka razy z różnych powodów, m.in. w międzyczasie pojawiły się 3 nowe modele przyczep kempingowych z serii Eximo z czego największa ma ponad 5 m dugości i to miedzy innymi hamowało rozwój konstrukcji brendowanej logo firmy (priorytety). Dla ciekawskich, wspomniane przyczepy robimy tylko na zamówienie konkretnej firmy, która markuje to swoją nazwą i póki co nie będą one zupełnie dostępne w Polsce. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni wystartujemy z promocją Novej ( po przejściu pró:slina: i będzie ona dostępna w ofercie 2009.

Co do tego, że skierowana będzie głównie na rynki zachodnie (choć będzie w normalnej ofercie Niewiadowa również w kraju) to raczej nie ma wątpliwości. Taki jest rynek i takie są jego prawa. Mimo, że do tej pory mieliśmy najtańszą przyczepę na rynku, która wyposażeniem niczym nie ustępowała zachodniej konkurencji to ludzie i tak kręcili nosem i porównywali ją z zachodnimi, dającymi wg nich więcej luksusu i komfortu, które można sprowadzić za 10 000 zł do Polski. Ale przecież tu nie o to chodzi i nie można tego w ten sposób porównywać (nowe to nowe). Oczywiście zawsze będą zwolennicy 20 letnich Mercedesów i nowiutkich Opli.

Być może pamiętacie przyczepy Stratus (375, 390), która była odpowiedzią na zapotrzebowanie kraju na większą przyczepę i okazała się niewypałem (ale tylko handlowym) bo klienci chcieli więcej ( w sensie gabarytów) za mniej od N-ki.

No jak na pierwszy raz to chyba się za dużo rozpisałem. Na koniec chciałbym pogratulować użytkownikowi, który zdobył zdjęcia Novej. Są to zdjęcia z sesji fotograficznej do przygotowywanego właśnie katalogu (nie do końca jeszcze obrobione). Cieszę się, że pojawiły się na forum i jest to niejako materiał VIP bo jako pierwsi oglądacie je oficjalnie ale ciekawość mnie zżera skąd je wytrzasnąłeś bo wysyłałem je tylko 2 osobom w tym do artykułu, który ukaże się dopiero we wrześniu. Jak możesz podziel się tą wiadomością. Oczywiście nie jest to jakieś tajne ale ciekaw jestem po prostu.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Niewiadówek.

Łukasz Smejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadów, jest nam niezmiernie miło gościć Cię na naszym forum :slina:.

 

Chciałem pogratulować wszystkim projektantom Novej :bzik:, przyczepa robi wrażenie i widać że mocno goni zachodnią Europę.

 

Powiedz kiedy danem nam będzie ujrzeć wnętrza nowego dziecka fabryki w Niewiadowie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to pewnie jestem jedna z tych dwoch osob :slina:, która własnie od Ciebie je dostała po wyslaniu kilku maili z pytaniem kiedy sie pojawi zapowiadana przyczepa?

Za co wielkie THX :bzik:

pzdr

prymek

p.s. czy na targach w Dusseldorfie bedzie ona juz pokazana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.