Skocz do zawartości

Markiza w worku, a uszkodzenia lakieru


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że moja markiza Fiamma w worku uszkadza lakier poszycia, są to takie jakby przetarcia, lekkie wgniecenia w miejscu gdzie są nity . Macie jakieś patenty, aby temu zapobiec, a może tam powinny być jakieś podkładki:niewiem: w miejscu tych nitów, czy ten typ tak ma, niestety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że moja markiza Fiamma w worku uszkadza lakier poszycia, są to takie jakby przetarcia, lekkie wgniecenia w miejscu gdzie są nity . Macie jakieś patenty, aby temu zapobiec, a może tam powinny być jakieś podkładki:niewiem: w miejscu tych nitów, czy ten typ tak ma, niestety?
Nity? U mnie markiza, w miejscu styku z poszyciem ma takie specjalne podkładki gumowo plastikowe. Czyli sam worek nie dotyka bezpośrednio poszycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na nowy to  on nie wygląda, no i nie ma tej gumowej przekładki i worek bezpośrednio dotyka poszycia. A i jeszcze według mnie brakuje blokady do likszpary i cała markiza przesuwa się trochę przód/tył
Blokady powinny być. Z obu stron. Takie beczułki z wkętem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie kupić nową markizę, worek jest sztywny i spękany, a poza tym nie ma zabezpieczenia gumowego pod gniazdami w które wchodzą belki dachowe. Ten sezon musi jeszcze wytrzymać ale na dłuższe przejazdy będę ją zdejmować i przewozić w środku.

A tak to wygląda, 

więc jak ktoś ma starą markizę to lepiej skontrolować jak to wygląda

20180205_104140.jpg

20180205_104223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety być może to faktycznie stary model. W nowych to wygląda tak:

Caravanstore_ZIP_v2005_280-440.jpg

 

Czyli z tyłu jest 98655-707. A blokada to 98655-186. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety być może to faktycznie stary model. W nowych to wygląda tak:
Caravanstore_ZIP_v2005_280-440.jpg
 
Czyli z tyłu jest 98655-707. A blokada to 98655-186. 



Ale worek się nie zmienił, wg mnie stary i nowy są z tego samego materiału. Trzeba centralnie nawiercić na środku aluminiową listwę i wkręcić zwykły blachowkręt, który zapobiegnie przemieszczaniu się worka.

Zimą te worki nie są zbyt elastyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można przypadkiem kupić tych mocowanń, co trzeba dołożyć w Thule chcąc dokładać rafter trzymający ściankę i to jest wtedy od sposu ta gumowo plastikowa podkładka. 

Coś takiego jak na początku tego filmu https://youtu.be/9jPDFbyZtOQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pierzasty napisał:

A nie można przypadkiem kupić tych mocowanń, co trzeba dołożyć w Thule chcąc dokładać rafter trzymający ściankę i to jest wtedy od sposu ta gumowo plastikowa podkładka. 

Coś takiego jak na początku tego filmu https://youtu.be/9jPDFbyZtOQ

 

Można wszystko kupić kupić:
 

  1. Model 2013/2014 - CARAVANSTORE 280-440 VERSION 013/014
    Tu schemat czyli między innymi te nasze

    https://www.fiamma.it/en/spare-parts-fiammastore/manual-awnings-453977285/caravanstore-280-440-version-013-014-en

    Caravanstore_v2013_280-440.jpg

    Podkładki nr katalogowy: 98655-707
    Cena: 15,30 eu
    kit-appoggio-parete-caravanstore98655-70

    Beczułki nr katalogowy: 98655-186
    Cena: 7,20 eu
    kit-nottolini-caravanstore98655-186-582.

     
  2. Model 2007 - CARAVANSTORE 280-440 VERSION 07
    Starsza markiza faktycznie nie miała tych podkładek. Tutaj schemat wersji 07, którą prawdopodobnie ma @KIAn

    https://www.fiamma.it/en/spare-parts-fiammastore/manual-awnings-453977285/caravanstore-280-440-version-07-en

    Caravanstore_v2007_280-440.jpg
     
  3. Model 2005 - CARAVANSTORE 280-440 VERSION 05
    najstarsza markiza, też brak podkładek

    https://www.fiamma.it/en/spare-parts-fiammastore/manual-awnings-453977285/caravanstore-280-440-version-05-en

    Caravanstore_v2005_280-440.jpg
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Thule te podkładki są sporo większe niż w Fiammie i na pewno jest to lepsze rozwiązanie dla poszycia. W moim modelu nie ma żadnych podkładek, ale i tak jest do wymiany, bo zamarznięta woda rozsadziła te teleskopowe rozpórki i nie dało się tego bezszkodowo naprawić . Tylko jak teraz żonę przekonać do nowych wydatków.

  A co pisze w instrukcji na temat jazdy z markizą, jeżdzić czy zdejmować przed podróżą ? Ja w ubiegłym sezonie zrobiłem ok. 7000Km z markizą na ścianie i tak sobie myślę, że to trochę głupie było, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, KlAn napisał:

W Thule te podkładki są sporo większe niż w Fiammie i na pewno jest to lepsze rozwiązanie dla poszycia. W moim modelu nie ma żadnych podkładek, ale i tak jest do wymiany, bo zamarznięta woda rozsadziła te teleskopowe rozpórki i nie dało się tego bezszkodowo naprawić . Tylko jak teraz żonę przekonać do nowych wydatków.

A jakie są w Thule bo nigdzie nie widziałem. Natomiast te podkładki u Fiamma wydają są wystarczające. Cała powierzchnia styku markizy, to wybrzuszenie od rolki jest pokryta tą podkładką.

 

Cytat

  A co pisze w instrukcji na temat jazdy z markizą, jeżdzić czy zdejmować przed podróżą ? Ja w ubiegłym sezonie zrobiłem ok. 7000Km z markizą na ścianie i tak sobie myślę, że to trochę głupie było, co o tym sądzicie?

Przecież markizę montujesz na stałe :) To nie daszek z Jula to okazjonalnego stosowania. Poza tym po to są te beczułki aby ją zablokować przed przemieszczaniem się. U ciebie nie tyle sam brak podkładek był powodem wytarcia poszycia, a właśnie brak zabezpieczenia przed przemieszczaniem się. To to spowodowało, że masz właśnie te widoczne przetarcia.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.