Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem na próbę jednym i drugim

2.0 w bitdi - za słabe jak na budę

3.0 tdi - przyjemna jazda ;)

zastanwia mnie tylko cena, którą podaje daniel. Ja pamietam, że moja konfiguracja to 195 tys. 

 

Netto

Do negocjacji 4% jak to w ZG i Świebodzinie

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Nie ma jasnych tapicerek. Tylko szarości. Jak kręci Cię  taki temat na poważnie to mogę przyłożyć swoją rękę do Twojego zakupu na auto do produkcji na 2018.

Albo jeszcze coś z 2017 ale idzie tak jak wyszedł z produkcji.

Highline nie przekroczysz 170/180 brutto + paka. Ostateczna cena zależy od tego co jeszcze dokleisz do tego poziomu wyposażenia przy założeniu ,że do produkcji.

Nie będę tu robił OT więc już milczę.

Dzięki Jarku za ciekawą propozycję, ale temat już nieaktualny. 

Po nieskutecznych i irytujących (z powodu indolencji lub kombinacji sprzedających) poszukiwaniach używanego młodego Jeepa GC 3,6 lub 5,7 zmieniłem plany (rozważałem też pickupa, ale z racji odkrytej paki, wobec parkowania pod chmurką, pomysł padł)  i pod koniec stycznia zamówiłem w salonie inną furmankę, którą mam nadzieję mieć pod koniec maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Ja po sprzedaży LC byłem bardzo blisko Amaroka V6.  Niestety albo stety odpuściłem go. Duży temat więc nie będę tu zaśmiecał.

Też czekam do maja....... na odbiór  następnego wozidła. Myślę ,że tym razem osiągnę pułap "spokoju ducha" ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dudek_t napisał:

PlopaPl chcesz latac z budką? 2.0 bitdi za slabe? Ostro :-D

WOW to ja nawet nie wiedziałem, że mam za słabe auto :D

Chyba coś nie tak robię, bo przez Alpy trzymam 100km/h 4 osoby, rowery przesionek itd itp na haku przyczepa 1300 i cześć osobówek tempa pod górę nie wytrzymuje ... ale co ja tam wiem :)

Na V6 chętnie bym zamienił, ale analizując całość chyba jednak szybciej cały zestaw zostanie zastąpiony kamperem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kamil_K napisał:

WOW to ja nawet nie wiedziałem, że mam za słabe auto :D

Chyba coś nie tak robię, bo przez Alpy trzymam 100km/h 4 osoby, rowery przesionek itd itp na haku przyczepa 1300 i cześć osobówek tempa pod górę nie wytrzymuje ... ale co ja tam wiem :)

Na V6 chętnie bym zamienił, ale analizując całość chyba jednak szybciej cały zestaw zostanie zastąpiony kamperem 

Nie o to mi chodziło. Generalnie nie czuć tego, ze auto ma 180 kupcy. Przed wprowadzeniem 3 litrowego, oglądałem bitdi, a po wprowadzeniu przejechałem się trójką - w moim odczuciu to przepaść.

Masz budkę 1300, do amaroka widzę taką pod 2200. ;)

swoją drogą w Karpaczu spotkałem Pawla, który 2 tonowego tabberta ciągał glsem 258 km - twierdził że za ciezko jak na taką moc

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżdżę już kilka sezonów Navarą i śmiało mogę stwierdzić ,że jako holownik jest super. Górki i podjazdy jej nie straszne, a do pakowania paka jest idealna. Rodzince mówię - bierzcie co chcecie, zmieści się. Ale wady też ma. Co 400 km tankowanie (umie spalić od 12 do 15 l/100km ) , utrudnione manewry (słaby skręt)) , no i w miasteczkach czsem trudno zaparkować. Jeszcze tylna kanapa mogła być bardziej wygodna. Obecnie czas się rozstać z Navarką i tak jak inni zastanawiam się co nabyć.

 Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PLopaPL napisał:

Nie o to mi chodziło. Generalnie nie czuć tego, ze auto ma 180 kupcy. Przed wprowadzeniem 3 litrowego, oglądałem bitdi, a po wprowadzeniu przejechałem się trójką - w moim odczuciu to przepaść.

Masz budkę 1300, do amaroka widzę taką pod 2200. ;)

swoją drogą w Karpaczu spotkałem Pawla, który 2 tonowego tabberta ciągał glsem 258 km - twierdził że za ciezko jak na taką moc

Laweta jakieś 2-2,3t zasadniczo nie sprawiała żadnej różnicy ... 

U mnie po zmianie programu bliżej mu do 200KM 

 

V6tka to idalna opcja żeby pod 300KM zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka opini słyszałem ze amarok bitdi po zmianie mapy to zupełnie inne auto. Nie miałem okazji jeździć po mapowaniu 

 

zastanawiam się, czy swojej skodzie nie dołożyć troszkę kucy

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudek_t napisał:

Ja się zakochałem w Lexie RX 450h. 2 tony na haku i ultra płynna jazda solo. I ciągle przy akceptowalnym spalaniu.

Skrzynia ctv czy jakoś tak. 350NM. Rozmiar fajny bo prawie 5m. Ale na holownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Skrzynia ctv czy jakoś tak. 350NM. Rozmiar fajny bo prawie 5m. Ale na holownik?

No właśnie jestem bardzo ciekaw jakby było z przyczepą. Możliwe że ten egzemplarz będzie miał dołożony hak i wtedy uda mi się potestować na krótkich dystansach. Niby bezstopniowa ale z V6 to zupełnie inna jazda niż wyjącym Priusem, Aurisem czy Rav4. W trybie sport jest symulowanie klasycznych biegów. Mocy z pewnością nie zabraknie bo ciągnie jak zły. Do tego meeega płynność jazdy i cisza. Baaardzo mi się podoba. Tylko z innym kolorem wnętrza. 

PS. 60km po mieście w trybie eco ale generalnie bardzo dynamicznie - 9.2 litra/100km; Trasa 390km, tempem "śpieszy mi się" - 11,5l/100km. 

Właścicielka twierdzi że maks jakie miała to 14/100 ale to jazda po niemieckiej autostradzie w granica 1.80-2,20. Jeśli z przyczepą spali 1-2 litry więcej niż mój diesel... to ja nie mam pytań i "chce to!".

IMG_0451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.