Skocz do zawartości

Znak czasów?


bartek0001

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie polska policja ukarze mnie mandatem gdy będę podróżował po Rosji bez naklejki? Tam już dawno za to karano mimo że u nas nie było wymogu posiadania takiej naklejki. Kolejny absurd

Rosyjskie prawo wymaga posiadania takiej naklejki a polskie nakazuje ją mieć jadąc do Rosji ... to chyba proste kto i gdzie może ukarać.

Gdyby polskie prawo nie nakazywało to rosyjska policja wymagać by nie mogła jej posiadania a zarazem karać za brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polska policja ukarze mnie mandatem gdy będę podróżował po Rosji bez naklejki? Tam już dawno za to karano mimo że u nas nie było wymogu posiadania takiej naklejki. Kolejny absurd

Wymogu nie było jeśli poruszałeś się po UE. Jeśli wyjeżdżałeś poza UE to miałeś obowiązek posiadać znak PL zgodny z rozporządzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie prawo wymaga posiadania takiej naklejki a polskie nakazuje ją mieć jadąc do Rosji ... to chyba proste kto i gdzie może ukarać.

 

Gdyby polskie prawo nie nakazywało to rosyjska policja wymagać by nie mogła jej posiadania a zarazem karać za brak.

 

Brali kasę za brak naklejki zanim u nas pojawił się taki zapis. Mniejsza z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że na Ukrainie nie ma łapówkarstwa?  :look:  :look:  :look:  W Rosji byłem 30 lat temu więc mogę nie mieć pojęcia jaki ten kraj stał się prawy. 

 

Faktycznie, Ty zawsze  twierdzisz odwrotnie niż reszta świata-chyba tylko tak na przekór :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biero, biero... I na Ukrainie i w Rasyji, nawet jak wsio haraszo to nada płacić. Hrebenne, Korczowa, Medyka to nawet największemu twardzielowi zrujnują psychikę. Terehova miała od zawsze (i chyba nadal ma) swój cennik za wszystko :D . A który gajowy nie weźmie? :D :D :D Tak Cię załatwią, że sam im wciśniesz pieniądze do kieszeni. Mają na to swoje proste sposoby i nic im nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biero, biero... I na Ukrainie i w Rasyji, nawet jak wsio haraszo to nada płacić. Hrebenne, Korczowa, Medyka to nawet największemu twardzielowi zrujnują psychikę. Terehova miała od zawsze (i chyba nadal ma) swój cennik za wszystko :D . A który gajowy nie weźmie? :D :D :D Tak Cię załatwią, że sam im wciśniesz pieniądze do kieszeni. Mają na to swoje proste sposoby i nic im nie zrobisz.
Często nie jeżdżę, może dwa trzy razy w roku, wolę latać do nich. i nigdy nie dałem nawet kopiejki, tyle że oni liczą na to że ludziom się spieszy i dadzą żeby mieć spokój, a mi się nie spieszy. Jak jeździsz tirem to szkoda czasu i płacisz, ja nie muszę i nie płacę. Poza tym nagrywanie kontroli bardzo ją ułatwia i przyspiesza.Dziwię się parciu Europy do przyjęcia UA do Unii, to dzicz i hołota. Wysłane z mojego Tapatalka

 

Czyli uważasz że na Ukrainie nie ma łapówkarstwa?
Jest, ale nie trzeba koniecznie pchać im kasy w łapę, da się normalnie. Wysłane z mojego Tapatalka Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak: zabierają Ci dokumenty do kontroli. Kontrola trwa, bo coś nie tak z połączeniem. Czekasz 15min, 30 a tam dalej problem. Będzie Cię grzecznie przepraszał, że trzeba czekać. Po godzinie sam mu po cichu zaniesiesz parę dolców, że na pewno wszystko jest jak trzeba żeby tylko jechać dalej.

I nagrywanie kontroli nic tu nie da. Nie znam jeszcze nikogo kto by z nimiwygrał cwaniactwem. A ci którym się wydawało że są mądrzejsi od nich szybko nauczyli się pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak: zabierają Ci dokumenty do kontroli. Kontrola trwa, bo coś nie tak z połączeniem. Czekasz 15min, 30 a tam dalej problem. Będzie Cię grzecznie przepraszał, że trzeba czekać..............

.

W tym czasie robię sobie kawę i zajadam kanapkę, nie zdążyło mi się jeszcze żeby kontrola przedłużyła się bardziej niż do końca kawy. Ale ja jeżdżę busem serwisowym a nie tirem.

Do tego płynnie mówię po rosyjsku i podchodzę na luzie. Kiedyś zaprosili mnie na wódeczkę po skończonej zmianie.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów wydumany problem za 5 zł...

Skoro kupujemy zieloną kartę w razie W...np Bośnia, to i tak rozsądek nakazuje nakleić nalepkę, a przyznam że można znaleźć czasami w necie bardzo ładne...

Te bardzo ładne, są najczęściej niezgodne z przepisami :-)

 

Taki znak PL musi mieć po prostu kształt elipsy z literami PL w środku. I nic więcej.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.