Skocz do zawartości

Gdzie ubezpieczyć udział własny przy wynajmie samochodu?


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem pytanie też na CT, ale nie wszyscy czytają oba fora więc pozwolę sobie zapytać i u nas na karawaning.

Moi rodzice szykują się do wyjazdu turystycznego. Będą wynajmować samochód za oceanem i w umowie wynajmu mają wpisany obowiązkowy udział własny w ewentualnej kolizji wynoszący 3000 dolarów. To jest nazwane "Excess" i nie ma możliwości wyłączenia w umowie - takie zwyczaje. 
Co prawda zasadniczo jeżdżą ostrożnie i od wielu lat nie mieli kolizji drogowej, ale to starsi ludzie i stresują się tym, że w razie gdyby im się przytrafiła stłuczka w obcym kraju to jeszcze będą musieli zapłacić te 3000 dol. 

Stąd moja prośba o polecenie wiarygodnej firmy, która ubezpieczy ten udział własny Excess. Ja słyszałem o jednej firmie, w której na stronie https://www.icarhireinsurance.com można wykupić właśnie takie ubezpieczenie. Ale jedyna osoba, jaką mogłem pośrednio spytać o opinię to "znajomy znajomego", który miał dwa razy potrzebę skorzystania z ubezpieczenia w tej firmie i raz był bardzo zadowolony, gdyż bez problemu otrzymał odszkodowanie, a za drugim razem coś było nie tak. Niestety żadnych szczegółów nie znam.  

Widzicie więc, że mam za mało danych, by ocenić wiarygodność firmy. Miał ktoś do czynienia z tym https://www.icarhireinsurance.com
Albo jeszcze lepiej - może ktoś polecić wypróbowaną firmę, która za rozsądną składkę ubezpieczy udział własny w szkodzie spowodowanej wynajętym samochodem za granicą? 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając auto prawdopodobnie dostana oferte "full", gdzie nie będzie ani udziału własnego ani kaucji. Tak jest np w Enterprise i mogę powiedzieć ze działa:)).Rozwaliłem auto w drobny mak i jedyne co obchodziło wypożyczalnie to gdzie podstawić nowe:)  Spróbuj tez przez economyrentalcars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest już zarezerwowany i nie chodzi o to, żeby go zmieniać. Poza tym w firmie economyrentalcars nie ma ani jednego campervana w ofercie, a o taki samochód chodzi.

Żeby nie utrudniać - pytam nie o to gdzie wynająć samochód, ale o to gdzie ubezpieczyć Excess fee, bo wiem na pewno, że w wynajętym samochodzie będzie udział własny 3000 dolarów. A moi rodzice chcą ten udział własny ubezpieczyć, by ponieść pewny koszt rzędu 3%, a nie ewentualny koszt równy 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.