Skocz do zawartości

Norwegia z przyczepa w sierpniu 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Misiek535, dzięki za propozycję, ale na podstawie Waszych komentarzy postanowiłem zabrać 2x10 kg i mam nadzieję, że wystarczy, a jak zostanie, to po prostu trudno. Bardzo dziękuje za Wszystkie Wasze podpowiedzi, na pewno skorzystamy. Oczywiście planujemy zabrać ciepłe ubrania.

Nie planujemy jechać bardzo daleko na północ, raczej centralna Norwegia. Jedziemy na 3 tygodnie i nie chcemy tego czasu spędzić w aucie. Wstępnie trasę zaplanowałem tak jak poniżej. Zaznaczona trasa to podróż z przyczepą, a bez przyczepy będziemy odwiedzać różne miejsca, także te, które zaznaczyłem. Nie robię żadnych rezerwacji, więc tak naprawdę rzeczywistość może okazać się zupełnie inna, no ale w końcu dlatego jedziemy z przyczepą, a nie do hotelu.

Chcielibyśmy sporo "dzikusować" ale zupełnie nie wiemy czy to będzie możliwe, pojedziemy i zobaczymy....

image.thumb.png.d3d52364fa865b7455d9245f0c305dfc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Super!!! no wlasnie o to chodzi !!! ta trasa to jak dla mnie to typowy ''dzikus'' przepraszam ze wraz z kolega Mandrol troche sie uparlismy zebys pokazal swoja trase, ale ja zawsze z tego korzystam, bo daje mi to inne spojzenie i zwraca uwaga na miejsca w ktorych nie bylem, bo albo nie bylo po ''mojej'' drodze albo uwazalem ze jadac inaczej zobacze cos ciekawszego, albo po prostu nawet nie pomyslalem, czy nie trafilem na te miejsca przy planowaniu. Oczywiscie jak przynajmniej z moich doswiadczen - trasa jeszcze ulegnie modyfikacja i pewnie wielu z forumowiczow sie wtraci,  zeby dorzucic ''swoje'', ale moim zdaniem trasa jest ciekawie pomyslana, niesztampowa. Nie bylbym soba zeby nie dorzucic cos swojego, mam nadzieje ze odbierzesz to nie jako docinke, a bardziej jako propozycje do przemyslenia. Otoz niebieski punkt na godzinie 9 petli (trasy) to okolice Songdal - moja propozycja odbijasz na polnoc droga widokowa 55 do Gaupne potem droga 604 do Gjerde i nastepnie 2 w lewo do parkingu przy takim jeziorku(calosc ok 50km w jedna strone)- jak dla mnie najciekawsze wejscie pod lodowca - na ktory bedziesz sie pozniej kierowal ,ale z drugiej strony jak widac po twojej zaplanowanej trasie - w zalaczniku wycinek mapy 

Kart på nett – Map _ Maps _ 1881.pdf

DSC_9725.JPG

DSC_9731.JPG

DSC_9768.JPG

Edytowane przez misiek535 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Do wyjazdu zostal jeden tydzień. Przygotowania trwaja: olej w aucie wymieniony, zakup prowiantu w trakcie... Pogoda zapowiada sie wyśmienicie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś jesteśmy w Lom. Miejsca na kempingach bardzo dużo, rano można sobie wybrać miejsce , pod wieczór robi się bardziej gęsto.

 

Poprzednie dwa dni spędziliśmy w Lillehammer. Polecam skansen, który jest olbrzymi i bardzo ciekawy, a samo miasteczko spokojne i urocze.

06dc2fd48102847848f5ed0283496b5e.jpg&key=4450475bd3ed8663badc265ca112c0552bfa8ba3b724148c379541599633df0d

 

Dziś po raz pierwszy pada deszcz, a temperatura jest idealna do zwiedzania, około 20 stopni. Biorac pod uwagę, że u nas w kraju obecnie sa upały i 34 stopnie w cieniu to fajnie jest być w chłodniejszym miejscu.

 

Po drodze mineliśmy wiele kempingow i fajnych miejsc na odpoczynki. Dwa razy nocowaliśmy na dziko i nie bylo ciężko znaleźć miejsce.

 

Poczatek naszej wycieczki (6 dni temu) zaczeliśmy w Oslo. Warto zobaczyć to miasto i spędzić tu dwa dni, a nawet dłużej...

 

c62ced95ccda489ee899617c941d21e3.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.