Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacek00 napisał:

Mam świadomość końca diesla i też rozważam 2.0. Ale u mnie jest problem taki, że jeżdżę miesięcznie obecnie może z 500 km. Rocznie robię 10-15k km, w tym połowa to pewnie z przyczepą i na wakacjach. Tak więc u mnie kupowanie diesla się nie do końca kalkuluje i szukam innych opcji.

ja robię podobne przebiegi, co prawda jest tendencja rosnąca i np teraz ocieram się o 20.000km jednym autem i drugim ok 5000. ok połowy to przebiegi z przyczepą. Po zmianie obu samochodów prawdopodobnie diesel będzie 80% przebiegów robił z cepą i czasami jednak postoi w garażu. Do pracy pojadę benzyniakiem, którym na 99% będzie jakaś fiesta turbo poniżej 1000cm3 :)

10 minut temu, Ecik02 napisał:

Ok. Czyli może ja jestem trochę przewrażliwiony ze mały silnik nie uciągnie :D. Co byście polecili do przyczepki ważącej 1400kg i 1600DMC. bo myślę o zmianie auta na mniejsze?

 

 

nie rób sobie żartów :) po przesiadce z X5, cokolwiek tam masz pod maską może być mało wesoło :). Zmienia to się raczej na plus....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maarec napisał:

nie rób sobie żartów :) po przesiadce z X5, cokolwiek tam masz pod maską może być mało wesoło :). Zmienia to się raczej na plus....

No auto jest odpowiednie do ciągnięcia dużej przyczepy, daje komfort i bezpieczeństwo 520Nm przy 2000rpm ale niestety ma kierownice po złej stronie :D.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwedki napisał:

Ja jestem posiadaczem samochodu z powyżej opisanym silnikiem i w zeszłym sezonie byłem nim w Grecji gzie zmierzyłem się z najwyższym pasmem gór w tym kraju . Silnik przeżył w całkiem dobrym stanie .Komort jazdy bardzo duży .

Jakiego dokładnie silnika jesteś posiadaczem i w jakim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych z instrukcji obsługi samochód z tym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów pociągnie o100  kilogramów mniej niż z manualną . Odnośnie uwag odnośnie silnika  kiedyś takie uwagi dotyczyły wtrysku, opon bezdętkowych itp postęp następuje inaczej do dziś poruszlibyśmysię zaprzęgiem konnym a może gorzej .

 

Auto podane  silnik  1.2 pb 130 km 230 nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szwedki napisał:

Wg danych z instrukcji obsługi samochód z tym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów pociągnie o100  kilogramów mniej niż z manualną . Odnośnie uwag odnośnie silnika  kiedyś takie uwagi dotyczyły wtrysku, opon bezdętkowych itp postęp następuje inaczej do dziś poruszlibyśmysię zaprzęgiem konnym a może gorzej .

 

Auto podane  silnik  1.2 pb 130 km 230 nm

Ale mówisz o 308 SW? W przypadku C4P w obu przypadkach na haku tyle samo.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Mam świadomość końca diesla i też rozważam 2.0. Ale u mnie jest problem taki, że jeżdżę miesięcznie obecnie może z 500 km. Rocznie robię 10-15k km, w tym połowa to pewnie z przyczepą i na wakacjach. Tak więc u mnie kupowanie diesla się nie do końca kalkuluje i szukam innych opcji.

Z takimi przebiegami bez zastanowienia łyknąłbym Atecę 2,0 TSI 190KM  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szwedki napisał:

Aktualny na +++++++++

To dokładnie mam te same odczucia po weekendzie spędzonym z tym autem. Do tego dużo cichszy, nawet przy obrotach pod 4k w aucie niewiele słychać. U mnie już przy trochę ponad 3k silnik dość mocno jest słyszalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

 że za 10 lat będzie to konieczność patrząc na nagonkę na diesle to mam wrażenie, że mój  następny będzie już tym ostatnim.

To już jest koniec ery diesla.  Patrząc na tempo przygotowywania ustaw w tym zakresie w Niemczech, Austrii czy w Szwajcarii maksymalnie 5 lat i stare diesle w odstawkę całkowicie a jak już zostaną to tylko diesel z Euro 6. Porsche już ogłosiło zakończenie produkcji całkowicie z silnikiem diesla. 

Jest jednak inny problem. :huh: Producenci rozpoczęli jakieś "czary i magię" :o z silnikami benzynowymi.  Już powoli nie nadążam sam oraz nadążamy jako serwis za ich rozwiązaniami i nowinkami technicznymi. Jeżeli chcesz być na czasie, to non stop trzeba się szkolić i uczyć. Nie mówimy tego klientom ale systematycznie są prowadzone poprawki i wymiany gwarancyjne jeżeli chodzi o osprzęt silników. Jakość wykonania w motoryzacji spadła do najniższego poziomu jeżeli można tak można to określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwedki - bo się pogubiłem, a też będę szukał czegoś w Pb. Masz 308 z silnikiem..jakim?

[EDIT] - już znalazłem, sorki za zamieszanie

Edytowane przez poziom
Pytanie bez sensu.. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maarec napisał:

A masz do czynienia z fordowskim ecoboost 1.0 100 lub 125 KM bo jestem blisko decyzji?

Przykro mi ale nie mamy do czynienia z ecoboost na co dzień. Czasem się zdarza.   Mam za małą wiedzę aby cokolwiek doradzić z Fordem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.