Skocz do zawartości

Skoda Karoq


mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zacząłem się przyglądać Koraqowi i doszedłem do wniosku, że przy takiej polityce cenowej zakup tego modelu nie ma sensu. 

Trzeba brać Kodiaqa. Dużo więcej za prawie tyle samo.

Chyba, że coś się ostatnio zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, beruang napisał:

Zacząłem się przyglądać Koraqowi i doszedłem do wniosku, że przy takiej polityce cenowej zakup tego modelu nie ma sensu. 

Trzeba brać Kodiaqa. Dużo więcej za prawie tyle samo.

Chyba, że coś się ostatnio zmieniło

Miejsca w środku na pewno jest więcej i bagażniku również. Ogólnie kodiaq jest fajny...

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Ogólnie kodiaq jest fajny...

Ogólnie to jest zajefajny. Ale przestałem rozumieć politykę cenową Skody. Strzeliła sobie w stopę ceną Rapida, a teraz strzela sobie w kolano ceną Kodiaqa.

Gdybym chciał wydać tyle kasy w Skodzie to od razu kupuję...Superba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beruang napisał:

Gdybym chciał wydać tyle kasy w Skodzie to od razu kupuję...Superba 

Superba mam co prawda 2012 r. oglądałem ostatnio karoq i kodaikq 

jednak to 4x4 mnie kusi a w superbie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

jednak to 4x4 mnie kusi a w superbie nie mam.

Jeździłem Yeti 4x4 2,0TD chyba 150 kucyków. Nie powiem fajna zabawka. 

Nie wiem jak chcesz użytkować auto ale wg, mnie wystarczy elektroniczna szpera na przodzie. Tylko zdaje się u Skody ciężko z tym gadżetem.

A jak chcesz w teren to i tak takie 4x4 do niczego się nie nada. Spalisz sprzęgło i po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, beruang napisał:

Jeździłem Yeti 4x4 2,0TD chyba 150 kucyków. Nie powiem fajna zabawka. 

Nie wiem jak chcesz użytkować auto ale wg, mnie wystarczy elektroniczna szpera na przodzie. Tylko zdaje się u Skody ciężko z tym gadżetem.

A jak chcesz w teren to i tak takie 4x4 do niczego się nie nada. Spalisz sprzęgło i po zabawie.

Nie w teren, tylko na co dzień i do przyczepy. Mój temat  "koroq, kodiaq" wynikł trochę z odwiedzin salonu i fascynacji tymi modelami.

Podobają mi się,  tylko ciekawe jak się sprawdzą jako holownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mac napisał:

Podobają mi się,  tylko ciekawe jak się sprawdzą jako holownik.

Myślę, że doskonale. Szczególnie, że mają w opcji automatyczne haki holownicze i asystenta cofania z przyczepą ( przynajmniej Kodiaq )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoq ogólnie fajny,  ma opcję regulowanych z tyłu oparć, co ma znaczenie jak jeździsz z dziećmi nie podoba mi się że tylny podłokietnik pomiędzy fotelami jest tylko z oparcia środkowego fotela więc jak go chcesz wykorzystać to masz dziurę pomiędzy fotelami z pełnym prześwitem do bagażnika.

Biorąc pod uwagę że ma być to auto do jazdy na codzień, chyba jednak wolałbym Superba 4x4 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Co sądzicie o wersji 2,0 tdi 150 KM, dmc pojazdu 2131 i dmc przyczepy 2000 k. Może ktoś już użytkuje i ciąga przyczepę.

A może warto przejrzeć konkurentów jak Tucson, Sportage ...

 

Raczej ciezko bedzie znalezc kogos kto to uzytkuje bo Karoq ledwo wszedl do sprzedazy, nawet na ulicach ich nie widac jeszcze.

Za to Karoq jest blizniaczy do Seata Ateca, a tych juz troche jezdzi.

 

 

1 godzinę temu, beruang napisał:

Ogólnie to jest zajefajny. Ale przestałem rozumieć politykę cenową Skody. Strzeliła sobie w stopę ceną Rapida, a teraz strzela sobie w kolano ceną Kodiaqa.

Gdybym chciał wydać tyle kasy w Skodzie to od razu kupuję...Superba 

Do konca tak nie jest. Karoq nie ma wersji Active, stad w cennikach wyglada drogo w porownaniu do Kodiaqa, ale jak sie popatrzy na wyposazenie i je zrowna to widac ze jest jednak roznica.

 

Ale fakt ze chyba ze wszystkich modeli Skody, to Superb ma najlepszy stosunek cena/wyposazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, golob napisał:

Do konca tak nie jest. Karoq nie ma wersji Active, stad w cennikach wyglada drogo w porownaniu do Kodiaqa, ale jak sie popatrzy na wyposazenie i je zrowna to widac ze jest jednak roznica.

I właśnie o to mi chodzi. To Kodiak jest flagowy i mógłby nie mieć wersji podstawowej. Karoq to "kompact" i  on powinien mieć możliwie największą rozpiętość cenową szczególnie w dół.

Ale i brak ograniczeń w doposażeniu. W myśl powiedzenia "bo kto bogatemu zabroni". Dlatego jest segment "B" w wersjach ST.

Chcesz za 30 tysiaków - proszę, ale i za 9 dych mamy ofertę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, beruang napisał:

I właśnie o to mi chodzi. To Kodiak jest flagowy i mógłby nie mieć wersji podstawowej. Karoq to "kompact" i  on powinien mieć możliwie największą rozpiętość cenową szczególnie w dół.

Ale i brak ograniczeń w doposażeniu. W myśl powiedzenia "bo kto bogatemu zabroni". Dlatego jest segment "B" w wersjach ST.

Chcesz za 30 tysiaków - proszę, ale i za 9 dych mamy ofertę B)

Już ich księgowi zadbali, co się bardziej opłaca. Tanie wersje Karoq'a wygryzłyby niższe modele (nie-suvy). A tańcza wersja Kodiaka, naj wygryzie Karoq'a, to straty nie ma, mniejsze ryzyko wtopy z gwarancją, a klient z wyżsej półki i tak złowiony, na skromną wersję, ale jednak fury dającej większe przychody (każdy klamot, poza powtarzalnymi w grupie, będzie sporo droższy do Kodiaka, niż do Karoqa, a tym bardziej do octavii/superba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czyś napisał:

Już ich księgowi zadbali, co się bardziej opłaca. Tanie wersje Karoq'a wygryzłyby niższe modele (nie-suvy). A tańcza wersja Kodiaka, naj wygryzie Karoq'a, to straty nie ma, mniejsze ryzyko wtopy z gwarancją, a klient z wyżsej półki i tak złowiony, na skromną wersję, ale jednak fury dającej większe przychody (każdy klamot, poza powtarzalnymi w grupie, będzie sporo droższy do Kodiaka, niż do Karoqa, a tym bardziej do octavii/superba).

Pewnie masz rację. Ale ja byłem zainteresowany Koraqiem. Po analizie cen wymiękłem. A Kodiaqa nie kupię bo jest dla mnie za duży.

I teraz pytanie - czy jestem klientem niszowym czy reprezentuje 95 centyl społeczeństwa. Tego nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.