Skocz do zawartości

Winieta ekologiczna w Austrii


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie skopiować ulotkę i zamieścić ją tutaj.

post-4917-0-84914500-1422826134_thumb.jpg

post-4917-0-06916800-1422826144_thumb.jpg

 

Do tego we wschodniej Austrii i okolicach Wiednia obowiązują podobne do niemieckich plakietki ekologiczne. Sprawa o tyle ważna, że oznakowane muszą być wszystkie pojazdy ciężarowe, także te do 3,5t, czyli nasze pick-upy, samochody z kratkami itd.

Info:

http://www.hga-com.at/index.php/pl/service/eko-winiety

post-4917-0-65414800-1422854095.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam, pytanie. Czy załatwiał ktoś sobie tą plakietkę ekologiczną, ale dla pojazdu ciężarowego poniżej 3,5t??? Jak tak to prosiłbym o jakieś info. PZM pośredniczy w uzyskaniu plakietki ale tylko dla pojazdów powyżej 3,5t... (koszt 142pln - bezterminowa dla konkretnego nr VIN pojazdu - czas oczekiwania około 3-4tygodni w praktyce) a jakoś nie uśmiecha mi się płacić 2180Euro mandatu. Pan z PZM nie potrafił mi nic powiedzieć... :niewiem: W DR mam wpisane ciężarowy i kratka tez to zdradza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spr. napisać tutaj

 

a to 

... PZM pośredniczy w uzyskaniu plakietki ale tylko dla pojazdów powyżej 3,5t... (koszt 142pln - bezterminowa dla konkretnego nr VIN pojazdu - czas oczekiwania około 3-4tygodni w praktyce) ...

może wynika z tego ...

 

"W przypadku pojazdów ciężarowych poniżej 3,5 tony – winiety muszą być naklejone na szybę pojazdu przez punkt wydawania winiet." 

 

a pkt są na terenie Austrii - wykaz

:look: 

 
Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wieści. Napisałem do nich, ale z tego co czytam wszędzie to jakoś nie widzę wielkich szans na załatwienie tego bez zwiedzania w trasie jakiegoś punktu... a już widzę, że będzie się dało to załatwić z soboty na niedzielę... Ciekawe czemu to tak wymyślili że tym "mniejszym" muszą osobiście to nakleić... muszą zobaczyć że faktycznie mam kratkę zamontowaną czy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle :)

Dzięki gusia-s raz jeszcze za ten kontakt. Odpowiadają dość szybko :) i działają również.

Koszt to 24Euro + 10 Euro wysyłka do Polski. Czas oczekiwania to ponoć zaledwie 7 dni. Zobaczymy czy faktycznie się uda. Zdam relację, bo obawiam się że nie ja jeden mogę mieć podobny problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jeszcze do Ambasady 

Niech się wykażą wiedzą, może te plakietki dotyczą tylko aut świadczących usługi transportowe??? Nie wiem tak gdybam sobie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wzięłam i sama napisałam do ambasady z ciekawości - z odp. wynika, że ich nie interesuje czy auto zostało u nas zarejestrowane "dla celów podatkowych" jako "ciężarowe" tylko co jest w poz. J - DR, jeśli jest np. N1 dla aut do 3,5t., N2 do 12t , N3 pow. 12t - plakietka musi być i koniec.

 

Co do możliwości zakupu, czy można wysyłkowo, gdzie po trasie, czy 24h/dobę odp.

"Plakietki emisji spalin (winiety ekologiczne) mogą być wydawane przez warsztaty mające prawo do przeprowadzania kontroli technicznej pojazdów (zgodnie z § 57a austriackiej ustawy o pojazdach mechanicznych), kluby kierowców oraz urzędy certyfikujące pojazdy mechaniczne w poszczególnych krajach związkowych. Brak jest listy takich punktów, godzin ich pracy oraz form zakupu winiet.

Ponieważ wprowadzanie winiet jest w kompetencji krajów związkowych trudno jest uzyskanie na ten temat informacji dotyczącej całego kraju."

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety swoje i tak trzeba będzie załatwić, taki oto wykaz potrzebnych dokumentów mi pani podesłała:

 

Do weryfikacji pojazdów i wystawienia winiet wymagane są następujące dokumenty:

1.    Wypełnione, podstemplowane i podpisane zamówienie - według załącznika.

2.    Kopie NIPu europejskiego.

3.    Listę w postaci tabeli: nr. rejestracyjny ciągnika, numer identyfikacyjny pojazdu z dowodu rejestracyjnego z pozycji E, klasa emisji spalin silnika EURO – według załącznika.

4.    Kopie dowodu rejestracyjnego + kopie certyfikatu klasy emisji spalin silnika EURO – w jednym dokumencie PDF. Jeżeli będzie więcej ciągników w jednym dokumencie PDF prosimy nazwać PDF wszystkimi nr. rejestracyjnymi.

5.    Jeśli samochód jest klasy EURO 3 lub innej klasy i posiada filtry – potrzebne jest potwierdzenie, (zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów), że ciągnik posiada odpowiednie filtry tzw. Partikel Filter z tłumaczeniem na język niemiecki.

6.    1 E-Mail nie może mieć więcej pojemności niż 5MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam!

 Przeczytałem , że w Austrii dla samochodów zarejestrowanych jako ciężarowe wymagane są naklejki ekologiczne. Dotyczy to przejazdu przez okolice Wiednia i Tyrolu. Mam Navarę zarejestrowaną jako pojazd ciężarowy. Nie pomnę ile razy tamtędy przejeżdżałem zupełnie nie świadomy obowiązku posiadania owej naklejki (a kary wysokie). I tu właśnie mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat? Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.