Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepki z oddzielną kabiną prysznicową


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, maarec napisał:

Oczywiście też. Jedyna forum nowa budka w to jest chyba model 580qs w wysokiej wersji z kabiną bez szmaty.

Fendt ma fajny plastikowy prysznic a adria tylko wzmocnioną tapetę. Nie wiem jak knaus. Ja bym dla zasady hobby nie kupił.

Kiedyś mi mówiłeś że w adriance jest plastikowy panel :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz ściany wyłożone taką tapetą, coś jak Folia na gorąco do Blatów Frontów, raczej woda przez to nie przeleci chyba że zrobisz dziurę.

A o co chodzi z tą szmatą?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maarec napisał:

Panel jest ale ściany to grubsza tapeta z jakby tworzywa ale nie jest to plastik

W hobby 545 nie ma żadnego panelu. Zwykła sklejka jak na ścianie.

po zdjęciach, to chyba tylko fendt ma normalny plastik w kabinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale panel jest na wszystkoch ścianach czy na jednej? Bo już zgłupiałem. 

Panel jest tylko prysznicowy na ścianie a reszta to lepsza tapeta. Nie mam do niej zastrzeżeń. Różnica do fendta to ok 20-25% ceny.

42 minuty temu, Voku napisał:

Masz ściany wyłożone taką tapetą, coś jak Folia na gorąco do Blatów Frontów, raczej woda przez to nie przeleci chyba że zrobisz dziurę.

A o co chodzi z tą szmatą?

Sztywne drzwi, podobne jak w domu. Zasłonki (szmata) się do pleców nie kleją. Kabiny używamy podczas wyjazdów w kraju gdy jest zimno lub kiepskie łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PLopaPL napisał:

W hobby 545 nie ma żadnego panelu. Zwykła sklejka jak na ścianie.

po zdjęciach, to chyba tylko fendt ma normalny plastik w kabinie 

Chyba masz rację.  Nawet taki knaus ma tylko tapetę. Ja używam ściagaczki, brodzik jest super uszczelniony i woda spływa że ścian do niego.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-580-qs-silver-selection-przyczepa-kempingowa-model-2018-wroclaw-ID6yMagR.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub roku widziałem u jednego ze znanych sprzedawców taką przyczepę:

https://m.nettikaravaani.com/en/knaus/royale/1484765

układ, funkcjonalność i wyposażenie jak dla mnie fenomenalne. W sumie jechaliśmy tam specjalnie dla tej przyczepy, ale niestety nie weszliśmy w jej posiadanie. Nie wiem czy Knaus produkuje jeszcze układ UKB. Może osoby śledzące oferty dealerów coś wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja bym chyba w ogóle mocno zastanowił się nad Hobby. W końcu nie bez powodu Klaja zrezygnował z bycia przedstawicielem Hobby. I bynajmniej nie zrobił tego z powodu rosnącej jakości przyczep Hobby, a wręcz przeciwnie. Mieli podobno dość ciągłych napraw gwarancyjnych i problemów z marką Hobby.

 

akurat z napraw gwarancyjnych to dilerzy a właściwie ich serwisy cieszą się bardzo. Płaci i tak producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DOMINO7 napisał:

W ub roku widziałem u jednego ze znanych sprzedawców taką przyczepę:

https://m.nettikaravaani.com/en/knaus/royale/1484765

układ, funkcjonalność i wyposażenie jak dla mnie fenomenalne. W sumie jechaliśmy tam specjalnie dla tej przyczepy, ale niestety nie weszliśmy w jej posiadanie. Nie wiem czy Knaus produkuje jeszcze układ UKB. Może osoby śledzące oferty dealerów coś wiedzą na ten temat.

Trochę układ podobny do mojego tylko ja mam dwa łóżka po środku zamiast stolika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bluesmen napisał:

Domino kiedyś miał taką przyczepkę jeden z naszych kolegów z forum. Jak sobie przypomnę kto dam znać, może chce zmienić. ;)

Bluesie, dzięki za chęci ale nabyliśmy trochę innego. Też nam pasuje, więc za szybko zmieniać nie będziemy ;) . Jak Bóg da, to się pochwale w tym roku ;)

37 minut temu, Voku napisał:

Trochę układ podobny do mojego tylko ja mam dwa łóżka po środku zamiast stolika

 

Są takie ze stolikiem rozkładanym do spania, oraz toaletką. Łazienka na całej szerokości robi robotę. No i szerokość 2.50. Ktoś się orientuje czy jest taki układ w ofercie Knausa, albo do którego roku były robione?

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Chyba masz rację.  Nawet taki knaus ma tylko tapetę. Ja używam ściagaczki, brodzik jest super uszczelniony i woda spływa że ścian do niego.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-580-qs-silver-selection-przyczepa-kempingowa-model-2018-wroclaw-ID6yMagR.html

 

Nie boisz się o zawilgocenie ścian? Czy te ściany są jakoś lepiej impregnowane, przygotowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.