Skocz do zawartości

Budowa kampera na bazie Citroena Jumper 35


greglen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, chociaż zabawę w wypoczynek na kółkach rozpocząłem już kilka lat temu. W ramach powitania i przedstawienia swojej osoby chciałbym zaprezentować swojego kampera, który powstał na bazie Citroena Jumper 35 L4H2 z 2010 roku. 
 

2vta4w0.jpg

Ale od początku:
Budowa kampera na bazie samochodu ciężarowego Citroen Jumper 35  L4H2 z dużym zaangażowaniem czasu i wysiłku jednej osoby pracującej zawodowo z wykorzystaniem każdego czasu wolnego - w dni wolne oraz w soboty i niedziele -trwała 14 miesięcy.
 
Podstawą  wystroju było  wnętrze  przyczepy Wilk 420, tzn. meble, panel łazienki + WC, kuchnia i lodówka. Okien nie przenosiłem z przyczepy ze względu na to, iż były już trochę zniszczone i nie pasowały do zaplanowanych pomieszczeń. Okna i szyber dach zamówiłem nowe u producenta okien jachtowych.
 
Ściany i dach ociepliłem wełną mineralną| "5". Podłoga została docieplona styropianem 2 cm i płytą sklejką 9 mm. Zwiększyłem ilość przewożonych osób z 3 na 4. Samochód został zarejestrowany jako samochód specjalny kamper. Procedura ta wymagała dużo różnych uzgodnień i papierologi, ale szczęśliwie się udało. Aktualnie zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to jeszcze trudniejsze.
 
Kamper jest wyposażony w zbiornik wody czystej 85 l i szarej 120 l. Kaseta toalety wyjmowana jest z zewnątrz, bojler elektryczny 5 l do podgrzewania wody. W łazience prysznic z możliwością korzystania na zewnątrz kampera za pośrednictwem wężyka o dł. 2 m.
 
Ogrzewanie Thruma z nawiewem (z butli gazowej 5 l umieszczonej z tyłu samochodu pod spaniem) na cały kamper. 
Całe wnętrze samochodu wyklejone materiałem tapicerskim do wnętrz samochodowych.
 
Instalacja elektryczna 220/12 V. Ładowanie podczas jazdy z akumulatora, a na postoju z solara 120 W.
Wewnątrz oświetlenie LED, podświetlane schody i oświetlenie pod markizą LED. W części jadalnej starałem się maksymalne wykorzystać każde wolne miejsce i w podłodze zrobiłem schowki do przechowania kilku par butów i innych rzeczy przydatnych w podróży.
 
Zamontowałem telewizor i antenę na dachu, kuchenkę mikrofalową oraz bagażnik do przewożenia rowerów.
W części sypialnej z tyłu samochodu, pod łóżkiem znajduje się dużo miejsca na przewożenie sprzętu kampingowego (leżaki, stół, inne akcesoria i buta gazowa).
 
Aby można było wygodnie korzystać z części sypialnej przy otwartych drzwiach zamontowałem szeroką moskitierę.

 

W ubiegłym roku już trochę przetestowaliśmy kamperek. Zaprojektowane rozwiązania okazały się dobrym pomysłem i sprawdziły się w trzytygodniowej podróży do Węgier, Chorwacji, Czarnogóry i Albanii.
 

Poniżej kilka zdjęć (niestety jakość jest taka jak widać) zrobionych podczas budowy naszego kamperka. Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.

 

LENGG
 
 

2h6btir.jpg

 

26093js.jpg

 

21ltqpx.jpg

 

29bhl38.jpg

 

jv4zuo.jpg

 

 

2e6c4k5.jpg

 

2nrpwkk.jpg

 

vq4jrb.jpg

 

t011ms.jpg

 

2eandkw.jpg

 

2w6fn7s.jpg

 

rubcwj.jpg

 

xm8xds.jpg

 

303ijh4.jpg

 

34exrbd.jpg

 

bf3nr8.jpg

 

2cntx6a.jpg

 

153no5h.jpg

 

dq2240.jpg

 

k482nd.jpg

 

2eoxn2c.jpg

 

2z53vw1.jpg

 

20fakk8.jpg

 

2zhfbxz.jpg

 

 

 

2i0fz9s.jpg

 

24nk48x.jpg

 

2gt9d09.jpg

 

12228a1.jpg

 

2csaqrq.jpg

 

I na koniec cytrynka już na wakacjach:

 

357kbxg.jpg

 

6fc9xs.jpg

Edytowane przez greglen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię greglen

Piękne masz autko. Chyba chciałbym takie na starość...(blaszak)

Mam pytanie? Ważyłeś się? Z wodą paliwem i itd...

.... też dochodzę do takich "przyszłościowych" wniosków ....

Auto greglen - a rewelacyjne, przy ilości użytkowników - do 2 szt.

Jak dożyję tej upragnionej starości :-) - to sobie taką furkę sprawię !!!!

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. W ramach powitania i przedstawienia swojej osoby chciałbym zaprezentować swojego kampera, który powstał na bazie Citroena Jumper 35 L4H2 z 2010 roku.

 

Brawo. Fajny i fajnie doinwestowany.

Dołączam się do pytania o wadę.

 

 

Brawo Ty!

Mnie też czeka taka budowa - może już za 2-5lat...

No z tym może być problem bo się przepisy zmieniły. I musisz mieć homologację. Przynajmniej z tego co czytałem.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym może być problem bo się przepisy zmieniły. I musisz mieć homologację. Przynajmniej z tego co czytałem.

 

Zgadza się ale... przepisy w tym kraju są takie że zawsze je trzeba jakoś obejść, w najgorszym razie rejestrując u sąsiadów lub inny wariant - zresztą budując auto 1 rzędowe to niewiele jest aktualnie problemów z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale... przepisy w tym kraju są takie że zawsze je trzeba jakoś obejść, w najgorszym razie rejestrując u sąsiadów lub inny wariant - zresztą budując auto 1 rzędowe to niewiele jest aktualnie problemów z tym...

Tak można u sąsiadów. Nawet trzeba bo grodzi nie usuniesz. Takie głupie przepisy. Tak samo jak SAM. Ile to fajnych sprzętów stoi po garażach bo nie można samów rejestrować.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą grodzią też nie taki duży kłopot...

Poza tym ... sam nie wiem czy jak będę budował to czy będę ją usuwał i raczej będę budował kamera 2-3osobowy...z fotelami w szoferce...

 

A SAM - to inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... też dochodzę do takich "przyszłościowych" wniosków ....

Auto greglen - a rewelacyjne, przy ilości użytkowników - do 2 szt.

Jak dożyję tej upragnionej starości :-) - to sobie taką furkę sprawię !!!!

 

TOM

Kamper jest zarejestrowany na 4 osoby i tyle może spać,  bo siedzenie w salonie  jest rozkładane do spania dla 2 osób.Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper jest zarejestrowany na 4 osoby i tyle może spać,  bo siedzenie w salonie  jest rozkładane do spania dla 2 osób.Pzdrawiam

Super sprawa, że pomyślany na 4 szt., choć uważam, że przy tych gabarytach, na dłuższą metę nie za bardzo się na 4 szt. sprawdzi - gdyż przy rozłożonych łózkach cała przestrzeń jest zajęta, dlatego uważam, że przy 2 szt. jest to ideał :-)

 

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzwoniłem do wydz. komunikacji w spr. zmiany kategorii busa na campera , sprawa wydaje się prosta.  Otóż by tego dokonać muszę przedstawić fakturę

za przebudowę busa wystawioną np. przez warsztat samochodowy który ma w klasyfikacji działalności PKD 45.20 (konserwacja i naprawa pojazdów

samochodowych) czyli każdy warsztat. Później należy zrobić przegląd techniczny  no i można dokonać zmianę kategorii na pojazd specjalny.  Ciekawi

mnie jak to u Ciebie przebiegło,  też chciałbym zmienić miejsca siedzące z 3 na 4 . Jak wyglądał  przegląd techniczny

?  Gdzieś czytałem że przegrody nie można zdemontować ? Najchętniej bym się umówił na telefon , gdybyś miał chwilę to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam Ryszard

tel +48 693 933 543

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.