Skocz do zawartości

Dezynfekcja zbiornika i instalacji wody czystej


S&A

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik i instalacje czyscilem kostkami do zmywarki, tylko nalezy pamietac aby podczas plukania odkrecic filterki przy bateriach wtedy wszystkie stale syfy swobodnie wyleca na zewnatrz. Do kasety najlepsza i najtansza jest soda kaustyczna z odrobina octu, czysci idealnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, KlAn napisał:

 Do kasety najlepsza i najtańsza jest soda kaustyczna z odrobina octu, czyści idealnie .

może zamiast żrącej sody kaustycznej lepiej dać zwykłą sodę spożywczą - bezpieczniej i efekt taki sam 

a przy okazji polecam sodę spożywczą i kwasek cytrynowy jako podstawowy środek czyszczący do zapuszczonych naczyń w kuchni i całej reszty kuchenno sanitarnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, czyszczenie kasety ryżem jest ok.

Sam tak zrobilem po zakupie cepki (było mnostwo kamienia i innych osadow).

Tylko zamiast się męczyc dalem ok 3l wody z domestoem, ok. 0,5kg ryżu i pojechalem tak na kemping.

Na kempingu zlałem to co było w kasecie i zacząłem używać.

 

Szkoda siły na tańce

 

 

 

Do dezynfekcji systemu wodnego polecam "Steridial". Piczytaj o nim to będziesz wiedział że do czyszczenia jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, dzięki z info o tym środku.

Tylko napisałeś o czyszczeniu kasety, a ja od początku pisze o czyszczeniu zbiornika na czystą wodę ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, napisalem o jednym i o drugim.
Kaseta, kasetą. Napisalem że w drodze na kemp a nie ręcznie, bo jak Cię znam to zaraz byś pokrowiec rozpinał i się namęczył


Do dezyfekcji ukladu wodego (do zbiornika, weżyków, kranów itd) właśnie druga cześć mojej wypowiedzi czyli "Steridial".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał:

Kupiłem dziś Pura Tank. Zbiornik zbiornikiem, ale w przewodach ( mam przeźroczyste) widzę że też jakiegoś glona nodkładane.Czy pura tank mi to ogarnie?

Wszystko zalezy w jakim stopniu są te glony.... Zrób mieszankę i uruchom pompke tak aby płyn doszedł do kranów i czekaj zgodnie z zaleceniami. Potem kilka razy przeplucz instalację czystą letnią wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu stosuję podchloryn i daje radę, zarówno ze zbiornikiem jak i rurkami. Ten sam środek dodają producenci wody bezpośrednio do niej w większości wodociągów. Pijemy go w kranówie. Po dwukrotnym wypłukaniu instalacji pozostaje tylko leciutki zapaszek chloru w pierwszym okresie użytkowania. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na plastiki, gumę czy pompkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AKISSJG napisał:

Ja od dłuższego czasu stosuję podchloryn i daje radę, zarówno ze zbiornikiem jak i rurkami. Ten sam środek dodają producenci wody bezpośrednio do niej w większości wodociągów. Pijemy go w kranówie. Po dwukrotnym wypłukaniu instalacji pozostaje tylko leciutki zapaszek chloru w pierwszym okresie użytkowania. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na plastiki, gumę czy pompkę. 

Ale czy on jest dostępny dla "zwykłego śmierelnika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.