Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2018 o 16:33, maarec napisał:

Ograniczać się, ale mniej. Moje 580kg ładowności szybko wyczerpałem a ten wynik ciężko przebić.

Qrka wodna - co Ty tam wozisz ze sobą?!?

Ja mam zważone już praktycznie całe wyposażenie, które na wiosnę wyląduje w przyczepie i razem z przedsionkiem, podłogą, załadowaną lodówką, butlą, wodą, etc. (czyli liczone od MW, a nie od masy gotowej do jazdy) wychodzi mi mniej niż 150 kg...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny zbiornik wody, pełny bojler plus spłuczka, koło zapasowe, akumulator, 2 rowery, dwie butle z gazem (można zabrać jedną) i mamy 230kg. Jak ktoś ma dodatkowe wyposażenie to następne spore kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Jeśli chodzi o zbiorniki to oczywiście dla wygody (i tu Maarec ma rację - po co się ma woda przejmować - zalewa i jedzie), można wozić pełne, ale nie trzeba i można 40-50 kg zaoszczędzić, wlewając tylko tyle, ile na podróż potrzebne. Butla jedna wystarczy aż nadto. Koła nie mam tylko zestaw naprawczy - teraz to standard, ale jak przyjdzie co do czego to koło jest kołem - jak rozerwie to można sobie uszczelniać, więc koło trza będzie zakupić.

Faktycznie rowery swoje dorzucają, no i jak ktoś zamontuje moverka to już ma na dzień dobry w najlepszym razie 50, a raczej 60 kg.

A jeszcze trza ankohol zabrać - i już kolejne 50 kg na bidę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snoozer napisał:

Coś mi się zdaje, że to zabieg marketingowy tylko bo nie widziałem jeszcze Knausa 500 kd bez okna na ścianie przedniej i bez rozbudowanej łazienki...

Okno przednie i prysznic  faktycznie jest w standardzie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że obniżanie DMC to zła droga.

Pierwszy właściciel mojej obniżył DMC do 1.100 (żeby zmieścić się z holownikiem w 3.500) i teraz ładowność od MW wynosi 180, ale już od masy gotowej do jazdy tylko 110 kg.

Wyposażenie dodatkowe cepki to dalsze 10 kg.

W tym przypadku o moverze czy rowerach mogę zapomnieć.

Oczywiście podniosę zapewne DMC do 1.200 (a może nawet do 1.300 bo tyle zdaje się max. mogę), ale jak zmienię holownik...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Okno przednie faktycznie jest w standardzie.

Jacdk, nie wiem czy pamiętasz ale jakiś czas temu procamp też wysłał mi ofertę i było kilka pozycji które są w standardzie a wypisał jako wyposażenie dodatkowe, już teraz nie pamiętam dokładnie co ale sam wtedy wypunktowałeś te pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zulos napisał:

Może i jest, ale chociażby na mobile.de można znaleźć sporo modeli Knausa bez przedniego okna...

Podaj mi proszę jakiś link do takiej 500kd bez przedniego okna. Taka nawet bardziej by mi pasowała. Przecież tak sypialnia z przodu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Jacdk, nie wiem czy pamiętasz ale jakiś czas temu procamp też wysłał mi ofertę i było kilka pozycji które są w standardzie a wypisał jako wyposażenie dodatkowe, już teraz nie pamiętam dokładnie co ale sam wtedy wypunktowałeś te pozycje

Tak wiem, między innymi dużą lodówkę wrzucają jako gratis :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, snoozer napisał:

Podaj mi proszę jakiś link do takiej 500kd bez przedniego okna. Taka nawet bardziej by mi pasowała. Przecież tak sypialnia z przodu jest.

500 kd masz np. tu:

http://www.caraworld.de/Wohnwagen/knaus/sport/500-kd

tyle, że ona jest opisana KD, a w rzeczywistości jest to chyba EU.

W polsce akurat 500 KD nie znalazłem, ale inne (np. 500 EU) są i to w Polsce:

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-eu-sport-model-2017-kutno-ID6yP8Wn.html#d9a3518b16

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-sport-2011-rok-przedsionek-jak-hobby-ID6znrjV.html#d9a3518b16

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-550-fsk-sport-2018-kutno-model-2018-ID6ziYGp.html#d9a3518b16

Możliwe zatem, że akurat ta 500 KD nie występuje bez okna z przodu, ale skoro inne są w takich wersjach, to chyba ta mimo wszystko też i to jest raczej standard (przynajmniej na rynek niemiecki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe 500KD nie występuje bez okna. Okno przednie nie występuje jako opcja dla 500 KD. Po prostu ProCamp ściemnia w swych wycenach. Pisze, że dostajesz od nich w ramach specjalnej oferty gratis: lodówkę 140l, okno na przedniej ścianie czy rozbudowaną część prysznicową. A to wszystko jest w standardzie :D Żeby było śmieszniej to każdy dostaje taką ofertę na tą przyczepę. A najlepsze i tak jest to, że wartość przyczepy to wg nich niecałe 27k euro! Czyli niecałe 113k złotych. Za Sport 500KD :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

No tak...

Jeśli chodzi o zbiorniki to oczywiście dla wygody (i tu Maarec ma rację - po co się ma woda przejmować - zalewa i jedzie), można wozić pełne, ale nie trzeba i można 40-50 kg zaoszczędzić, wlewając tylko tyle, ile na podróż potrzebne. Butla jedna wystarczy aż nadto. Koła nie mam tylko zestaw naprawczy - teraz to standard, ale jak przyjdzie co do czego to koło jest kołem - jak rozerwie to można sobie uszczelniać, więc koło trza będzie zakupić.

Faktycznie rowery swoje dorzucają, no i jak ktoś zamontuje moverka to już ma na dzień dobry w najlepszym razie 50, a raczej 60 kg.

A jeszcze trza ankohol zabrać - i już kolejne 50 kg na bidę;-)

Ja zabieram max 10l wody, zbiornik mam 70l. Listę mojego wyposażenia stałego rozpisywałem w kilku tematach.... ale gdzie to nie wiem. Wiem, że nie mam solarów, podpór elektrycznych, poziomowania osi itd :)

Na pewno 3 rowery, klima, mover, markiza, koło, grille, kuchenka, krzesła, stoły, gaz itd........ 

czasem przedsionek wyląduje też w przyczepie. Spokojnie gdybym się nie ograniczał to 1800 by tam wlazła i jeszcze był luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

NIe 500KD nie występuje bez okna. Okno przednie nie występuje jako opcja dla 500 KD. Po prostu ProCamp ściemnia w swych wycenach. Pisze, że dostajesz od nich w ramach specjalnej oferty gratis: lodówkę 140l, okno na przedniej ścianie czy rozbudowaną część prysznicową. A to wszystko jest w standardzie :D Żeby było śmieszniej to każdy dostaje taką ofertę na tą przyczepę. A najlepsze i tak jest to, że wartość przyczepy to wg nich niecałe 27k euro! Czyli niecałe 113k złotych. Za Sport 500KD :D

No własnie ściemą na grande mi ta oferta zapachniała. Da się wogóle u nas kupić Knausa za niemiecką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myslałem że taką "cudowną" i "atrakcyjną" ofertę z Wroclove dostałem    

 

:D

 

Zadzwiające, że są jeszcze ludzie i firmy, którzy  próbując robić swoich potencjalnych klientów w bambuko liczą - najprawdopodobniej -  na rozpowszechnianie dobrych opinii o tychże ludziach, firmach, markach itp

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.