Skocz do zawartości
andrzej763

Hyunday Tuscon

Rekomendowane odpowiedzi

andrzej763

Kiedyś widziałem temat o naszych holownikach ale przeszukałem forum i nie mogę znaleźć myślę że moderatorzy nie usuną tematu bo PILNIE mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi .

Jestem w trakcie zmiany holownika obecna Vectra jest jak złoto ale upatrzyłem sobie Hyundaya Tuscona 1.6 132KM , czy ma może ktoś takiego lub zna taką osobę co ciąga przyczepę z tym silnikiem . Jeździlem takim w salonie i on sam nie za bardzo jedzie i się zastanawiam czy da radę bo zamęczyć silnik to nie sztuka , a w tym roku planuje chorwacje i po tych górkach nie chcę się męczyć  . A pasuje mi bo DMC  ma mniejsze niż Vectra . Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Julek

Ps.Oczywiście temat założyłem na forum Hyundai.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andrzej763

Widzisz ty już masz a ja jeszcze nie kupiłem bo nie jestem przekonany do tej mocy , bo rozumiem że nie ciągałeś żadnej jeszcze swoim Tusconem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Ale to benzyna czy diesel :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andrzej763
Napisano (edytowane)

benzyna , te dgi to zmyłka

Edytowane przez andrzej763

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

A jakie przyczepa  ma DMC, ja mam 113KM w Santa Fe przyczepę 1000kg i jedzie bardzo fajnie. Tylko że ja ma diesla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof75

Benzynę z tym motorem odpuść.Będzie za słaba do targania przyczepy.Umęczysz się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andrzej763

właśnie też tak myślę , przyczepa ma 1300dmc , na diesla mnie nie stać :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Julek

Nie jest to jakaś wielka moc, jeździmy we dwie osoby i jakoś daje radę. W sierpniu objechalismy całą Toskanię ale bylismy z namiotem na kilku kampingach. Teraz chcemy kupić przyczepę ale nie dużą. Myślę, że da radę. Porównywalny samochód z tym samym silnikiem i wagą to KiA Sportage. Może ktoś takim autem z silnikiem 1.6 gdi 132 KM ciągnął przyczepę ? Co do auta, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Bardzo słaby moment obrotowy, a i moc maksymalna też dostępna przy bardzo wysokich obrotach. Słaby ten silnik na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Julek

Silnik wolnossący, nie turbo. No napewno inaczej się prowadzi. Kwestia przyzwyczajenia i odpowiednich przełożeń biegów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomiy

Ktoś na forum miał z tym silnikiem i30 lub cee'da. Jedzie się jak ze standardową benzyną nieuturbioną.

Ojciec ciągał 1300 dm fokusem 1.6 100 kucy benzyna. No wymagało trochę samozaparcia, ale wszędzie dojechał gdzie chciał. Spalanie miał +70-90%. Dojechać do Chorwacji dojedziesz. Ze względu na wysokość pojazdu na autostradzie 90 utrzymasz. A na miejscu... 2 i 40 na liczniku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Irek S

Witam wszystkich. Na Andrzeja 763 pytanko odpowiadam  ze super autko ale Hyunday Tuscon 2 L 140 KM 4WD bo takie posiadam. Daje rade i to świetnie z moją przyczepką Fendzikiem  DMC 1300 jak i z przyczepką 1500. Maks jaką to autko może ciągnąć przyczepkę to 1600. polecam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof75

Tak z ciekawości,dlaczego akurat SUV, z małym silnikiem i pewnie jednym napędem.Nie lepiej,choćby I30 w kombi z lepszym motorem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi