Skocz do zawartości

Hyunday Tuscon


andrzej763

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krzysztof75 napisał:

Tak z ciekawości,dlaczego akurat SUV, z małym silnikiem i pewnie jednym napędem.Nie lepiej,choćby I30 w kombi z lepszym motorem?

Takie auto jest ciężkie a to dale większą różnice między przyczepą a autem. Oczywiście to jest moje zdanie ale

zawsze starałem się zachować jak największą różnice  między DMC przyczepy a MW auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar,uważasz,że ma to aż takie znaczenie?Ja zawsze uważałem,że to jednak silnik ma największe znaczenie,,ale moje doświadczenie jest mizerne w tym temacie.Mam dosyć lekkie auto ok 1500 MW,ale mocne i takim holuje mi się b.dobrze.ciekawe,czy lepiej byłoby o tej samej mocy,a np o masie własnej 2000-2100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie. Stosunek mas. Moment obrotowy i kiedy jest osiągany i moc i kiedy jest osiągana. Dobrze to obrazuje towcar.info

Wychodzą potem takie kwiatki, że taki nowoczesny silnik benzynowy 1.2 zjada wręcz taki silnik 1.6 jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że pracuje w komisie samochodowym i zmieniam często holowniki mam okazje przetestować. I tak golf  V 1.9 diesel 90KM  DMC przyczepy jaką może holować to 1200. Przyczepa Knaus 500T 1991r MW chyba 920 była pusta tylko przedsionek w srodku ściągał mi ją kolega z Holandi bo tam kupiłem 5 lat temu. Moc holownika ok ale przy podmuchach wiatru przyczepa robila z tym autkiem co chciala. Wiecej jak 70/h sie nie dalo jechac a spalanie 10l/100. 

Jesli chcecie żebym opisał inne dajcie znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof75 napisał:

Cezar,uważasz,że ma to aż takie znaczenie?

Tak uważamy i tego się trzymam,  przyczepa u mnie ma 1000kg DMC a holownik 2520 DMC czyli prawie 2000 MW nie pamiętam dokładnie. Takie zestawienie powoduje że przyczepa nie rządzi autem. Oczywiście lżejsze auto również da radę ale im ta różnica jest mniejsza tym dla mnie gorzej. Natomiast silnik ma 113 KM i to jeszcze automat niby niewiele ale taki zestaw prowadzi się fajnie a i spalanie jest praktycznie mało co większe niż jazda solo w mieście sprawdzone w zeszłym roku podczas wyjazdu do Rumunii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie 2 auta:  

Galant 2,5L. 163 km , MW 1400kg.

Grandis 2,4L , 165 km , MW 1700kg

W przyspieszeniu różnicy nie czułem, w hamowaniu też nie bardzo.  Natomiast prowadzenie rozpędzonego już zestawu, to przepaść na korzyść Grandisa (mimo, że tylko 20% różnicy), do tego zawsze dopakowuję auto cięższymi rzeczami ( oczywiście z głową i zgodnie z przepisami). 

Dzięki temu praktycznie nie występuje zjawisko wężykowania, a to dość istotny element bezpieczeństwa w podróży. Więc jak ktoś martwi się tylko o moc, czy da radę . To pozostaje życzyć szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak widać mam Hyundaia ix35 (poprzednik Tucsona) z silnikiem 1,6 135 km benzyna. Ciągam przyczepkę 1100 kg i byłem zarówno w Chorwacji jak i we Włoszech. Moje wrażenia opisałem tutaj

http://forum.karawaning.pl/topic/13157-wybór-auta-do-holowania/?page=158&tab=comments#comment-561967

i tutaj

http://forum.karawaning.pl/topic/25290-odcinki-dróg-z-nachyleniem-12-w-europie/?page=5&tab=comments#comment-576734

W moim ix 35 DMC przyczepy to 1200 kg i jest to rzeczywiście graniczna masa, z którą można jechać. Nie miałem nigdy problemów z podjechaniem pod jakąkolwiek górę, aczkolwiek czasami kończyło się na "3" na dłuższych podjazdach autostradowych. Normalnie przy bezwietrznej pogodzie można jechać licznikowe 90 km/h na 6 biegu, jeśli wieje czołowo trzeba zejść do "5" i jechać 80 km/h. Średnie spalanie to 10,5 litra/100 km. Nie wiem jak w Tucsonie, ale podejrzewam że jest podobnie jak w ix35, biegi są zestopniowane dość ciasno, a to ułatwia jazdę z przyczepą.

Tak więc

andrzej763

sprawdź w pierwszej kolejności jaką masz DMC w Tucsonie bo pisałeś o przyczepie 1300 kg. Jeśli się zmieścisz to i tak bym się zastanowił nad turbo jeśli chcesz jeździć po górach na południu Europy. Sprawdź jeszcze na towcar.info jak to wygląda.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Grizzli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 18:49, andrzej763 napisał:

Jestem w trakcie zmiany holownika obecna Vectra jest jak złoto ale upatrzyłem sobie Hyundaya Tuscona 1.6 132KM , czy ma może ktoś takiego lub zna taką osobę co ciąga przyczepę z tym silnikiem . Jeździlem takim w salonie i on sam nie za bardzo jedzie i się zastanawiam czy da radę bo zamęczyć silnik to nie sztuka , a w tym roku planuje chorwacje i po tych górkach nie chcę się męczyć  . A pasuje mi bo DMC  ma mniejsze niż Vectra . Proszę o odpowiedź

Spróbuj znaleźć forumowicza o Nicku kurraras i zapytaj na priv. On zdaje się ma taką wersję i targał sporą przyczepę. Po aktualizacji forum niestety nie potrafię podesłać Ci odnośnika do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.