Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oferta z idea getin leasing
Wpłata 30%
36 rat po 2,1278%
Wykup 1%

Razem 107,60% jedna z gorszych ofert jakie dostałem.

Ale i tak najgorsza jest oferta otrzymana u dealera też z tej firmy

110,5 % tyle że z GAP


Alior na chwilę obecną na najlepszą ofertę bez proszenia się. I nawet nie bardzo mam kontroferty żeby coś więcej wynegocjować. Ale tak jak widziałem część osób nie poleca tego leasingodawcy, bardzo chętnie poznałbym opinie o innych, jakieś wskazówki, własne doświadczenia - bo na chwilę obecną wyrabiam sobie opinię jedynie na bazie tego co znajdę w internecie i procentowo wyliczę na palcach.


Ps. Może by wydzielić wątek leasingów i tematów pokrewnych jak pakiety ubezpieczeń itd do osobnego tematu by nie śmiecić. A w końcu wielu z nas albo ma już ten temat za sobą albo jeszcze się z nim zetknie. W końcu czymś trzeba ciągnąć przyczepki albo i może zakupić nowe przyczepy w tej formie finansowania.



Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka
 

 

To są cały czas warunki dla leasingu 3 letniego? W mleasing sprawdzałeś? Chcesz namiar do kogoś kto robi całkiem dobre oferty?

 

Ja dziś mam kontrofertę do mleasing właśnie. Warunki te same. Ciut ponad 109%. Bez opłat i prowizji, a tylko zryczałtowana opłata, co przy całym leasingu daje jednak kilkaset złotych ekstra dla leasingodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oferta z idea getin leasing
Wpłata 30%
36 rat po 2,1278%
Wykup 1%

Razem 107,60% jedna z gorszych ofert jakie dostałem.

Ale i tak najgorsza jest oferta otrzymana u dealera też z tej firmy

110,5 % tyle że z GAP


Alior na chwilę obecną na najlepszą ofertę bez proszenia się. I nawet nie bardzo mam kontroferty żeby coś więcej wynegocjować. Ale tak jak widziałem część osób nie poleca tego leasingodawcy, bardzo chętnie poznałbym opinie o innych, jakieś wskazówki, własne doświadczenia - bo na chwilę obecną wyrabiam sobie opinię jedynie na bazie tego co znajdę w internecie i procentowo wyliczę na palcach.


Ps. Może by wydzielić wątek leasingów i tematów pokrewnych jak pakiety ubezpieczeń itd do osobnego tematu by nie śmiecić. A w końcu wielu z nas albo ma już ten temat za sobą albo jeszcze się z nim zetknie. W końcu czymś trzeba ciągnąć przyczepki albo i może zakupić nowe przyczepy w tej formie finansowania.



Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka
 

Mam jeden leasing w Alior Leasingu i nie mam najmniejszych problemów. Oferta bradzo korzystna.

Pozostałe, które miałem lub mam nadal to: mLeasing i BMW Financial Services i też mogę polecić.

Co ciekawe: Alior zrobił ofertę identyczną jak mLeasing.

Nie demonizowałbym Alior Leasingu bo, po przejęciu Raiffeissena przez PKO bardzo dużo pracowników przeniosło się do Aliora. Wprowadziło standardy z RL, jak mi powiedział dyrektor centrali w Katowicach: " Alior się odrodził i jest ważnym graczem na rynku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś ing i Bzwbk?
Czekam na oferty, zapytania wysłane, z mleasingiem mam taki problem, że robiłem stymulację na auto u jednego dealera, a jak byłem u drugiego gdzie zamówiłem auto to nie mogli mi zrobić symulacji bo podobno zostałem przypisany do jakiegoś opiekuna i przez to zostałem zablokowany w systemie na możliwość robienia symulacji i składania ofert przez innych konsultantów. Będę działać by to jakiś odkręcić.

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że tak post pod postem, poczytałem trochę o getin-ie i faktycznie potwierdza się to co koledzy wcześniej wspominali o leasingu u nich. Wykreślam go z listy

2 z wielu linków które odwiedziłem, żeby poczytać o nich:

https://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/leasing/moje-przygody-z-getin-leasing-ku-przestrodze,2074022/

https://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/leasing/getin-leasing-opinie-czy-warto-korzystac-dlaczego-odradzam,3377551/s/2

+ "podobne tematy" pod komentarzami na samym dole.

 

Na chwilę obecną najbardziej przychylam się do leasingu w aliorze z racji dobrej oferty (zarówno % jak i takich rzeczy jak skrócona tabela opłat + brak opłaty za rejestrację w ramach stałem kwoty 135zł netto rocznie) oraz wielu pozytywnych opinie posiadaczy umów z nimi

na drugim i trzecim miejscu PKO leasing  (pierwsza oferta 105,7% - muszę zapoznać się jeszcze z OWL tabelą opłat i przede wszytkim opiniami) oraz  milenium leasing 105,58% i tu też jeszcze muszę o nich poczytać zarówno regulaminy jak i opinie.

 

Najlepszą ofertę ze wszystkich dostałem u dealera przy finansowaniu w FCA (fiat)  101,5% + polisy w AC/OC/NW  za 1890zł + opłaty za rejestrację  450zł. Tyle, że OWL i tabela opłat już nie zachwyca a opinie o współpracy z nimi są podobne jak nie gorsze jak w przypadku getin-u

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś leasing w Getin. Generalnie bajzel na kółkach. Najlepsze było jak wysyłali mi monity, że zalegam a nie zalegałem. Rozmowy z nimi były takie, że skoro dostałem wezwanie to zalegam. Ale burdel u nich miał też swoje plusy. Czasem zapominali wystawić FVAT za coś, np za wskazanie kto jest posiadaczem pojazdu, albo obciążyć za zgodę na ubezpieczenie we własnym zakresie.

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Na chwilę obecną najbardziej przychylam się do leasingu w aliorze z racji dobrej oferty (zarówno % jak i takich rzeczy jak skrócona tabela opłat + brak opłaty za rejestrację w ramach stałem kwoty 135zł netto rocznie) oraz wielu pozytywnych opinie posiadaczy umów z nimi

Teraz pomnóż to x lata leasingu. Mam ofertę w aliorze również, ale jak doliczyłem rok w rok opłatę to suma sumarum leasing wyszedł drożej. De facto płacisz rok w rok za nic. Przy krótkim leasingu wychodzisz na zero, przy dłuższym już dopłacasz. Oczywiście przy założeniu, że niczego od leasingodawcy nie chcesz. Zwróć też uwagę na GAP. Mi w aliorze zaproponowali GAP na poziomie niemal 60 zł miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś leasing w Getin. Generalnie bajzel na kółkach. Najlepsze było jak wysyłali mi monity, że zalegam a nie zalegałem. Rozmowy z nimi były takie, że skoro dostałem wezwanie to zalegam. Ale burdel u nich miał też swoje plusy. Czasem zapominali wystawić FVAT za coś, np za wskazanie kto jest posiadaczem pojazdu, albo obciążyć za zgodę na ubezpieczenie we własnym zakresie.

Teraz pomnóż to x lata leasingu. Mam ofertę w aliorze również, ale jak doliczyłem rok w rok opłatę to suma sumarum leasing wyszedł drożej. De facto płacisz rok w rok za nic. Przy krótkim leasingu wychodzisz na zero, przy dłuższym już dopłacasz. Oczywiście przy założeniu, że niczego od leasingodawcy nie chcesz. Zwróć też uwagę na GAP. Mi w aliorze zaproponowali GAP na poziomie niemal 60 zł miesięcznie. 

3 lata x 135 netto także wychodzi tak jakbym zapłacił za rejestrację ale w cenie odpada mi parę opłat które w ciągu 3 lat mogą się zdarzyć. GAP w Alior 60,15 zł. Procenty- 105.17% tyle że pakiet polis 4 tys....

 

Co do ING zaraz będę dzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

3 lata x 135 netto także wychodzi tak jakbym zapłacił za rejestrację ale w cenie odpada mi parę opłat które w ciągu 3 lat mogą się zdarzyć. GAP w Alior 60,15 zł. Procenty- 105.17% tyle że pakiet polis 4 tys....

No widzisz. Przy 3 latach może się opłaca, ale i tak wg mnie dużą sumę opłat Ci dali. GAP też wysoki. Ubezpieczyć pewnie możesz we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

A przy wyborze swojego ubezpieczyciela też płacisz czy to już jest zawarte w tej opłacie rocznej?

No powinno być, skoro nie mają taryfy opłat i prowizji. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

No widzisz. Przy 3 latach może się opłaca, ale i tak wg mnie dużą sumę opłat Ci dali. GAP też wysoki. Ubezpieczyć pewnie możesz we własnym zakresie.

Ja to traktuję jako ofertę wstępną od której zacznę rozmowę przy stole, GAP fakturowy wszędzie dawali mi na podobnym poziomie lub drożej o 10zł. Tyle, że GAP mogę wykupić gdzie indziej i chyba z tego co kojarzę jest na to 90dni od wystawienia faktury na auto. Podobnie pakiet ubezpieczeń chociaż wygodniej byłoby mieć wszystko w 1 miejscu ale pewnie tak się nie da, żeby było to korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@Wodnik Szuwarek a dzwoniłeś do tego ing? Dziaj kolega dzwonił i dobrą ofertę mu dał

No muszę przyznać, że gość na dzień dobry robi robotę. ING wkracza do gry - najtańszy GAP fakturowy - 34,50netto, 105,15% i pakiet polis w Warcie z możliwością rozbicia nieodpłatnie na raty,

 

22 minuty temu, Benior napisał:

Tomek, już prawie klepnąłeś cytrynę i na fiata się przerzuciłeś? Jaki to będzie? 

Fakt już miałem klepać cytrynę a skończyło się na 500l cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.