Skocz do zawartości

Marzenia się NIE spełniają - marzenia się SPEŁNIA! Przyczepa, dwoje dzieci i my. Pierwsza wyprawa! O rady proszę :D


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę? Polecacie nowicjuszom wyruszenie w daleką trasę z przyczepą bez sprawdzenia podstawowych rzeczy w samochodzie, np. w jakim stanie jest ich sprzęgło, opony czy hamulce, czy celowo chcecie ich wkopać w przykre przygody?

Pamiętam jak mój tata przed wyjazdem na Mazury ze Śląska robił generalny przegląd auta. Potem sprzedał dużego Fiata i kupił jakieś zachodnie auto, gdzie wystarczyło dbać o nie eksploatacyjnie.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Polecacie nowicjuszom wyruszenie w daleką trasę z przyczepą bez sprawdzenia podstawowych rzeczy w samochodzie, np. w jakim stanie jest ich sprzęgło, opony czy hamulce, czy celowo chcecie ich wkopać w przykre przygody?

Może i jest nowicjuszem jeśli chodzi o karawaning, ale jeśli chodzi o jego własne auto to pewnie wie na jego temat więcej niż Ty ;) , a właściwie to na pewno wie więcej. Myślę że z powodzeniem możemy udzielać rad odnośnie samego karawaningu, a techniczne ogarnięcie auta zostawmy dla tych, którzy się na tym znają ;)

Oczywiście bez urazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście B96 to w przypadku tego samochodu najlepsze rozwiązanie.

Musielibyście tylko uważać na ograniczenia do 3,5 t na drogach, bo może być zonk.

A potrafią to co-po-niektórzy robić perfidnie - na drodze, będącej alternatywą dla nagminnie omijanej "autostrady" pomiędzy Koszycami a Preszovem, Słowacy postawili znaczek poniżej 3,5 t i "tysiacz kurun pokutu";-)

W koronach to jeszcze było OK, ale odkąd przeszli na euro...:-(

No a jeśli nastawiacie się na objazdówkę, tzn. nie będziecie li tylko autostradami pomykać i trzeba będzie na to uważać...

 A od kiedy to ten zakaz tam umiescili ? mowimy oczywiscie o drodze nr.20 lub 68

Edytowane przez swiru (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A od kiedy to ten zakaz tam umiescili ? mowimy oczywiscie o drodze nr.20 lub 68

Oczywiście droga 20 - ograniczenie było jeszcze kilka lat temu, ale obecnie go nie ma (tak mi się zdaje, bo już ostatnio go nie widziałem). Zakaz był jak był "zwykły" zjazd z wylotówki z Presova na autostradę i chyba jak zaczęli budować to rondo to jakoś tak zniknął...;-)

Swojego czasu był też zakaz na przejściu w Mniszku i nie 3,5t, a 2,5t - tego już w zasadzie żaden zestaw poza 126p z niewiadówką nie dźwigał...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Plan: zrobić prawko, by móc legalnie jeździć z przyczepą. Wszystkie formalności ogarniemy bez problemów. 

Z najmu powstała chęć zakupu przyczepy, dziś już nasza bryka stoi na podjeździe: owiana złymi opiniami, acz piękna  angielska przyczepa z 2003 roku, Avondale Osprey

Jesteśmy tak nakręceni, że pierwszy weekend jak tylko będzie cieplej :) zabieramy się na testowy wyjazd.

Dziękuję za rady - osoby w temacie - bezcenne!

Teraz przenoszę się do tematów o podróżach i planujemy - maj czy czerwiec tuż tuż :D piękne urlopy przed nami. Pozdrawiam! Dziękuję!

2018-01-27 20.39.20.png

2018-01-27 20.38.43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 12:40, dudek_t napisał:

Jeśli nie chcecie czekać na wakacje szkolne to kupujcie kartę ACSI!!! Koniecznie. 

Tak jest! Zaczytuję się w temacie karty - dziękuję! 

W dniu 16.01.2018 o 12:12, Cezarr napisał:

No właśnie i jeszcze taki silnik 4,7 V8, normalnie bajka róbcie uprawnienia najlepiej B+E a minimum B96

i w drogę bo tak zostaje Wam taka przyczepka jak mam ja, a to dla 4 osób to mało.

:)

W dniu 16.01.2018 o 14:58, DOMINO7 napisał:

Tak jak już kolega wyżej napisał: b96, viatoll na szybę, porządna budka i w drogę ;)

Przykładowy układ idealny moim zdaniem dla Was:

https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kampingowa-knaus-sport-500-CID5-IDp8Lsj.html#:4dd4d527cd

Piętrus, stolik osobny i francuz. A gazik se poradzi

Prawko, viatoll,  przyczepa juz jest :) i w drogę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2018 o 10:35, Łza Włóczynutka napisał:

Naprawdę? Polecacie nowicjuszom wyruszenie w daleką trasę z przyczepą bez sprawdzenia podstawowych rzeczy w samochodzie, np. w jakim stanie jest ich sprzęgło, opony czy hamulce, czy celowo chcecie ich wkopać w przykre przygody?

Na przedostatnim wyjeździe do Włoch padła nam sprężarka klimy, (dokładnie sprzęgło sprężarki klimatyzacji ) na ostatnich 100 km. przed celem. Samochód sprawdzony przed wyjazdem. Jednak nawet najlepszy mechanik nie jest w stanie prześwietlić zużycia elementów wewnątrz danego urządzenia - tak jak w naszym przypadku.

Nowicjusze .. a któż to taki? To nie pilot samolotu żeby miał wylatane godziny. My kupiliśmy przyczepę "kupę" lat do tyłu -- równie spontanicznie jak zapoczątkowująca temat. Pierwszy wypad Włochy, potem inne kraje. Czy przy pierwszym wyjeździe z przyczepą byłem tzw. nowicjuszem? W jakimś tam sensie tak, ale bez przesady. Ot spakowaliśmy klamoty, zapiąłem przyczepę, pojechaliśmy i wróciliśmy. W zasadzie pierwszy wyjazd niewiele różni się od ostatniego (no  może poza zwiększoną ilością rzeczy do zabrania, w zależności od miejsca docelowego). Nie dzieliłbym tu nikogo na nowicjuszy i tzw. (nazwijmy to Weteranów), bo niby jakie miały by być tego wyznaczniki?  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czepkateam napisał:

Na przedostatnim wyjeździe do Włoch padła nam sprężarka klimy, (dokładnie sprzęgło sprężarki klimatyzacji ) na ostatnich 100 km. przed celem. Samochód sprawdzony przed wyjazdem. Jednak nawet najlepszy mechanik nie jest w stanie prześwietlić zużycia elementów wewnątrz danego urządzenia - tak jak w naszym przypadku.

Nowicjusze .. a któż to taki? To nie pilot samolotu żeby miał wylatane godziny. My kupiliśmy przyczepę "kupę" lat do tyłu -- równie spontanicznie jak zapoczątkowująca temat. Pierwszy wypad Włochy, potem inne kraje. Czy przy pierwszym wyjeździe z przyczepą byłem tzw. nowicjuszem? W jakimś tam sensie tak, ale bez przesady. Ot spakowaliśmy klamoty, zapiąłem przyczepę, pojechaliśmy i wróciliśmy. W zasadzie pierwszy wyjazd niewiele różni się od ostatniego (no  może poza zwiększoną ilością rzeczy do zabrania, w zależności od miejsca docelowego). Nie dzieliłbym tu nikogo na nowicjuszy i tzw. (nazwijmy to Weteranów), bo niby jakie miały by być tego wyznaczniki?  

 

 

Pięknie napisane, nie ma potrzeby wrzucać siebie do z góry określonych szuflad.  Ja wierzę, że każdy od każdego może się czegoś nauczyć,  tworzac otwartą społeczność bez osądów :) mamy nieograniczone możliwości!

Ja mam komfortową sytuację, bo mąż jest tzw. "Złotą rączka" z zamiłowaniem do jak ja to nazywam "grzebania" w samochodach i wszelkich istniejących elektronicznych, elektrycznych cudach. Ja na koniec świata mogę z nim jechać  i czuje się pewnie i bezpiecznie :)

Juz są plany "ulepszania" naszego nabytku, np. Centralna ładowarka USB,  zmiana gniazdek na europejskie ... a to początek! 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, gratuluje zakupu!
My, podobnie jak Wy, trochę spontanicznie kupiliśmy w grudniu przyczepę i w marcu ruszamy w pierwszą wyprawę, na Peloponez :)
Jeśli będziecie się wybierać przed sezonem na południe to dajcie znać, może uda się gdzieś spotkać i wymienić doświadczenia :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śliczną przyczepkę sobie wybraliście. My w zeszłym roku kupiliśmy przyczepkę też z myślą o rodzince. Narazie jesteśmy 2+1, ale to się w kwietniu zmieni, a podróżują z nami dziadkowie, więc kosztem niektórych walorów Waszej angielki wybraliśmy Bürstnera na 5-6 osób.
Pierwszy, trzytygodniowy wyjazd był pełnym sukcesem i wszystkim się bardzo podobało. Życzę Wam również samych udanych wyjazdów i dobrej zabawy :D

Wysłane z mojego FP2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.