Skocz do zawartości

Pierwsza wyprawa Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

Ale chyba bezzwrotne gdybyś się rozmyslił. Natomiast od rachunku powinni odliczyć. Tak przynajmniej miałem na dwóch różnych kempingach w Cro.

napisze zaraz do nich to się okaże. Jeśli się rozmyślę to wiadomo ze na mój koszt. Mocno zdziwiłem się gdy 3 razy pytałem w Solaris Camp czy na pewno nie zwracają kasy za rezerwację ale idą w zaparte "Reservation fee is nonrefundable and it is an extra cost  , so you will not receive back the reservation fee(35€) upon your arrival"

Wybaczcie ale tego mój mały móżdżek nie ogrania za co jest ta opłata. Dla parceli premium żądali 70 eur opłaty rezerwacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Opłata za rezerwację to po prostu koszt posiadania wolnej ładnej parceli w szczycie sezonu. Na Solarisie rezerwuje się i i 2 lata wcześniej. Skoro tak, to czemu klient nie miałby extra za to zapłacić ? :)

później przyjadę ja w ciemno, stanę obok na 2-3 dni bo akurat będzie wolne. Zasłonię widok, moje dzieciaki zrobią klimat :) a bogaty Niemiec obok z przepłaconą rezerwacją osiwieje do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

Nic nowego. Opłata za rezerwację to po prostu koszt posiadania wolnej ładnej parceli w szczycie sezonu. Na Solarisie rezerwuje się i i 2 lata wcześniej. Skoro tak, to czemu klient nie miałby extra za to zapłacić ? :)

później przyjadę ja w ciemno, stanę obok na 2-3 dni bo akurat będzie wolne. Zasłonię widok, moje dzieciaki zrobią klimat :) a bogaty Niemiec obok z przepłaconą rezerwacją osiwieje do końca :)

nie wiem jakie są zasady na kampingach ( nie mam doświadczenia)  ale taki koszt wydaje sie być mega naciąganiem:) 

trudno jeśli takie maja wymagania to poszukam innego -jak czytam forum zawsze powinno cos sie znalesc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelarstwie opłaty za rezerwacje/rejestrację są powszechne, nie tylko na campingach. Zasadniczo jest to koszt pracownika, który musi odebrać maila/telefon, zaklepać pokój/parcelę w dokumentach/systemie obiektu, przyjąć płatność, wypełnić biurokrację (np. podatki klimatyczne). Czasem ten koszt jest już zawarty w cenie noclegu, a czasem płaci się go osobno, to już zależy od decyzji właścicieli lub przepisów w danym kraju / rejonie. Możliwe, że w CRO jakieś przepisy wymagają pobrania tej opłaty osobno: W zeszłym tygodniu w CRO tez płaciliśmy opłatę za rezerwacje, chociaż byliśmy "na żywioł" i nic nie rezerwowaliśmy wcześniej, a jednak  pobrano od nas taką opłatę przy regulowaniu należności przy wyjeździe. Teraz już nie wiem czy na wszystkich kempingach taką pobrano, bo niektóre rachunki poszły na rozpalanie grilla ;) Na tym rachunku który mi zpostał jest taka opłata i wyniosła 2 KUN / osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

W zeszłym tygodniu w CRO tez płaciliśmy opłatę za rezerwacje, chociaż byliśmy "na żywioł" i nic nie rezerwowaliśmy wcześniej, a jednak  pobrano od nas taką opłatę przy regulowaniu należności przy wyjeździe. Teraz już nie wiem czy na wszystkich kempingach taką pobrano, bo niektóre rachunki poszły na rozpalanie grilla ;) Na tym rachunku który mi zpostał jest taka opłata i wyniosła 2 KUN / osoby

To mogła być opłata rejestracyjna a nie rezerwacyjna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory spotykałem się owszem z opłatą rezerwacyjną, która zostawała zaliczana na poczet pobytu. Przepadała jedynie w przypadku kiedy gość się nie zjawił w danym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Opłata rezerwacyjna, która jest ekstra dodatkiem nie odliczanym od ceny pobytu to zwykłe dziadostwo i naciągactwo. Jeśli tak jest na Solarisie to mam kolejny powód żeby tam nie jechać w przyszłym roku. Zresztą z tego co czytam miejscówka mocno przereklamowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem z czymś takim żeby za rezerwację nie zapłacić, zawsze się płaci, ale nie zawsze wliczają to na poczet pobytu. Chcesz mieć miejsce to płać

Na większych kempingach standard na mniejszych można tego nie doświadczyć, ale wbrew pozorom w sezonie trudniej o miejsce na tym większych niż tych przydomowych czy mniej znanych. 

Przypomnę tylko że kiedyś na taki kemping jak Park Umag nie wpuszczali bez rezerwacji, musiałem poszukać innego kempingu :P pojechałem za rok z rezerwacją :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gusia-s napisał:

To mogła być opłata rejestracyjna a nie rezerwacyjna. 

 

Dokładnie to jest opłata rejestracyjna pobierana w większości kempingów z tego co zauważyłem średnio 1 eur/os za cały pobyt ale nie 30 lub 70 eur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michoos napisał:

Dokładnie to jest opłata rejestracyjna pobierana w większości kempingów z tego co zauważyłem średnio 1 eur/os za cały pobyt ale nie 30 lub 70 eur :)

To są 2 różne opłaty. 

Opłata rezerwacyjna jest normalną rzeczą, jak zaliczka za kwaterę czy hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gusia-s napisał:

Opłata rezerwacyjna jest normalną rzeczą, jak zaliczka za kwaterę czy hotel.

Która powinna być odliczona od rach końcowego a nie jako dodatkowy koszt. W żadnym hotelu nie spotkałem sie z taka opłata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zazwyczaj tak jest, są wyjątki owszem ... ale i są klienci chętni taki koszt ponieść, popyt dyktuje warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.