Skocz do zawartości

Pomocy z rozszyfrowaniem danych z DR


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko i prosbe pomozcie mi rozszywrowac co moge ciagnac swoim holownikiem DMC przyczepy z hamulcem jest 3500 ale DMC samochodu + przyczepa =6000 

Prosze o jakies wyjasnienie tej sprawy bo nie potrafie tego ogarnac:P

20180303_073926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kempingową w PL, podziel sobie DMC pojazdu przez 1,33  3000/1,33 - wychodzi że max przyczepy z hamulcem najazdowym 2255kg
Chyba że coś skopałem
Nie kempingową, a przyczepę z hamulcem najazdowym :-) Reszta się zgadza. Maksymalna przyczepa z takim hamulcem dla tego pojazdu to 2255 kg.
Koledzy mam pytanko i prosbe pomozcie mi rozszywrowac co moge ciagnac swoim holownikiem DMC przyczepy z hamulcem jest 3500 ale DMC samochodu + przyczepa =6000 
Prosze o jakies wyjasnienie tej sprawy bo nie potrafie tego ogarnac
20180303_073926.thumb.jpg.34f1ed72a79622ee517a0f2ce76ec6dc.jpg
Z ciekawości co to za auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isuzu d-max . czyli nie moge ciagnac nic wiecej?wtf? Laweta na minikoparke ma dmc 2700 wiec nie moge tego ciagnac? To jest chore.... To w jaki sposob laweciarze ciagaja lawety 3500Dmc? Bezprawnie? 

20180213_125734.jpg

A ogolnie chodzilo mi o to ze przyczepe z hamulcem w DR jest 3500 a juz masa pojazdu z przyczepa to 6000. A dmc samochodu 3000

3000+3500= 6000 ? Czy 6500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Isuzu d-max . czyli nie moge ciagnac nic wiecej?wtf? Laweta na minikoparke ma dmc 2700 wiec nie moge tego ciagnac? To jest chore.... To w jaki sposob laweciarze ciagaja lawety 3500Dmc? Bezprawnie? 

 

Tak, często ciągną niezgodnie z przepisami. A nawet nie mają pojęcia o przeliczniku ze względu na hamulec najazdowy.

 

Dane w DR tyczą się hamulca uruchamianego z miejsca kierowcy, definicje hamulca masz w rozporządzeniu o warunkach technicznych.

 

A ogolnie chodzilo mi o to ze przyczepe z hamulcem w DR jest 3500 a juz masa pojazdu z przyczepa to 6000. A dmc samochodu 3000

3000+3500= 6000 ? Czy 6500?

 

F3 to DMC zestawu, ale to nie jest sumą DMC obu pojazdów. Było wiele razy na forum.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wedlug polskiego prawa nawet  busem 3.5 t mozna max ciagnac 2t631kg
Tyle możesz ciągnąć jeśli przyczepa nie ma hamulca a hamulec najazdowy, który dopuszczony jest warunkowo po uwzględnieniu przelicznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie z innej beczki czy mieliscie kiedykolwiek problemy z tytulu tego przelicznika 1.33 przy kontroli policji . itd
Problemem nie będzie policja a jakiekolwiek zdarzenie drogowe z Twoim udziałem, kiedy okaże się że jechałeś zestawem, którym poruszać się nie mogłeś.

Co do przelicznika to postawię tezę, że mało który policjant czy inspektor ITD o nim wie. Ale z pewnością są tacy :-) Dlatego tak wiele lawet jeździ przyczepionych do busów różnej maści. Ale są pojazdy do 3.5t z hamulcem uruchamianym z miejsca kierowcy. Sam takie Iveco widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nudne ale problematyczne.... Skad mam wziasc przyczepe z hamulcami innymi niz najazdowe (nie mowiac o budce) tylko lawetce pod mini-koparke jak zaden producent nie ma takiego rozwiazania. Nudne jest dla kogos kto nie ma tego problemu.... A moze ktos podlinkowac ustawe o tym przeliczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie będą problemy w czasie kolizji czy wypadku. Adwokci znaczy się aplikanci którzy się uczą dopiero za dużo nie wiedzą o prawie a co dopiero o przeliczniku 1.33 wiem to z doświadczenia. Sam pożyczyłem jakiś czas temu min koparke od gościa co ciągł ja T4 starym i zmienił go na jakiegoś dużego busa forda.
Ten przelicznik jest tylko omawiany tu na forum w życiu codziennym nie słyszałem go od osób które powinny niby go przestrzegać. Jeśli laweta może przewozić koparke a auto może ciągnąć lawete tą z koparka bo się mieści według papierów to proponuje zarabiać kasę niż robić sobie problemów. Wiem że zaraz odezwa się ludzie którzy będą to krytykować ale ja mówię o życiu codziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w życiu codziennym można próbować omijać przepisy. Nawet może być tak, że policja nie wie o przeliczniku 1,33, prokurator nie wie i przez 100 lat nie zapłacisz za to mandatu.

Jest jednak jedna sytuacja naprawdę niebezpieczna - jeśli spowodujesz wypadek to ubezpieczyciel na 100% sprawdzi, czy jechałeś zestawem legalnie. Jeśli masz przekroczone masy z punktu widzenia przelicznika 1,33 to ubezpieczyciel powie, że OC nie działa i płacisz ze swojej kieszeni. Każdy sąd przyzna rację ubezpieczycielowi, bo jechałeś zestawem nielegalnym z punktu widzenia przepisów. Zapłacisz za uszkodzony samochód, ale co gorsza w razie kalectwa poszkodowanego zapłacisz z własnej kasy dożywotnią rentę dla tego inwalidy.

Zatem pytanie jest proste - ryzykujesz i liczysz, ze nic się nie stanie, czy stosujesz się do przepisów i w razie W jesteś kryty. Każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Dla mnie osobiście ryzyko jest za duże i holuję swoim D-max'em do 2255 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.