Skocz do zawartości

Ogrzewanie Trumatic - wyskakuje bezpiecznik główny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Wracam do tematu.

Wymienione oba termostaty pod grzałkami. Niestety, problem pojawia się ponownie .tzn przy ustawieniu na moc grzałki 2000 piecyk nagrzewa się do pewnego momentu a później wyrzuca bezpiecznik różnicowy. Natomiast przy mocy 500 i 1000 wyrzuca różnicówkę od razu. Nie mam już pomysłu, kable sprawdzone, na płytce sterującej nie widać żadnych uszkodzeń, upalonych końcówek czy lutów. Wszystko wygląda ok.

Bark mi pomysłów!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grubser napisał:

bark mi pomysłów!!!!!

trzeba się głębiej pochylić nad tematem - ciężko będzie znaleźć przebicie które pojawia się po nagrzaniu którejś z grzałek

domyślam się, że niczego bardziej specjalizowanego do pomiarów nie masz 

ja bym zaczął od wyłączania poszczególnych elementów i obserwowaniu co się dzieje, jeżeli jest szansa na demontaż do odizolowanie poszczególnych grzałek od siebie i "ziemi" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyczyną może być przebicie na jednej z grzałek?

 

I jeszcze jedna sprawa. podczas demontażu piecyka gazowego po odkręceniu zacisku od rury spalin jest tam uszczelka -oring . czy kiedy będę już to wszystko składał do kupy mogę użyci tego samego oringu. Oglądając filmiki na youtube o demontażu piecyka wpadło mi w ucho żeby nie używać starej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chris_66 napisał:

trzeba się głębiej pochylić nad tematem - ciężko będzie znaleźć przebicie które pojawia się po nagrzaniu którejś z grzałek

Po nagrzaniu wyrzuca roznicowke tylko przy mocy 2000 a przy 500 i 1000 wyrzuca bezpiecznik od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki z tym ustrojstwem. Dziś za radą jednego z kolegów odłączyłem całe sterowanie od grzałek i podłączyłem grzałki na "krótko" do gniazdka elektrycznego w przyczepie. Sytuacja wyglądała podobnie czyli po nagrzaniu wyrzuciło różnicówkę. Następnie zabrałem grzałki do domu i ponownie podłączyłem je do gniazdka. Grzały jak szalone , bezpieczniki w domu całe, nic nie wyskoczyło. 

Więc wychodzi na to że uszkodzona jest różnicówka. Model  Hqager 240U 40A . Na pewno jest oryginalna z tej przyczepy. Zastanawiam się czy kupić taką samą czy większą np 63A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prąd opisowy na różnicówce to prąd obciążalności styków i wystarczy 25A a drugi parametr to prąd różnicowy dla wszystkich popularnych różnicówek wynoszący 30mA To przykład zwykłej różnicówki do niej potrzebny jeszcze bezpiecznik.

http://allegro.pl/legrand-rx3-402024-wylacznik-roznicowo-pradowy-25a-i7018297801.html

Są jeszcze różnicówki z modułem zawrciowo przeciążeniowym  .Wtedy będzie dodatkowo opis B16 lub inny (B20,B25) dla B16 prąd ciągłego obciążenia to 3680W (wat)i to w zupełności wystarczy bo przewody w przyczepie nie wytrzymają.Na polu więcej niż 16A nie dostaniesz To jest przykład.

http://allegro.pl/hager-wylacznik-roznicowopradowy-2p-1f-6ka-b-16a-i7207611186.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.