Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie 3 tygodnie oglądam przyczepy z piętrusami i mam już poprostu dość. Albo ulepy albo zgniłki. Jak jest coś sensownego to cena przekracza 40tys. Stąd dzisiaj zapadła decyzja o dołożeniu troche kasy i zakupie nowej przyczepy.

Bez szaleństw celuję w budżetowe propozycje. Moje oczekiwania spełniają na pewno te 3:

1. Adria Altea 552 PK

2. Adria Aviva 522 PT

3. Knaus Sport 500 KD

 

Czy ktoś użytkuje któryś z tych modeli? Możecie doradzić, który lepiej brać? Ta Altea ma super łazienke z oddzielną kabiną prysznicową ale w pozostałych zasłone prysznicową też przeżyje ;) Knaus z kolei może mieć DMC 1250. Mój holownik ma DMC 2240 więc mógłbym ciągnąć bez viatolla  (mam co prawda B+E ale kase z viatoll wole puszczac na ciekawsze atrakcje ;)). Knaus tez ma w standardzie lepsze wyposażenie. Co warto dobrać z wyposażenia dodatkowego do tych przyczep?

 

I może ktoś mi podpowie gdzie po dobrą ofertę na nie się zwrócić? Jaki okres jest dobry na kupowanea nowych? teraz czy poczekać troche i coś powystawowego z targów brać?

 

z gory dzieki za pomoc

 

Dla Adria Altea 552PK, możesz wybrać jedynie podstawowe DMC - 1500kg. Szukałbym jednak sztuki, która ma możliwość zwiększenia DMC do 1700kg - w przyszłości po zmianie holownika lub odsprzedaży może się to zwrócić. Przyczepa po wyjechaniu z fabryki waży 1120kg.

 

Knaus jest o 0,5 metra krótszy, nie byłem jeszcze w środku ale... już ta Altea jest lekko klaustrofobiczna. Dodatkowo knaus nie uniknął tam pomyłek projektowych. Zwróć uwagę na to, że po otwarciu drzwi nie otworzysz jedynego okna w sypialni głównej lub otwierając drzwi urwiesz okno oraz dodatkowo schowek pod łóżkiem :). Niby pierdoła a może kosztować użytkownika ponad 2000zł za okno jak się dziecko rozpędzi lub dorosły zapomni.  W Adrii tego nie ma... okno mija się z drzwiami i jeszcze idealnie mieści się tam noga od dostawki od markizy.

 

Natomiast schowek w Adrii jest po drugiej stronie, co jest wadą, gdyż tutaj otwierałby się po minięciu drzwi. Myślę nad dołożeniem go, lecz nie jest to tam takie proste.

 

Odnośnie układu wnętrza, nie będę oryginalny i powiem, że bardzo dobrze wybrałeś. Łazienka wspomniana w altei ma tą zaletę, że po skorzystaniu z prysznica nie trzeba czekać na wyschnięcie brodzika lub też wycierać podłogi przed skorzystaniem z WC czy umywalki. Zarówno w Altei jak i Knausie śniedzieje lustro na krawędzi w łazience - u mnie reklamacja uwzględniona, czekam na efekty naprawy :)

 

Po 2 sezonach jestem bardzo zadowolony, pamiętaj, że po zapakowaniu lub doposażeniu ta budka spokojnie osiągnie 1500kg. U mnie waga wskazała 1660kg a lodówka była pusta.

Przekraczanie 3,5t to nie tylko viatoll i wyższe opłaty (za granicą też), możliwość wjazdu w niektóre miejsca gdzie stoi zakaz pow 3,5t czy konieczność posiadania prawka BE też dużo ogranicza. mniejszy wybór aut do holowania, etc.

Lepiej mieć lekko przeładowaną przyczepę jeśli już, niż mieć ogromne dmc. 

 

Bardzo ......... słaba rada. Lepiej mieć większe DMC ale nie doładować przyczepy na maxa niż skończyć podróż na pierwszej zagranicznej wadze z mandatem w setkach euro. Przykładowy knaus z DMC 1250kg to dla mnie duże ryzyko - dałbym radę bez wysiłku zrobić z niego 1600kg i nadal nie wyglądałby, że się z szafek usypuje. Owszem, czasem trafiam na ograniczenia 3,5t na dojazdach do campingów, głównie w PL. Jadę dalej i już.

 

Mam krótką listę wyposażenia, które i tak będę musiał dołożyć do każdej z nich. (markiza, bojler na gaz, klima podławkowa)

 

 

Nowe przyczepy kupujecie w PL czy w Niemczech? Gdzie wychodzi lepiej?

 

 

Wymieniłeś już min 15+20+30kg a ja bym dodał jeszcze mover - 35+15-20kg akumulator.

 

Odnośnie zakupu to obudziłeś się jakieś 3 tygodnie przed moim terminem w 2016r. Wtedy w lutym zamówienia na nowe były przyjmowane w fabryce Adrii na wiosnę 2017 i to późną. Teraz jest może nadzieja na jesień 2018 ale nie napalałbym się. Musisz dowiedzieć się co fabryka ma gotowego na stanie lub posiadają dilerzy. W 2016 elcamp sprowadzał taką Altee na targi w Poznaniu w tym okresie, cena była po targowa bdb +.

 

Info dla mnie było, że przyczepy takiej nie będzie, a to, że jednak się znalazła dotarło 2 dni po przelaniu kasy na sprowadzenie Altei z Niemiec. Miałem wtedy prawo zakupu przyczepy przed targami, dalej w bdb cenie. Warto pytać u dilerów.

 

W Niemczech przeważnie stoi po kilka sztuk danego modelu, kwestia wybrania formy zakupu, kontaktu i wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pomyliłem się. :yes:  To ile byś zapłacił za ta trasę bez viatolla?

 

oo to pomyliłeś się 2 razy :) dodawanie raz a drugi to że 66,20 podałem już w dwie strony.

Tak czy inaczej dmc nie będzie znacząco decydowało o wyborze przyczepy. Drugi holownik mam taki że nawet 900kg przekracza, twoj zresztą chyba tez :)

Ale holowanie takimi autami to bajka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to pomyliłeś się 2 razy :) dodawanie raz a drugi to że 66,20 podałem już w dwie strony.

 

Za to Ty do błędu się nie przyznasz :bzik: 

 Drugi holownik mam taki że nawet 900kg przekracza, twoj zresztą chyba tez :)

Ale holowanie takimi autami to bajka..

Przyczepa 119kg w górę i przekraczam :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Ty do błędu się nie przyznasz :bzik:

Przyczepa 119kg w górę i przekraczam :hehe:

 

bo ja błędu nie popełniłem. jedna i druga wartość była w policzona w 2 strony  :-]

 

Jaką masę własną ma ten expedition?

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja błędu nie popełniłem. jedna i druga wartość była w policzona w 2 strony  :-]

 

 

200zł sam viatoll kosztował na wyspę?

 

 

Jaką masę własną ma ten expedition?

Nie pamiętam, chyba coś koło 2800kg. DMC 3381kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator pokazuje Viatola 58 zł w jedną stronę 

http://213.25.68.37/tc/Default.aspx?lang=pl&AspxAutoDetectCookieSupport=1

skąd - dokąd? 

który wariant?

a) solo

B) z przyczepą dmc >3,5t

c) z przyczepą dmc <3,5t

pamietaj ze jest jesczze krakow-katowice. tu placisz za przyczepe ekstra nawet jak nie przekraczasz 3,5t.

 

 

 

200zł sam viatoll kosztował na wyspę?

Nie pamiętam, chyba coś koło 2800kg. DMC 3381kg. 

 

licząc dokładnie to 102zł mam koszt viatola dop granicy z DE. Do tego jeszcze dochodzi 18zł za A4(krakow-katowice). W obie strony to 240zl.

Jadąc zestawem poniżej <3.5t viatol to 16,20 (Bielany-sośnica. Tak jak solo) + tyle samo na kraków-katowice - 18zl. W obie strony 68,40zł

 

Lecąc nad morze wychodzi jeszcze gorzej bo tam z A4 odbijam potem na S3 na której za <3.5t nic sie nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lecąc nad morze wychodzi jeszcze gorzej bo tam z A4 odbijam potem na S3 na której za <3.5t nic sie nie płaci.

A kto Ci każe jechać tymi płatnymi drogami, jechałem z Katowic do Świnoujścia na prom i ominąłem te płatne odcinki, no może nie wszystkie ale

zapłaciłem chyba 30 zł. A S3 to kanał jak mam tam jechać to mi się niedobrze robi.  :no:  szczególnie do Zielonej Góry. 

Zresztą każdy niech robi jak uważa, jeżeli te pieniądze wydane na Viatolla nie są warte większej i wygodniejszej przyczepy to już decyzja kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci każe jechać tymi płatnymi drogami, jechałem z Katowic do Świnoujścia na prom i ominąłem te płatne odcinki, no może nie wszystkie ale

zapłaciłem chyba 30 zł. A S3 to kanał jak mam tam jechać to mi się niedobrze robi.  :no:  szczególnie do Zielonej Góry. 

Zresztą każdy niech robi jak uważa, jeżeli te pieniądze wydane na Viatolla nie są warte większej i wygodniejszej przyczepy to już decyzja kupującego.

 

Nie większej i wygodniejszej tylko z możliwością mocniejszego jej załadowania. Przyczepy wytypowałem 3 i to spośród nich zostanie dokonany wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.