Skocz do zawartości

Wymiana wkładki w drzwiach do przyczepy Hobby


Int

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem nowy na forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość. 

Otóż ostatnio zaszła potrzeba wymiany wkładki w drzwiach do przyczepy kempingowej Hobby Exclusive 560 KMFe (Rok: 1998 - załapała się na tą nową "budę" -  <ZDJĘCIE>). Aktualnie posiadam klucz taki jak na zdjęciu (tyle że z napisem Hobby). Poszukuję wkładki, która pasowałaby do mojej przyczepy - myślałem o HSC ze względu na bezpieczeństwo (trochę trudniej dorobić klucz), ale nie wiem czy będzie dobra. Niestety nie mam możliwości wyjęcia wkładki, gdyż przyczepa stoi kilkaset kilometrów ode mnie. Czy ktoś z Was mógłby doradzić, jakie wkładki mogę zamontować?

Wygląd klamki zewnętrznej: <ZDJĘCIE> (Nie okrągła - taka jak na zdjęciu!)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś numer klucza? Wkładki powinny pasować z rocznika 96-06 ale potrzebny jest chyba numer klucza.

 

PS. to niezbyt odpowiedni dział na takie pytanie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Voku napisał:

A masz jakiś numer klucza? Wkładki powinny pasować z rocznika 96-06 ale potrzebny jest chyba numer klucza.

Numer klucza to z tego co pamiętam 3602, jednak nie zależy mi na identycznej wkładce. Nie zmienia to faktu, że tak czy inaczej nie wiem jakiego typu wkładka tam siedzi :(

Zastanawiam się nad wymianą zewnętrznej klamki na tą trochę nowszą (wygląda identycznie), tylko że do zamków HSC - jednak na początku wolę się upewnić, jakiego typu siedzi tam zamek.

16 minut temu, Voku napisał:

PS. to niezbyt odpowiedni dział na takie pytanie.

Tego też się obawiałem... :( Przepraszam bardzo za problem.

Edytowane przez Int (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach kempingowych. myślę że cos dopasujesz 

https://sklep.klaja.pl/pl/c/Zamki-blokady-zabezpieczenia-zaczepy/113/4

 

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek72 napisał:

Poszukaj w sklepach kempingowych. myślę że cos dopasujesz

Niestety nie jest to takie proste...

Miły Pan ze sklepu powiedział mi, że w tych przyczepach powinny być zamontowane wkładki STS (LINK), jednak ja porównując na zdjęciu kluczyki uważam, że mam kluczyk (i wizualnie - po obudowie i patrząc po ząbkąch) taki jak przy wkładce FF, ale z kolei skoro FF to to samo co HSC, to lepiej wybrać HSC ze względu na bezpieczeństwo - trudniej dorobić klucz. I tak oto jestem w bagnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kluczyki wygląda mi to na STS i raczej taki standard  był montowany raczej w tych latach.

Ja w moim osiołku przeszedłem na zamki HSC, ale to wymagało wymiany klamek/zamków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź od firmy, która się zajmuje przyczepami. Otóż wkładki FF były montowane w latach 1997-2006, a później HSC. Nie wiem tylko - Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie - czy wkładkę FF można podmienić na HSC nie zmieniając przy tym klamki (FF - Dł. korpusu: 28mm, Śr. części widocznej na klucz: 16mm, Śr. korpusu: 12mm | HSC - Dł. korpusu: 28mm, Śr. części widocznej na klucz: 17mm, Śr. korpusu: 13mm ). Niby tylko milimetr różnicy, ale może się okazać, że właśnie trochę zabraknie. Czy próbowaliście kiedyś takiego "rzeźbienia"? Warto dopłacić do HSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.