Skocz do zawartości

Pierwsza wyprawa Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gusia-s napisał:

Cenowo w Grecji czarter mniej więcej podobnie ale mariny, porty kolosalna różnica w cenie ale i w jakości więc uzasadnione. Podczas gdy w Cro po sezonie mariny dla lekko ponad 12 m jachtu to koszt od 65 eu (w czarnej d..e :-]) po 95 eu w takim Splicie, to w Gr ponoć sporo taniej. W Cro nie ma problemu z pełnym ubezpieczeniem jachtu i ubezpieczeniu ubezpieczenia przez co nie trzeba wpłacać drakońskiej kaucji. W Grecji ponoć nie ma czegoś takiego ... miałam płynąć w listopadzie właśnie do Gr, niestety nie dałam rady z urlopem wtedy. Znajomi popłynęli ... więc tyle co wiem od nich, trochę większa partyzantka :]

Różnica kolosalna zarówno w cenie, jak i w jakości, ale jakość mam w d..., bo klimat rekompensuje wszystko... A różnica w cenie równie kolosalna - w Grecji możesz nawet stać przy kei za 0 EUR - to efekt ich ślamazarności. Jak przypłyniesz popołudniem to może się nie chcieć nikomu podejść, a jak wypływasz rano przed 7 (co ja często robię), to pies z kulawą nogą też się nie pojawi. Choć czasem później są niespodzianki, bo bywa monitoring i później zygają do armatora, a ten domaga się zwrotu - ale tylko należnej kwoty za cumowanie (bez żadnej kary). Mnie to nie spotkało.

Kaucję można ubezpieczyć - na dwóch zasadach: albo wykupujesz to u armatora i płacisz dużo, ale nie przejmujesz się kaucją, albo szukasz ubezpieczyciela, który to robi za dużo taniej, ale tak czy siak zablokować środki na karcie na kaucję trzeba i dopiero w razie czego ubezpieczyciel pokrywa szkody z kaucji.

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Odbiegamy od tematu więc już ciiiiii :)

Zgadzam się - ciiiiiii:) End of off topic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

Po długich przemyśleniach wybór padł na  kemping Polari, tutaj podziękowania dla RM77. Ale niestety brak wolnych miejsc, więc musieliśmy szukać czegoś innego. I teraz co byście doradzili, bo mam 3 opcje Park Umag, Amarin czy Solaris. Na tych kempingach mają wolne parcele w dniach w których planujemy wyjazd. Dodam że Solaris jest o 200e droższy od Umag tu wyliczyli nam 1000e za cały pobyt.

Dziękuje za każdą opinie

Pozdrawiam

Edytowane przez sasza231 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w zeszłym roku byłem na Park Umag. Tam zawsze jakaś parcela się znajdzie. 50m od morza. Nawet nie trzeba było iść z leżakami. Po wykąpaniu wracało się na parcelkę. Trzeba było tylko wykupić tą ciut droższą. Ale woda ma miejscu i prąd oczywiście. Koło wody kratka więc sąsiedzi rurkami szarą wodę w kratkę z przyczepki lali. Wada Park Umag jest taka, że woda w basenie była zimna. To był najzimniejszy basen na tych kilku campingach na których byłem. To jednak mega wielki camping i jest tam dosłownie wszystko co na takim campingu powinno być. Polecam zabrać hulajnogi. My jechaliśmy po nie do Triestu do decathlonu tak dzieciaki się nakręciły. Pełno tam dzieciaków na hulajnogach. Jadą do pawilonów, na basen, do sklepu czy na lody itp. Po samym kampingu można pójść na 1h spacer wzdłóż morza - taki jest wielki. Obok domków mobilnych cudowne ogrody i małe baseniki. Sam Umag czy Novigrad to ciekawe miejsca na wieczór. Warto też podjechać do Pirana, Porecu i mojego ukochanego Rovinij. Nie wiem jednak czy rozważałeś też Zaton Holiday Resort. To Piękny camping w super miejscu i jedzie się tylko 30min dłużej niż na Istrię. W tym sezonie są tam całkiem nowe baseny. Jedziesz jednak nie na Lublanę a na Zagrzeb. Gdy byłem tam 2l temu woda w basenach była super. Przy kampingu jest plaża piaszczysta co jak na Chorwację nie jest zbyt częste. Obok piękne miasteczko Nin z kilkoma kameralnymi knajpkami. Można dojść na piechotę. Jest tam Nińska Laguna. Uwielbiam ten widok na góry i zatoki. Szczególnie polecam udać się na taki cypelek za wioską Vrsi i przejść do jego końca a nazwet przejść przez wodę (do ud) na Otok Zečevo. Uwielbiam to miejsce. Do tego cudny Zadar z grającymi organami. To też takie miejsce w którym można autem podjechać 2h do Platvickich, czy na Szkradinskie wodospady Krka. W granicy 2h jest też Trogir, Szibenik czy Split. No i jeszcze jeden kamping to Bi Village obok Puli. Camping cały w kwitnących oleandrach. Cudne miejsce. Ciepłe baseny, ale plaża przy samym campingu słaba. W wodzie jakieś takie duże kamienie. Wystarczy jednak odejść kilka minut w bok i robi się ciekawiej. Jeśli chodzi o nurkowanie z maksą to Park Umag na 1 miejscu. Dno jest bardzo zróżnicowane. Sprawdziłem też kilka campingów na lagunie weneckiej, jeden w Ligurii i jeden nad Lazurowym wybrzeżem. Jakby co to chętnie podzielę się refleksjami.

 

Jeśli chodzi o Parcele na 7 osób to faktycznie oni na tych większych kampingach mają jakiś taki standard pojemności tej parceli. Trochę bez sensu gdy przyczepa jest 7 osobowa. W tej sytuacji można szukać dodatkowych mniejszych parcel na małe namioty. Co do miejsca na Laternie to powiem Ci, że szukałem w zeszłym roku w sierpniu na tydzień przed wyjazdem i czasami się trafiło. Może warto śledzić strony z rezerwacjami.

Edytowane przez mi5iak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że nie zgadzam sie z tym określeniem dotyczącym betonu przy plaży. W miejscu gdzie ja byłem na Park Umag wybrzeże jest niebezpieczne do swofrosania zwłaszcza dla dzieci. Takie wejście z poręczami do wody wiele ułatwia. Wówczas maseczka, siatka i cudowne dno jest na Park Umag. W skale wielkie dziury/jaskinie/zapadliska w których tętni życie (nie mylić z skali tętnienia morzem czerwonym).

Nie zgadzam się też z tymi spływającymi strumieniami pomarańczowej wody. Uważam, że parcele na Park Umag są urocze w szczególności te przy drzewkach oliwnych. Chętnie wyślę fotkę takiej parceli na prv. Co do wielkości i szarańczy to jak kto lubi. Faktycznie Istria to inna Chorwacja niż połódniowa Dalmacja. Ale za to dużo dużo bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi5iak dziękuje za podzielenie się swoją refleksją z pobytu na Umag. Tak jak wcześniej pisałem każda opinia, podpowiedź jest bardzo cenna, nie tylko dla nas ale i osób czytających forum. My już znaleźliśmy miejsce i mamy rezerwację na kempingu Solaris. Już pomału robimy przygotowania do wyprawy :) doposażenie przyczepy itp.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze linka do kilku fotek z Park Umag:

Na Solarisie jest kiepsko z basenami niestety. Tak mi napisali: "Unfortunately the „ Legend bar“ (pirate ship with the slides) has been removed this year , as a guest of the campsite you can use only the pool in the campsite and the pool by the „En vogue „(+18) beach bar for free."

Słowem jeden basen dla dzieci niewielki jak na tak duży camping i do tego z wodą morską. Na Youtube można znaleźć filmik gościa co rowerem jedzie i nagrywa wzdłóż wybrzeża Solarisa. Legendary bar nie jest dostępny, a do Aquaparku płaci się sporo dodatkowo. To mnie zniechęciło w tym roku. Pod Dubrownikiem jest Camping na którym można korzystać za free z basenu przy hotelu obok. Rozważam go na ten rok. Ewentualnie camping z małym basenem koło miejscowości Orebic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mi5iak napisał:

Z tego co widzę to właśnie widoki dzięki tej tarasowości rekompensują wszystko :)

Nie z każdej parceli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.
Chciałem podzielić się swoimi planami z prośba o uwagi i sugestie jeśli mój plan podróży pomija np ciekawe miejsca. Ogólnie liczymy na murowaną pogodę oraz ciepłą wodę w morzu ( baseny mamy w okolicy na codzień)

Start Gdańsk, czas 14 dni z czego bite 4 odliczam na podróż w obie strony. Zostaje 10 na miejscu. Z racji odległości na 1 dłuższy postój wybrałem Krk i pewnie zagoszczę na polecanym p zez was Skrila ( przy okazji pytanie - czy w okolicy jest jakiś sklep aby uzupełnić podstawowe zapasy? Na mapie nie widzę ) ewentualnie kamp Pila. Z uwagi na kosmiczne opłaty rezerwacyjne ( 30-50 eur bezzwrotne ) musze jechać w ciemno z nadzieją dostania wolnej parceli. Skąd tak zaporowe koszty rezerwacji które dodatkowo nie są odpisywane od rachunku końcowego?

po 4 dniach na Krk planuję zjechać w rejon środkowej Dalmacji a konkretnie w okolice Szybernik-a. Możecie polecić kamping w okolicy? Ostatni przystanek na naszej tracsie to jeziora Plitvickie gdzie chcę spędzić pełen 1 dzień ( 2 noclegi) i z rana wypad w kierunku domu. W wejścia na teren jezior Plitvickich jest tylko 1 kamp o nazwie Korana?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś w jakim terminie się wybieracie a to ma duże znaczenie w kwestii wyboru kampu. Jeśli okolice Szybenika to poleciłbym Ci Kamping Adriatik obok Primostanu. Dobra baza wypadowa do zwiedzania Szybenika i Trogiru, a i sam Primosten ludzie sobie cenią. Co do Plitvic to są jeszcze inne kampy ale Koranę mogę polecić z czystym sumieniem. Tylko nie wiem czy 2 noclegi będą wam potrzebne, bo z Szybenika do Plitvic jest tylko 200km, chyba że chcecie chodzić po parku dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michoos napisał:

1 dłuższy postój wybrałem Krk i pewnie zagoszczę na polecanym p zez was Skrila ( przy okazji pytanie - czy w okolicy jest jakiś sklep aby uzupełnić podstawowe zapasy? Na mapie nie widzę )

Po drodze na Skrile masz przy głównej trasie duże markety, nie widać ich w googlach jeszcze, tuż przed Malinska przy rondzie. Przy wjeździe do miasta Krk też są duże Plodine i Konzum ... znaki kierują więc nie problem tam trafić i zaparkować.

Na kempingu też jest sklep ale słaby wybór i wyższe ceny. Kolejny jest w Starej Baśce ale tam kamperem nie dojedziesz (zakaz wjazdu) Kemping dokładnie opisałam i pokazałam w relacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcin81 napisał:

Nie pisałeś w jakim terminie się wybieracie a to ma duże znaczenie w kwestii wyboru kampu. Jeśli okolice Szybenika to poleciłbym Ci Kamping Adriatik obok Primostanu. Dobra baza wypadowa do zwiedzania Szybenika i Trogiru, a i sam Primosten ludzie sobie cenią. Co do Plitvic to są jeszcze inne kampy ale Koranę mogę polecić z czystym sumieniem. Tylko nie wiem czy 2 noclegi będą wam potrzebne, bo z Szybenika do Plitvic jest tylko 200km, chyba że chcecie chodzić po parku dwa dni.

Racja. Zapomniałem o najważniejszym czyli terminie. Start 15 lipca po południu czyli przyjazd na Krk 16 wieczorem. Wyjazd do Pl 27 lipca rano. Co do Plitvic  to planuje przemieścić sie tam na spokojnie z okolic Szybenik-a czyli przyjazd na miejsce 25 lipca, cały dzień na zwiedzanie parku Plitvice ( 26 lipca) i 27 rano droga powrotna do domu. 

Dzieki za porady za kampingi w okolicach Szybernika- mam nadzieje ze jest tam jakiś publiczny transport aby z kampingi dostać sie do miasta. Jadę Lambertem wiec zostaje rower lub autobus. 

Jeski chodzi o Korana to jeśli dobrze widzę jest spory kawałem od wejścia do parku? Mam nadzieje ze bez bukowania cos sie znajdzie bo wg strony internetowej jest tam 2,5 tys parcel? 

Odnosnie Skrila- chciałbym zarezerwować juz teraz ale jest chora opłata rezerwacyjna 50 eur. Z praktyki jest to wymagane i bezzwrotne przy rezerwacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.