Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zulos
1 godzinę temu, gusia-s napisał:

No meteorów z żagla nie zwiedzisz :]

No masz - to mi Meteory wynalazła!!:angry: Ne dojdziemy do ładu...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos
1 godzinę temu, gusia-s napisał:

Cenowo w Grecji czarter mniej więcej podobnie ale mariny, porty kolosalna różnica w cenie ale i w jakości więc uzasadnione. Podczas gdy w Cro po sezonie mariny dla lekko ponad 12 m jachtu to koszt od 65 eu (w czarnej d..e :-]) po 95 eu w takim Splicie, to w Gr ponoć sporo taniej. W Cro nie ma problemu z pełnym ubezpieczeniem jachtu i ubezpieczeniu ubezpieczenia przez co nie trzeba wpłacać drakońskiej kaucji. W Grecji ponoć nie ma czegoś takiego ... miałam płynąć w listopadzie właśnie do Gr, niestety nie dałam rady z urlopem wtedy. Znajomi popłynęli ... więc tyle co wiem od nich, trochę większa partyzantka :]

Różnica kolosalna zarówno w cenie, jak i w jakości, ale jakość mam w d..., bo klimat rekompensuje wszystko... A różnica w cenie równie kolosalna - w Grecji możesz nawet stać przy kei za 0 EUR - to efekt ich ślamazarności. Jak przypłyniesz popołudniem to może się nie chcieć nikomu podejść, a jak wypływasz rano przed 7 (co ja często robię), to pies z kulawą nogą też się nie pojawi. Choć czasem później są niespodzianki, bo bywa monitoring i później zygają do armatora, a ten domaga się zwrotu - ale tylko należnej kwoty za cumowanie (bez żadnej kary). Mnie to nie spotkało.

Kaucję można ubezpieczyć - na dwóch zasadach: albo wykupujesz to u armatora i płacisz dużo, ale nie przejmujesz się kaucją, albo szukasz ubezpieczyciela, który to robi za dużo taniej, ale tak czy siak zablokować środki na karcie na kaucję trzeba i dopiero w razie czego ubezpieczyciel pokrywa szkody z kaucji.

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Odbiegamy od tematu więc już ciiiiii :)

Zgadzam się - ciiiiiii:) End of off topic;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi