Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to już w ogóle nie wiem do czego to zmierza. Na razie nie widzę rozsądnie palącej benzyny która będzie miała power diesla. Co z tego że jest dużo turbo benzyn jeśli z ciężką przyczepą spalą tyle że odechce mi się jechać gdziekolwiek. Hybrydy... te w normalnych pieniądzach się nie nadają do "towingu" a te od biedy nadające się kosztują 300+ i to dużo plus. Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ciężkiej przyczepy nie będzie czym holować. Hybrydy typu Volvo z silnikiem T 8 fajne, ale drogie a z ogonem 20l benzyny spali. Silniki typu 2.0 benzyna z seata gdzie jest 300km dadzą radę tylko niezłym kosztem. Cała nadzieja w dobrych elektrycznych autach. Tylko im w końcu braknie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dudek_t napisał:

Ja to już w ogóle nie wiem do czego to zmierza. Na razie nie widzę rozsądnie palącej benzyny która będzie miała power diesla. Co z tego że jest dużo turbo benzyn jeśli z ciężką przyczepą spalą tyle że odechce mi się jechać gdziekolwiek. Hybrydy... te w normalnych pieniądzach się nie nadają do "towingu" a te od biedy nadające się kosztują 300+ i to dużo plus. Ehhh...

jeździłeś ?

solo nawet na autostradzie dramatu nie ma, oststnio testowałem kaszkaja 1.6 TB 160KM, spalił może litr więcej jak 1.6 TD 130KM

a jeździ się dużo przyjemniej TB, bo jak trzeba przycisnąć to można kręcić do 6000rpm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 16:10, Walt napisał:

Z takimi przebiegami bez zastanowienia łyknąłbym Atecę 2,0 TSI 190KM  :wub:

Jakbym chciał przeznaczyć na auto w okolicach 150k to bym brał Puga 5008 :) Ale tyle na auto nie mam zamiaru wydawać, mając na uwadze, że auto głównie stoi w garażu. Poza tym z VW mi nie po drodze  ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Commander napisał:

Pamiętam jak krytykowaliście niski zasięg aut z LPG rzędu 350-400 km. Za 10 lat będziecie marzyć żeby bateria wytrzymała 200...z budą spod domu.

Z autami elektrycznymi to jest jak z ekologią. Mają poprawić czystość powietrza ale prąd dla tych aut produkowany jest w "syfiących" elektrowniach:lol:.  Jeszcze upłynie 20 lat zanim auta elektryczne będą zastępczą alternatywą dla spalinowego napędu. Już dzisiejsze auta elektryczne sprawiają wiele problemów serwisom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dudek_t napisał:

Jeździłem. Jeśli ten samochód który mam tyle że bez 4x4 i z 2.0TSI solo pali 11-12 to ile spali z budą jadąc 100km/h? 

to nie wiem jak tym jeździłeś, mnie kaszkaj który lekki nie jest palił średnio 7.5L (słabszy diesel pali ok 6-6.5L)

mondeo 1.5 EB na ekspresówce też koło 7-8L, octavia 1.4 TSI bliżej 6L 

dla się zrobic i 11-12L ale z butem w podłodze z Vmax, albo kręcony na każdych światłach do odcinki, trzeba się postarać

z drugie strony można zmieścić się w 5L jadąc spokojnie :)

jeśli ktoś robi 15-20kkm rok z czego 3-4kkm z przyczepą to nawet jak spali te 10-12L z budą to nie ma tragedii IMO

 

a na forum są osoby które już jeżdżą takimi autami i dramatu nie ma

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, rozumiem, że Twój VW ma 200KM? Skoro on tyle pali przy takiej prędkości to ile może spalić przy 110-115km/h? 18-20l/100km?

Wybaczcie moi drodzy ale ja jednak zostaję przy moim 190KM dieselku, który przy w/w wyższych prędkościach z budą 1350kg spalił ok. 12,5l/100km a przy dopuszczalnej dozwolonej ok. 10,5l/100km... I pewnie na dodatek moje wozidło cięższe od VW o jakieś 200-250kg...

Na mojej ubiegłorocznej wakacyjnej trasie do Grecji to wychodzi jakieś 147l paliwa przy spalonych 455l czyli 1/3 więcej a gdyby jeszcze wziąć pod uwagę, że powrotną trasę zrobiliśmy przy wyższej prędkości przelotowej to różnica byłaby jeszcze większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poziom napisał:

A to nie jest tak,że z przyczepą można max 80 km/h jechać?

 

Zależy gdzie. Teoretycznie w większości Europy do 80kmh. We Francji do 130kmh ale chyba tylko do 3.5t?

I właśnie o tych prędkościach z Francji rozmawiamy.

U mnie prosty przelicznik. Auto z przyczepą pali min drugie tyle co solo przy tej samej prędkości. 100kmh to 5.5 lub 11l na 100km.

Z dużymi przyczepami (pow 1500 Mr) te turbo benzyny przy 100kmh spalą pow 14l. Tylko przez resztę roku w mieście będą korzystniejsze.

Skoro superb 2.0 280km potrafi w mieście dynamicznie po 13l solo palić to z cepą będzie bliżej 20l.

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wsadzę kij w mrowisko.

Wy tu pitu,pitu o mikrobenzynkach a ja wam powiem ,że Land Cruiser z silnikiem diesla 2,8 średnio się sprawdził przy przyczepie 1700kg w poważnych warunkach.

Jeśliby rozpatrywać odcinek  z kraju do.....Koszalina to w tych warunkach wszystko zajedzie i jakoś to będzie.  Nawet przy pitu-benzynkach.

Ale jak zaczynają się ciężkie warunki w górzystym upalnym południu Europy to jakoś nie widzę ani komfortu  w jeździe ani żywotności takich pitu-benzynek typu 1,1 - 1,4 czy coś w tym stylu.

 

Edytowane przez Jarosław69
przecinek zbłądził (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.