Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

No muszę przyznać, że gość na dzień dobry robi robotę. ING wkracza do gry - najtańszy GAP fakturowy - 34,50netto, 105,15% i pakiet polis w Warcie z możliwością rozbicia nieodpłatnie na raty,

 

to rozbicie tylko w pierwszym roku, przynajmniej u mnie tak było, za to w drugim w gratisie utrzymanie wartości auta z dnia wykupienia polisy

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

@Wodnik Szuwarek a dzwoniłeś do tego ing? Dziaj kolega dzwonił i dobrą ofertę mu dał

Potwierdzam, dobrą ofertę dostałem.

Jutro uderzę z kolejnym tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Fakturowy czy procentowy? Od wartości brutto, netto?

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

GAP Indeksowany 20, czyli w teorii dopłata 20% do wyceny ubezpieczyciela. Ja jeszcze tego nie rozkminiałem. Patrzyłem tylko na kwotę.

W ogóle zastanawia mnie ten GAP. Czy to nie jest wyciąganie pieniędzy od klienta? Pamiętam jak kilka lat temu brałem leasing na obecne auto, to czegoś takiego jak GAP w ogóle nie było. Wykupowało się full pakiet AC bez amortyzacji itp i finito. 

Przed czym de facto ten GAP chroni?

EDIT: ok poczytałem na szybko i miej więcej wiem cp o jak. Będę rozważał, który GAP brać

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAP fakturowy pokrywa różnice pomiędzy kwotą z odszkodowania (OC lub AC) a wartością na fakturze  zakupowej

tzn jak masz GAP na cały okres trwania leasingu kupisz auto np za 200.000 zł i w czwartym roku trwania leasingu auto jest warte  80.000 zł a będziesz miała szkodę całkowitą lub kradzież to dostaniesz te 80.000 zł z OC sprawcy lub swojego AC a pozostałe 120.000 wypłaci GAP

czyli jak masz GAP na cały okres trwania leasingu i szkodę całkowitą to dostajesz zawsze 100 % wartości jaką miałeś na fakturze początkowej

od kiedy pamiętam leasingi GAP był zawsze dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

od kiedy pamiętam leasingi GAP był zawsze dostępny

W 2011 nikt nawet mi tego nie oferował i o tym nie wspominał. Ja robię leasing raz na ruski rok to nie jestem obeznany :)

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

GAP fakturowy pokrywa różnice pomiędzy kwotą z odszkodowania (OC lub AC) a wartością na fakturze  zakupowej

tzn jak masz GAP na cały okres trwania leasingu kupisz auto np za 200.000 zł i w czwartym roku trwania leasingu auto jest warte  80.000 zł a będziesz miała szkodę całkowitą lub kradzież to dostaniesz te 80.000 zł z OC sprawcy lub swojego AC a pozostałe 120.000 wypłaci GAP

czyli jak masz GAP na cały okres trwania leasingu i szkodę całkowitą to dostajesz zawsze 100 % wartości jaką miałeś na fakturze początkowej

Eee, to byłoby zbyt piękne. Czyli co. Człowiek kupuje sobie super furkę za 200k. Jeździ nią 4 lata, po czym robi szkodę całkowitą, albo furę mu "kradną" i ubezpieczalnia mu daje kasę na nową furę? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

W 2011 nikt nawet mi tego nie oferował i o tym nie wspominał. Ja robię leasing raz na ruski rok to nie jestem obeznany :)

Eee, to byłoby zbyt piękne. Czyli co. Człowiek kupuje sobie super furkę za 200k. Jeździ nią 4 lata, po czym robi szkodę całkowitą, albo furę mu "kradną" i ubezpieczalnia mu daje kasę na nową furę? 

najpierw swoją dolę bierze leasing, czyli w ostatnich dniach umowy, jeżeli jest niski wykup to bierze ochłapy a leasingobiorca ma grubą kasę do przodu i pewnie cały komisariat na głowie jeżeli była to kradzież. Gap można wykupić od razu na cały okres płacąc jednorazowo i umowa obowiązuje 5 lat. U mnie najkorzystniej było doliczyć do raty (ok15% taniej). Tylko ja bardzo długo gnębiłem leasingi o oferty przesyłając coraz to niższe oferty do przebicia. Mam 3 dobrych doradców. Cała zabawa trwała prawie 3 tygodnie, auta i tak nie było do odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

W 2011 nikt nawet mi tego nie oferował i o tym nie wspominał. Ja robię leasing raz na ruski rok to nie jestem obeznany :)

bo jak byś miał pierwszą szkodę całkowitą i plecy to już byś wiedział że zawsze bierze się GAP :-]

czyli w Twoim przypadku nie masz GAP-a do pełnej kwoty tylko dopłatę 20% do wyceny ubezpieczyciela

warto też zapytać czy GAP działa do końca trwania leasingu bo czasem zdarza się że działa np tylko pierwsze trzy lata  więc też to trzeba brać pod uwagę.

jeszcze jedna rzecz w przypadku auta osobowego gdzie odliczamy 50% VAT korzystniej wsiąść GAP i pakiet ubezpieczeń płatne jednorazowo, ubezpieczenia nie są objęte VAT a w przypadku wrzycenia w ratę leasingową lesingodawca dolicza nam do kosztu ubezpieczeń cały VAT którego odliczamy tylko 50 % więc pół VATU od pakietu ubezpieczeń i GAPA jesteśmy w plecy (możemy jedynie wrzucić w koszty nie odliczone 50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

(...)

Eee, to byłoby zbyt piękne. Czyli co. Człowiek kupuje sobie super furkę za 200k. Jeździ nią 4 lata, po czym robi szkodę całkowitą, albo furę mu "kradną" i ubezpieczalnia mu daje kasę na nową furę? 

dokładnie tak to działa (w teorii) w praktyce nie sprawdzałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie GAP nie zawsze chroni od kradzieży. Wszystko zależy od ustaleń z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dlatego przed podpisaniem umowy zapoznaj się dokładnie z jej warunkami. Oferty poszczególnych ubezpieczycieli różnią się między sobą.

 

źródło:

https://www.mfind.pl/akademia/inne-ubezpieczenia/ubezpieczenie-gap/

 

czyli gap gap’owi nie równy. Nie ma co się sugerować tylko ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja za GAP fakturowy do pełnej wartości początkowej auta z dnia zakupu na cały okres trwania leasingu zapłaciłem 3,4 % wartości auta

koszt całego leasingu z GAP - 104,43% wartości początkowej auta (leasing fabryczny)

dla porównania inne oferty jakie dostałem z GAP:

EFL - 108,7%

BGŻ - 106,44%

PKO BP - 105,21%

we wszystkich ofertach leasing na 36 mcy z 1% wykupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.