Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Znak czasów?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2635 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 12 styczeń 2018 - 21:58

W takim razie polska policja ukarze mnie mandatem gdy będę podróżował po Rosji bez naklejki? Tam już dawno za to karano mimo że u nas nie było wymogu posiadania takiej naklejki. Kolejny absurd

Rosyjskie prawo wymaga posiadania takiej naklejki a polskie nakazuje ją mieć jadąc do Rosji ... to chyba proste kto i gdzie może ukarać.

Gdyby polskie prawo nie nakazywało to rosyjska policja wymagać by nie mogła jej posiadania a zarazem karać za brak. 

#17 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4392 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:53

W takim razie polska policja ukarze mnie mandatem gdy będę podróżował po Rosji bez naklejki? Tam już dawno za to karano mimo że u nas nie było wymogu posiadania takiej naklejki. Kolejny absurd

Wymogu nie było jeśli poruszałeś się po UE. Jeśli wyjeżdżałeś poza UE to miałeś obowiązek posiadać znak PL zgodny z rozporządzeniem.

#18 MartiNBR

MartiNBR

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • SkądBraniewo
  • Model:Tec Tm3
  • Holownik:Volvo V70 2,5 tdi

Napisano 13 styczeń 2018 - 08:40

Rosyjskie prawo wymaga posiadania takiej naklejki a polskie nakazuje ją mieć jadąc do Rosji ... to chyba proste kto i gdzie może ukarać.

Gdyby polskie prawo nie nakazywało to rosyjska policja wymagać by nie mogła jej posiadania a zarazem karać za brak.

Brali kasę za brak naklejki zanim u nas pojawił się taki zapis. Mniejsza z tym.

#19 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2635 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:07

A za co w Rosji nie biorą? :D

#20 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3136 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:11

A za co w Rosji nie biorą? :D

Nie biorą, ani w Rosji, ani na Ukrainie

Wysłane z mojego Tapatalka

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#21 danielpoz

danielpoz

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 postów
  • SkądPoznań/Swarzędz
  • Model:ADRIA Optima 4270 TD
  • Holownik:Ford Expedition

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:38

Nie biorą, ani w Rosji, ani na Ukrainie

:hehe:  :hehe:  :hehe:

#22 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3136 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 15:11

:hehe: :hehe: :hehe:

Kiedy byłeś samochodem u nich, bo ja w listopadzie. Na Białorusi też, ale to inny świat.

Użytkownik chris_66 edytował ten post 13 styczeń 2018 - 15:14

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#23 danielpoz

danielpoz

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 postów
  • SkądPoznań/Swarzędz
  • Model:ADRIA Optima 4270 TD
  • Holownik:Ford Expedition

Napisano 13 styczeń 2018 - 15:23

Czyli uważasz że na Ukrainie nie ma łapówkarstwa?  :look:  :look:  :look:  W Rosji byłem 30 lat temu więc mogę nie mieć pojęcia jaki ten kraj stał się prawy. 

Faktycznie, Ty zawsze  twierdzisz odwrotnie niż reszta świata-chyba tylko tak na przekór :bzik:

#24 DOMINO7

DOMINO7

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1695 postów
  • SkądWlkp
  • Model:1500 DMC
  • Holownik:4X4, V8

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:09

Biero, biero... I na Ukrainie i w Rasyji, nawet jak wsio haraszo to nada płacić. Hrebenne, Korczowa, Medyka to nawet największemu twardzielowi zrujnują psychikę. Terehova miała od zawsze (i chyba nadal ma) swój cennik za wszystko :D . A który gajowy nie weźmie? :D :D :D Tak Cię załatwią, że sam im wciśniesz pieniądze do kieszeni. Mają na to swoje proste sposoby i nic im nie zrobisz.

#25 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3136 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:35

Biero, biero... I na Ukrainie i w Rasyji, nawet jak wsio haraszo to nada płacić. Hrebenne, Korczowa, Medyka to nawet największemu twardzielowi zrujnują psychikę. Terehova miała od zawsze (i chyba nadal ma) swój cennik za wszystko :D . A który gajowy nie weźmie? :D :D :D Tak Cię załatwią, że sam im wciśniesz pieniądze do kieszeni. Mają na to swoje proste sposoby i nic im nie zrobisz.

Często nie jeżdżę, może dwa trzy razy w roku, wolę latać do nich. i nigdy nie dałem nawet kopiejki, tyle że oni liczą na to że ludziom się spieszy i dadzą żeby mieć spokój, a mi się nie spieszy. Jak jeździsz tirem to szkoda czasu i płacisz, ja nie muszę i nie płacę. Poza tym nagrywanie kontroli bardzo ją ułatwia i przyspiesza.Dziwię się parciu Europy do przyjęcia UA do Unii, to dzicz i hołota. Wysłane z mojego Tapatalka

Czyli uważasz że na Ukrainie nie ma łapówkarstwa?
Jest, ale nie trzeba koniecznie pchać im kasy w łapę, da się normalnie. Wysłane z mojego Tapatalka

Użytkownik chris_66 edytował ten post 13 styczeń 2018 - 16:38

#26 DOMINO7

DOMINO7

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1695 postów
  • SkądWlkp
  • Model:1500 DMC
  • Holownik:4X4, V8

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:08

Wygląda to tak: zabierają Ci dokumenty do kontroli. Kontrola trwa, bo coś nie tak z połączeniem. Czekasz 15min, 30 a tam dalej problem. Będzie Cię grzecznie przepraszał, że trzeba czekać. Po godzinie sam mu po cichu zaniesiesz parę dolców, że na pewno wszystko jest jak trzeba żeby tylko jechać dalej.
I nagrywanie kontroli nic tu nie da. Nie znam jeszcze nikogo kto by z nimiwygrał cwaniactwem. A ci którym się wydawało że są mądrzejsi od nich szybko nauczyli się pokory.

#27 chris_66

chris_66

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3136 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:14

Wygląda to tak: zabierają Ci dokumenty do kontroli. Kontrola trwa, bo coś nie tak z połączeniem. Czekasz 15min, 30 a tam dalej problem. Będzie Cię grzecznie przepraszał, że trzeba czekać..............
.

W tym czasie robię sobie kawę i zajadam kanapkę, nie zdążyło mi się jeszcze żeby kontrola przedłużyła się bardziej niż do końca kawy. Ale ja jeżdżę busem serwisowym a nie tirem.
Do tego płynnie mówię po rosyjsku i podchodzę na luzie. Kiedyś zaprosili mnie na wódeczkę po skończonej zmianie.

Użytkownik chris_66 edytował ten post 13 styczeń 2018 - 17:16

#28 Mik media

Mik media

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 188 postów
  • Telefon:602601243
  • SkądNowy Tomyśl
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Karmann Ford Transit

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:21

Przepis o naklejce dotyczy tylko czarnych tablic, na których nie ma pl-ki.
Nawet sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty.

#29 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5330 postów
  • Telefon:Dla wybranych
  • SkądKraków/Tarnów
  • Model:Balbina
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 15 styczeń 2018 - 07:27

I znów wydumany problem za 5 zł...
Skoro kupujemy zieloną kartę w razie W...np Bośnia, to i tak rozsądek nakazuje nakleić nalepkę, a przyznam że można znaleźć czasami w necie bardzo ładne...

#30 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4392 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 15 styczeń 2018 - 08:54

I znów wydumany problem za 5 zł...
Skoro kupujemy zieloną kartę w razie W...np Bośnia, to i tak rozsądek nakazuje nakleić nalepkę, a przyznam że można znaleźć czasami w necie bardzo ładne...

Te bardzo ładne, są najczęściej niezgodne z przepisami :-)

Taki znak PL musi mieć po prostu kształt elipsy z literami PL w środku. I nic więcej.

Użytkownik jacek00 edytował ten post 15 styczeń 2018 - 08:55

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych