Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+ dwójki dzieci


Maciej12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie poszukuje przyczepy 4 osobowej 2+2. Żona jest dość wymagająca i upatrzylismy sobie angielska wiem już z wcześniejszych postów ze ciężko kupić coś ładnego i tu moja prośba o pomoc. Dodam ze zależy mi na łóżku piętrowym. A może jakieś sugestie co do modelu od osób bardziej w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-elddis-golden-crown-1995-CID5-IDsyWWP.html

https://www.otomoto.pl/oferta/bailey-hobby-bailey-hobby-ciepla-woda-5-6-osob-lekka-prysznic-wc-super-stan-ID6zFs2w.html

https://m.olx.pl/oferta/sterling-chelenger-4-os-przedsionek-CID5-IDrSvgL.html

takie wpadły mi w oko 

a bym zapomniał budżet Ok 14000 dmc max  1250kg 

2 minuty temu, chris_66 napisał:

zacznij czytać forum...................... jest nawet temat bliźniaczy i różne propozycje w nim 

Czytam już generalnie od 2 dni nawet córka pyta się czy ze mną wszystko Ok :) musiało mi coś umknąć , ciężko wszystko ogarnąć jak w głowie tylko ogłoszenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej12 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-elddis-golden-crown-1995-CID5-IDsyWWP.html

https://www.otomoto.pl/oferta/bailey-hobby-bailey-hobby-ciepla-woda-5-6-osob-lekka-prysznic-wc-super-stan-ID6zFs2w.html

https://m.olx.pl/oferta/sterling-chelenger-4-os-przedsionek-CID5-IDrSvgL.html

takie wpadły mi w oko 

a bym zapomniał budżet Ok 14000 dmc max  1250kg 

Czytam już generalnie od 2 dni nawet córka pyta się czy ze mną wszystko Ok :) musiało mi coś umknąć , ciężko wszystko ogarnąć jak w głowie tylko ogłoszenia :) 

Ja kolego zanim zacząłem poszukiwania pierwszej budki śledziłem forum przez półtora miesiąca, a i tak uczę się cały czas bo w wielu tematach jestem "zielony". Ty czytasz od 2 dni........to jeszcze mnóstwo czytania że zrozumieniem przed Tobą. Powodzenia życzę i szklanka zimnej wody przed oględzinami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej12 napisał:

Czytam już generalnie od 2 dni nawet córka pyta się czy ze mną wszystko Ok :) 

powiedz dziecku , że to dopiero początek, potem będzie tylko gorzej , zakupy, szykowanie, picowanie, przerabianie ................................

niemniej powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak rozumiem to jesteś na samym początku przygody karawaningowej. 

No i na tym początku wybierasz najtrudniejszą drogę. Szukasz , chcesz przyczepę z Anglii . Nie będę się rozwlekał, że owszem można znaleźć wśród tych przyczep , przyczepę suchą, szczelną. Jednak to raczej  trudne i trzeba mieć dużo szczęścia. O umiejętnościach nie będę wspominał.  

Nie podpalaj się czasem fotkami, bo zazwyczaj sprzedającemu nie zależy aby coś pokazać. Jest raczej odwrotnie , często na miejscu okazuje się , że stan przyczepy jest zupełnie inny niż opis . Nie wspomnę o zwykłej socjotechnice handlarza, chociażby to że hamulec najazdowy automatyczny, tak jak by były w naszych przyczepach jeszcze jakieś inne , gorsze. Zafoliowane materace, czyli co od nowości na nich się siedziało, spało i takie są nówki do teraz?? 

Ja poradziłbym Ci może tak. Czytanie forum to swoją stroną, ale może warto abyś się przejechał do jakiegoś niedalekiego handlarza . Zobaczylibyście na żywo jak wygląda rozkład wnętrza. Wiedziałbyś czego szukać. Z naciskiem pojechać, pooglądać, czytaj- nie jechać aby kupić. Jak troszkę obeznasz z tematem to pisz, pytaj , wklejaj linki.

Czasem nawet na fotkach da się zauważyć coś co być może dyskwalifikuje przyczepę od razu. No a jak już " dojrzejesz " do kupna konkretnej przyczepy to jako teoretyk i nowicjusz . Zajrzyj do podpiętego tematu o forumowiczach, którzy oferują pomoc przy oględzinach. Może akurat znajdziesz kogoś w niedalekim sąsiedztwie wymarzonej przyczepy.  Taka pomoc nie jednego nowicjusza ustrzegła, przed kupnem kupy kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo konkretna odpowiedz :) 

Generalnie wiem co chcę ,było już kilka przyczep w rodzinie i można powiedzieć ze wiem czego oczekuje. 

Zrobię jak radzisz , jadę na oględziny i obwachanie tematu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem informacji jaki jest szacowany koszt remontu. Tak wiem wszystko zależy od stany i co jest zgniłe. Ale widełki to 5000-10000 czy więcej ? Mówię tutaj o zgniliźnie np: na rogach przyczepy 

 

Co rozważam to to ze nigdy nie mamy pewności co do stanu, czy kupujemy za 10000 czy za 25000. To w takim przypadku kupić przyczepę za powiedzmy 10000 i włożyć przykładowo 8000 i mieć na lata ? Dobrze kalkuluje? Zaznaczam ze nie mówię o kompletnym zgnilcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej12 napisał:

co rozważam to to ze nigdy nie mamy pewności co do stanu, czy kupujemy za 10000 czy za 25000. To w takim przypadku kupić przyczepę za powiedzmy 10000 i włożyć przykładowo 8000 i mieć na lata ? Dobrze kalkuluje? Zaznaczam ze nie mówię o kompletnym zgnilcu 

niby dobrze, ale kupując lekko nadgnite też nie masz pewności ile jest zepsute i czy opłaci się remont

mając 10+8 kupowałbym coś pewnego niż pchał się świadomie w trupa 

naprawiana buda to nie to, chyba ze chcesz ją trzymać dożywotnio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak coś już jest zgniłe to nie ma sensu tego naprawiać , jak w stanie fabrycznym zaczeło przeciekać to chyba lepiej niż fabryka nie zrobisz . Na start pakować się w Angielki raczej wolałbym poszukać czegoś z Europy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez rok wgryzałem się w temat, a potem przez pół roku jeździłem w poszukiwaniu cepki :lol:. Sporo się najeździłem odsiewając kolejne parchy. Ale z każdym kolejnym człowiek wiedzy nabywał. Też mam układ 2+2.

Powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakieś remonty to bym sugerował 10-15koła na start a pewnie coś wyjdzie jeszcze...czyli kolejne 2-5tyś...

No i czas i nerwy...

Więc raczej nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ale co ja tam wiem, sens naprawy zależy od kilku czynników:

- czy budkę chcemy mieć dla siebie na lata,

- czy przeciek zlokalizowano i zareagowano błyskawicznie profesjonalną naprawą, czy czekano 2 lata na naprawę.

wszyscy na forum piszą tak, jakby to ich budki były chodzące cuda, tak samo jak auta w każdym ogłoszeniu ;)

 

 

 

 

bach, czekam na hejty

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.