Skocz do zawartości

Włochy- czerwiec


WikiAndSeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie doświadczeni

W czerwcu planujemy wyjazd do Włoch na cały miesiąc (2+2). Nie mamy doświadczenia w podróżowaniu i chcemy przełamać ten strach =). 

 Na liście chcemy zwiedzić Jezioro G, Wenecje i wyspy, Toscana, Florencje, Rzym, Neapol.

Myślimy o nocowanie poza campingiem np na parkingach dla camperów (jednak zrobimy wyjątek aby zatrzymać się 2x po tygodniu na campingu z basenem aby zwolnić tempo). I mam pytanie czy jest miarę bezpiecznie w takich miejscach, (czy rzeczywiście włamują do campera jak nikogo nie ma). Jak zwiedzanie Rzymu (czy nie lepiej znaleźć tani camping) i dojechać autobusem, metrem. Wszelkie podpowiedzi, rady, wskazówki będę wdzięczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! możecie spokojnie i dość  tanio odpocząć  nie opodal Jeziora G.jadąc drogą ss47,kierunek  Wenecja,od Trentino  jak dobrze pamiętam 25km do Cempingu ,a do Jeziora Garda 90 km. Cemping mieści się w Caldonazzo  -Viale Venezia.

Mało tego jest tam parking płatny( znajduje się po prawej stronie jadąc do jeziora) od 10 godz.do 18 w bardzo spokojnej okolicy,cena 50/80 eurocenta za godzinę Via al lago.

Czerwiec jak pamiętam był nie płatny ,ale pierwsza połowa czerwca.

Byłem tam nie raz a kilka razy, widziałem jak stały tam kampery,przyczepy bez ludzi,no to na tyle co mogę podpowiedzieć.

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wskazówkę, trwają przygotowania do wyjazdu i planowanie.

Czy ktoś orientuje się jak wyglada sprawa z przepłynięciem kamperem z Włoch  ( myślimy z  Bari) do Chorwacji? lub do Albani (jeszcze w trakcie czytania i zastanawiania).

Czy trzeba koniecznie rezerwować rezerwacje? - brak doświadczenia z promami =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! z tego co mi wiadome lepiej kupić bilety wcześniej, są tańsze,czerwiec to jeszcze nie sezon turystyczny więc spokojnie można z marszu jechać do Bari.Co do Albani wiadomo że potrzebujemy paszporty,zieloną kartę ( wymagają ),podczas gdy nas wyprzedzają w Albani,przyjęte jest użycie sygnału dzwiękowego przed wyprzedaniem,tak więc proszę nie być zaskoczonym,jak też przejazd przez małe wioski kończy się każdorazowo zatrzymaniem przez policję.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarek236 napisał:

Witam! z tego co mi wiadome lepiej kupić bilety wcześniej, są tańsze,czerwiec to jeszcze nie sezon turystyczny więc spokojnie można z marszu jechać do Bari.Co do Albani wiadomo że potrzebujemy paszporty,zieloną kartę ( wymagają ),podczas gdy nas wyprzedzają w Albani,przyjęte jest użycie sygnału dzwiękowego przed wyprzedaniem,tak więc proszę nie być zaskoczonym,jak też przejazd przez małe wioski kończy się każdorazowo zatrzymaniem przez policję.

Pozdrawiam.

 

 

A byłeś w Albanii????  Tam wszyscy trąbią ale raczej nie często. Niektórych znaków drogowych nie respektują a policja nikogo się nie czepia. Zwłaszcza jak stoi na zakazie - np rondo -  albo wyprzedza na podwójnej ciągłej. Na rondzie można przecież jechać na skróty - od razu w lewo - po co okrążać wysepkę???  To bardzo przyjażnie nastawiona nacja, której się nigdzie nie spieszy. Przyjaznie nas witali, choć w górach pokazywali coś - jakby kółko -na czole  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Czarek236 napisał:

Co do Albani wiadomo że potrzebujemy paszporty

Do Albanii od dawna nie potrzebujemy paszportów (2009r.) wystarczy dowód tak jak i na pozostałe bałkańskie kraje z wyjątkiem Kosowa gdzie paszport jest wymagany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.