Skocz do zawartości

moduł haka holowniczego Volvo


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś doświadczeniem - opinię  z tego typu modułem w instalacji elektrycznej haka - samochodu w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Podobno poprzez  moduł  komputer  samochodu wykrywa  podpięcie przyczepy i  "ustawia"  automatyczną skrzynię biegów do  pracy w trudnych warunkach

http://accessories.volvocars.com/pl-pl/XC60(-17)/Accessories/Document/VCC-491010/2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że to akcesorium do xc60 17r. Co Ty masz?

Może być tak, że podłaczenie modułu coś zmienia, jednak zależy to od tego, co jest w kompie wozu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nie odczujesz różnicy że skrzynia przeszła w inny tryb pracy ani nie bedzie żadnej informacji na desce rozdzielczej, Volvo ma słabe skrzynie automatyczne i jak będziesz holował przyczepe bez tego modułu to ryzykujesz uszkodzeniem skrzyni.

Sent fra min SM-G870F via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej7777 napisał:

W praktyce nie odczujesz różnicy że skrzynia przeszła w inny tryb pracy ani nie bedzie żadnej informacji na desce rozdzielczej, Volvo ma słabe skrzynie automatyczne i jak będziesz holował przyczepe bez tego modułu to ryzykujesz uszkodzeniem skrzyni.

Sent fra min SM-G870F via Tapatalk
 

co rozumiesz przez pojęcie "słabe skrzynie automatyczne" - zastanawiam się nad kupnem xc 60 w automacie - na co zwrócić uwagę bo jadę dziś wstępnie zobaczyć taki wóz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo nie ma swoich skrzyń, podejrzewam ,że w większości modeli są skrzynie japońskie Aw, ja w V70 mam taką skrzynie i w prawie dwudziestoletni m aucie nie ma z nią żadnych problem w jeździe z budą, co do trybu zimowego to bym z tym uważał, u mnie tryb zimowy to ruszenie z drugiego biegu, w nowszych modelach to chyba nawet trzeci bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zbyszek napisał:

czy ma ktoś doświadczeniem - opinię  z tego typu modułem w instalacji elektrycznej haka - samochodu w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Podobno poprzez  moduł  komputer  samochodu wykrywa  podpięcie przyczepy i  "ustawia"  automatyczną skrzynię biegów do  pracy w trudnych warunkach

http://accessories.volvocars.com/pl-pl/XC60(-17)/Accessories/Document/VCC-491010/2017

Z podpisu wynika, że masz XC70. Pytanie tylko która to wersja?

Edytowane przez krzy_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW to jedne z lepszych skrzyń.

Podpięcie przyczepy może zmieniać, co najwyżej, punkty zmiany biegu, choć i w to wątpie. Info idzie do kompa, by obsługiwał kontrole żarówek też w przyczepie

Moduł nie ma nic do rzeczy. można podpiąć zupelnie bez niczego i najwyżej się bedzie swiecił bład, albo zwykły prosty moduł uniwersalny, który mozna kupić za 80zł lub zrobić samemu.

Zasilanie przyczepy/ładowanie akumulatora i tak jest do ogarnięcia samemu, by zrobić porządnie, bądź wcale, jak ktoś nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ponownie odchodzimy od tematu, a pytanie brzmiało : Podobno poprzez  moduł  komputer  samochodu wykrywa  podpięcie przyczepy i  "ustawia"  automatyczną skrzynię biegów do  pracy w trudnych warunkach

Mam XC70 z 2004 roku  210KM  Pb + LPG.

a link www  załączyłem tylko dlatego, że po polsku odnalazłem tylko dla XC60 - jednak jak widzę na ALL................ są oferty modułów   dla różnych modeli Volvo.

Mnie jednak głownie zależy na odpowiedzi, jak powyżej !   bo inne funkcje są ważne, ale w moim przekonaniu drugorzędne, np. informacja o spalonej żarówce w przyczepie (nie bagatelizuję, ale .........)

Kierowca jest informowany o awariach kierunkowskazów i świateł hamowania przyczepy.

Stabilizacja samochodu podczas holowania przyczepy (TSA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim samochodzie nic się nie zmieni, nie ma potrzeby montowania tego urządzenia.

Praca w trudnych warunkach, to ciekawe określenie. Marketingowe bym powiedzial. 

W automacie ważny jest olej i jego chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.