Skocz do zawartości

Dezynfekcja zbiornika i instalacji wody czystej


S&A

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

do kupienia bez problemu, jakbyś był we Wrocławiu to mogę Ci dać za darmo tylko mam w bańkach 30l i strach to przelewać bo silnie żrące :mellow:

osobiście byłbym ostrożny ze stosowaniem nie znając bezpiecznych proporcji chyba że znasz stężenie i wiesz jak rozcieńczyć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pierzasty napisał:

Czyli np coś takiego? http://allegro.pl/podchloryn-sodu-chlor-w-plynie-1l-biomus-i6569395559.html

Oj nie to chyba do basenów...

:)

dokładnie to popularnie znane pod nazwą "chlor"

trzeba by znaleźć jakąś tabelkę w jakim stopniu to rozcieńczać (inne proporcje będą do uzdatniania, inne do dezynfekcji i czyszczenia) , ja niestety nie pomogę bo u nas dozowanie ustala automatyka, trzeba by dotrzeć do dokumentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia wiem że nie warto łasic się na parę złotych oszczędności tylko lepiej kupić coś co jest zalecane . Ja zastosowałem PuraTank po kilkudniowym buszowaniu w necie w celu uzyskania informacji i po przeczytaniu kilkunastu postów łapałem się za głowę czym ludzie dezynfekują instalacje. Dla mnie istnieje tylko PT oraz srebro w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia wiem że nie warto łasic się na parę złotych oszczędności tylko lepiej kupić coś co jest zalecane . Ja zastosowałem PuraTank po kilkudniowym buszowaniu w necie w celu uzyskania informacji i po przeczytaniu kilkunastu postów łapałem się za głowę czym ludzie dezynfekują instalacje. Dla mnie istnieje tylko PT oraz srebro w wodzie.
Ja też mam już kupione Puratank i pytam bo ciekawi mnie właśnie dlaczego ludzie tak kombinują ;-)

Nie ważne gdzie, byle z uśmiechem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy stosowałem do odkażania zbiornika nadmanganian potasu z dobrym skutkiem. Niewielkie ilości kryształków nadmanganianu potasu rozpuszczone w wodzie nie zabarwia zbiornika  .To tani i skuteczny środek odkażający do kupienia w aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.02.2018 o 16:27, Pierzasty napisał:

Zobaczymy. Dam znać. Ale jeszcze dam sobie trochę czasu i zrobię to bliżej sezonu.

No to daję znać. Z kamienia, i z zabrudzeń zbiornik wyczyściło ślicznie, natomiast w przewodach gllony, czy coś tam podobnego zostało.  Czyli nie wiem, czy pura tank daje radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 20:26, Lucek26 napisał:

Ja kilka razy stosowałem do odkażania zbiornika nadmanganian potasu z dobrym skutkiem. Niewielkie ilości kryształków nadmanganianu potasu rozpuszczone w wodzie nie zabarwia zbiornika  .To tani i skuteczny środek odkażający do kupienia w aptece.

Dobra opcja, tak jak pirosiarczyn potasu którym odkaża się butelki po piwie. 

Ja po zakupie przyczepy właśnie tym umyłem zbiornik i wymieniłem przewody wodne na nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pierzasty napisał:

No to daję znać. Z kamienia, i z zabrudzeń zbiornik wyczyściło ślicznie, natomiast w przewodach gllony, czy coś tam podobnego zostało.  Czyli nie wiem, czy pura tank daje radę...

A wypełniłeś cała instalacje tym roztworem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj płukać węże - to co wyleci z kranu łap do wiaderka i z powrotem do zbiornika. I tak kilka razy, albo wersja dla leniwych czyli grubszy wąż od kranu do zbiornika. I tak po pół godzinki dla każdego kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 11:44, KlAn napisał:

Ja zastosowałem do czyszczenia instalacji kostki do zmywarki i po jednym przepłukaniu wszystkie czarne gluty pięknie wypłynęły. Trzeba tylko pamiętać o odkręceniu filterków z kranu bo się zatykają

W jaki sposób działałeś z tą kostką?...

Zalewam zbiornik wodą, wrzucam kostkę (jedną?), zakręcam wlew, czekam aż się kostka rozpuści, odkręcam filterki i kolejno odpalam krany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.