Skocz do zawartości

moduł haka holowniczego Volvo


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

co rozumiesz przez pojęcie "słabe skrzynie automatyczne" - zastanawiam się nad kupnem xc 60 w automacie - na co zwrócić uwagę bo jadę dziś wstępnie zobaczyć taki wóz?
Ten sam typ skrzyni jest montowany w wielu modelach i w tych które są cięższe szybciej siadają. teraz mój znajomy wymieniał xc 70 przy przebiegu 160000.
Zwróć przede wszystkim uwagę czy olej był wymieniany i czy w czasie jazdy zmienia płynnie biegi bez szarpnięć i bez różnych dźwięków ze skrzyni. Przeżyć koniecznie na ręczne sterowanie i z powrotem, jeżeli jest opcja "s" tez ja przetestuj. Jeździłem xc 60 który przy przełączneniu na ręczne sterowanie i powrocie do automatu szarpał przy zmianie biegów.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbyszek napisał:

chyba ponownie odchodzimy od tematu, a pytanie brzmiało : Podobno poprzez  moduł  komputer  samochodu wykrywa  podpięcie przyczepy i  "ustawia"  automatyczną skrzynię biegów do  pracy w trudnych warunkach

Nic nie ustawia. Napisałem Ci o tym na drugim forum, gdzie zadałeś takie samo pytanie. Od tematu nie odchodzimy, bo nawet nie określiłeś jakie auto posiadasz. Chyba że uważasz, że producent przez niemal 20 lat (a tyle mają różne generacje XC70 - począwszy od V70 XC a na XC70 II, niektórzy mylnie nazywają XC70 III, kończąc) nie wprowadził żadnych zmian. Vida nawet nie widzi modułu haka w XC70 po lifcie (MY2005 do MY2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krzy_ napisał:

Nic nie ustawia. Napisałem Ci o tym na drugim forum, gdzie zadałeś takie samo pytanie. Od tematu nie odchodzimy, bo nawet nie określiłeś jakie auto posiadasz. Chyba że uważasz, że producent przez niemal 20 lat (a tyle mają różne generacje XC70 - począwszy od V70 XC a na XC70 II, niektórzy mylnie nazywają XC70 III, kończąc) nie wprowadził żadnych zmian. Vida nawet nie widzi modułu haka w XC70 po lifcie (MY2005 do MY2007).

Dziękuję,  najbardziej zależałoby mi na możliwości modyfikacji pracy automatycznej skrzyni biegów - z żarówkami można sobie poradzić.  Moduł kosztuje na All ok 200 zł.

A mój samochód jest określony w profilu : Holownik: Volvo XC70 AWD Automat (210KM)LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.