Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepki z oddzielną kabiną prysznicową


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

Od naczelnego dowódcy dostałem decyzję o zakupie nowej przyczepy kempingowej (co mnie bardzo ucieszyło :D). Mamy kilka wymagań co do budki: wersja z łóżkiem małżeńskim + dwa piętrusy, im szersza tym lepiej, oddzielna kabina prysznicowa, klimatyzacja, ogrzewana podłoga, instalacja 12v, mover. Myślimy nad wyborem między: Hobby, Knaus, Fendt, Adria, Tabbert, Dethleffs. Co do złotówek, wiadomo chcielibyśmy wydać jak najmniej B)

Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć u Smolicza hobby de luxe edition 545 kmf i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni budką ;) Obecnie rozglądamy się za podobną konfiguracją u w/w marek (przydałaby się podpowiedź co do dealerów...)

Tutaj pojawia się ogromna prośba do kolegów, którzy posiadają takowe modele wymienionych już marek, aby podzielili się opiniami o swoich cudeńkach.

Kolejna, bardzo ważna kwestia... Zależy mi aby budka została zarejestrowana z dmc jak najbardziej zbliżonym do maksimum mojego holownika (po 1,33 - 1687 kg). Czy ktoś tak kiedyś działał, jest to wykonalne? Chodzi o to, że kupię budkę z technologicznym dmc 1750 ale w papierach i tabliczce jak najbliżej 1687

 

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukasz wśród tych, które ja skleśliłem ze względu na szerokość 250cm lub za duże DMC , z tego co pamiętam do wyboru masz:

1. hobby 545 kmfe

2. Knaus SPORT 580 QS

3. Adria Altea 552 pk (ta ma akurat 230cm szerokości)

4. Knaus SPORT 500 KD - troche mniejsza od dwóch pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, snoozer napisał:

Szukasz wśród tych, które ja skleśliłem ze względu na szerokość 250cm lub za duże DMC , z tego co pamiętam do wyboru masz:

1. hobby 545 kmfe

2. Knaus SPORT 580 QS

3. Adria Altea 552 pk (ta ma akurat 230cm szerokości)

4. Knaus SPORT 500 KD - troche mniejsza od dwóch pierwszych.

Znalazłem jeszcze sudwind 580 qs....

 

Niestety nie mogę nic namierzyć od Tabberta oraz Fendta z szukanym układem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Bez problemu Ci obniżą do takiego DMC dziwnego. Oczywiście jeśli tylko producent dopuszcza możliwość opuszczenia

Jeżeli chodzi o 545 kmf to standard 1600 dmc, zwiększenie do 1750 wiąże się z wymianą osi. Zmieniam oś i chcę 1687. U Smolicza powiedzieli, że to problem załatwić w fabryce - muszą zarejestrować budkę na siebie i ja kupuję od Smolicza już zarejestrowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 545 kmf to standard 1600 dmc, zwiększenie do 1750 wiąże się z wymianą osi. Zmieniam oś i chcę 1687. U Smolicza powiedzieli, że to problem załatwić w fabryce - muszą zarejestrować budkę na siebie i ja kupuję od Smolicza już zarejestrowaną
Dziwne. W moim przypadku homologację wystawił dealer z DMC jakie chciałem i tyle. Nie mogłem tylko zmniejszyć poniżej DMC określonego przez producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 545 kmf to standard 1600 dmc, zwiększenie do 1750 wiąże się z wymianą osi. Zmieniam oś i chcę 1687. U Smolicza powiedzieli, że to problem załatwić w fabryce - muszą zarejestrować budkę na siebie i ja kupuję od Smolicza już zarejestrowaną
Nie chcę krakać ale bądź ostrożny przy jakiś zmianach u Smolicza, kolega tutaj z pewnym wątku opisywał jak "solidna" to firma. Ja też u nich byłem i nie polecałbym ich wielce.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba w ogóle mocno zastanowił się nad Hobby. W końcu nie bez powodu Klaja zrezygnował z bycia przedstawicielem Hobby. I bynajmniej nie zrobił tego z powodu rosnącej jakości przyczep Hobby, a wręcz przeciwnie. Mieli podobno dość ciągłych napraw gwarancyjnych i problemów z marką Hobby.

 
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kokos1987 napisał:

Nie chcę krakać ale bądź ostrożny przy jakiś zmianach u Smolicza, kolega tutaj z pewnym wątku opisywał jak "solidna" to firma. Ja też u nich byłem i nie polecałbym ich wielce.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

tez przy decyzji o zakupie byliśy u smolicza rozeznać się co i jak, chciał nam wcisnąć przyczepę mówiąc że ma 1400 dmc a miała faktycznie 1500 (takowej mieć nie mogłem) i dodatkowo taką która była uszkodzona, a twierdził nie była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

Marek a dlaczego nie knaus?

Oczywiście też. Jedyna forum nowa budka w to jest chyba model 580qs w wysokiej wersji z kabiną bez szmaty.

Fendt ma fajny plastikowy prysznic a adria tylko wzmocnioną tapetę. Nie wiem jak knaus. Ja bym dla zasady hobby nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, snoozer napisał:

Szukasz wśród tych, które ja skleśliłem ze względu na szerokość 250cm lub za duże DMC , z tego co pamiętam do wyboru masz:

1. hobby 545 kmfe

2. Knaus SPORT 580 QS

3. Adria Altea 552 pk (ta ma akurat 230cm szerokości)

4. Knaus SPORT 500 KD - troche mniejsza od dwóch pierwszych.

Hobby Knaus i Fendt to świetny wybór.

Osobiście oglądałam Hobby 545 i całkiem fajna przyczepa

Edytowane przez PaulinaS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.