Skocz do zawartości

Noc w przyczepie zimą


Ecik02

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, sebka34 napisał:

Nie pomyślałem :( z tego co się orientuje w Turku nie jest możliwy zakup butli z samym propanem na stacji shell mają wymianę butli lecz zwykłych stalowych z propan-butan. 

 

Na ul. Komunalnej jest firma Gaz-Tech. Zapytaj u nich. Może ogarniają czysty propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysze przyznać że temat jest dość trudny patrząc w jakim rejonie sie mieszķa a co do wyjazdow miałam tą plastikową butle zielona bp fajna bo widać ile masz jeszcze gazu ale na majówkę miał się skończyć nam gaz i co?najbliższa stacja bp 80km a sasiad za płotem miał zwykłe syalowe i po powrocie butla do żyda odrazu .Dla mnie lepsza stalowa .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę butle lekkie...

1) lżejsze (do noszenia i wożenia)

2) nie stukam/pukam metalem o....

3) zmiana butli to klik klik, a nie męczenie się z gwintami...

4) nie mam problemu z wymianą...w domu czy w trasie...chociaż rzadko "na wycieczce" mi braknie...

ale w przyczepie miałem 3kg...i było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2 pełnych butlach problem wymiany na wyjazd weekendowy praktycznie nie istnieje. Od biedy zatankuje na każdej stacji z LPG. Przerabiałem stalowe i BP i nie widzę żadnego sensu wracać do tych pierwszych bo brak w moim przypadku zalet. Tym bardziej że ja nigdy nie jestem na wyjeździe długo i w tym samym miejscu.

Główny atut to transparentność i dzięki temu nie braknie nam gazu w nocy jak zdarza się w stalowej i system klik zamiast kręcenia kluczem. Waga też mniejsza ale przy całości przyczepy znikomy procent więc mało istotna zaleta.

Zaletą stalowej to ogromna dostępność jeśli chodzi o wymianę.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy w tym/tamtym roku na Sylwestra w Niedzicy. Przyjechaliśmy w piątek 29 grudnia ok. 17:00. Odpaliliśmy czysty propan z butli stalowej 11kg kupiony za 50zł. Temperatura na maxa i wio na obiad. Po godzinie ciepełko, że hej. Przyczepka Hobby 460 z piecem centralnie na środku cepki i rozprowadzeniem ciepła. W nocy trzeba było zmniejszyć hajcung chyba na 2 lub 3 bo nie szło wytrzymać pomimo temperatury na zewnątrz coś około -10C. Szafa służyła jako suszarnia mokrych kombinezonów bo chłopcy postanowili pojeździć na dupolotach;) Sobota mrozik trzymał do południa, w niedzielę zaczęło już być w granicach 0C i opuściliśmy Niedzicę w poniedziałek koło południa. Butli zostało jakieś 1/3. Za to sąsiad (pozdrówka Adamie:hej:) musiał wymienić butlę niedzielnym późnym popołudniem ale u niego cepka 560 więc więcej powierzchni do ogrzania a jeszcze dogrzewał elektrycznie i wg mnie u nas było znacznie cieplej. No i piec w samym końcu przyczepki co też może mieć znaczenie dla nagrzania całego pomieszczenia.

Reasumując- zużycie gazu może bardzo się różnić w zależności od wielu czynników. To był nasz pierwszy zimowy wyjazd i oczywiście trzeba było być przygotowanym na wszystko więc druga butla propanu czekała w gotowości gdyby się akurat pierwsza skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u Adama jest z pewnością największa możliwa Truma. Mam taki sam model i kopci gazu zdrowo. Dlatego montuje Ultra Heat bo zabieranie 6-7 butli na wyjazd zimowy jest średnio wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dudek_t napisał:

Tak, u Adama jest z pewnością największa możliwa Truma. Mam taki sam model i kopci gazu zdrowo. Dlatego montuje Ultra Heat bo zabieranie 6-7 butli na wyjazd zimowy jest średnio wykonalne.

Dużo zabawy z dokładaniem tego ultra heat?

zamowilem knausa właśnie bez tego, uznając za zbędne wyposażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem grzałki nie Trumoskie (od przodu)

UH jest montowany z tył - czyli wiąże się między innymi z demontażem pieca...

 

A czy te 6-7 butli to nie przesada?

Wyjeżdżasz na 2-3tygodnie w zimie, w "dzicz" stacjonarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i?

mając 6 butli masz 12dni (7 - 14, przy zachowaniu takiej pogody przez cały ten czas)...ja nie wyobrażam sobie siedzieć zimą w miejscu przez blisko 2 tygodnie...

Poza tym najwięcej gazu poszło na początku, by rozgrzać budkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.