Skocz do zawartości

Wenecka majówka 2018


Kurczakm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przelot przez Czechy i Austrię - to płacisz winietę tylko jak dla osobówki, jeśli tylko holownik nie przekracza 3500 kg, niezależnie czy zestaw waży więcej czy mniej niż 3500kg. We Włoszech chyba jest tak samo z płaceniem za autostrady (czyli liczy się tylko holownik) ale proponuję to jeszcze potwierdzić bo głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech można sobie autostradę darować, w Austrii tuż przed włoską granicą zjechać z A2 w drogę 83 i wjechać na SS13 we Włoszech, dalej przez Udine i potem w SS14 prosto na Wenecję. Tak jechaliśmy w ubiegłym roku w majówkę tyle, że do Punta Sabbioni. 

https://goo.gl/maps/UiEdaHKhBY22

 


Dzieki za odp. Wyruszam i tak na mały żywiołek.... bo nie wiem jeszcze jak z gazem w Austrii i we It? Słyszałem, że ciężko w Austrii z Lpg.a muszę co 250km zatankować.

LPG Austria - https://www.mylpg.eu/stations/austria/#map

We Włoszech bez problemu ale 1 maja nie zatankujesz :D tylko z automatu benzynę lub olej - stacje są nieczynne, święto.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w zeszłym roku objazdem autostrady włoskiej przez SS13 i powiem, że było ok ale jechałem busem osobowym.

Jadąc z przyczepą nie oszczędzał bym około 20 euro za autostradę we Włoszech  ale to każdego decyzja indywidualna.

 

Ja byłem kilkanaście razy w okolicach Bibione na campingach, oczywiście wyjazdy do Wenecji również były uwzględnione podczas tych pobytów.

 

Z LPG nie powinieneś mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w zeszłym roku objazdem autostrady włoskiej przez SS13 i powiem, że było ok ale jechałem busem osobowym.

Jadąc z przyczepą nie oszczędzał bym około 20 euro za autostradę we Włoszech  ale to każdego decyzja indywidualna.

A jednak busem oszczędzałeś i to mniejszą kwotę :P

My jechaliśmy własnie z przyczepą i to jest bardzo fajna, zupełnie niewymagająca trasa :) chociaż rzecz jasna, będzie wolniej niż autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak busem oszczędzałeś i to mniejszą kwotę :P

My jechaliśmy własnie z przyczepą i to jest bardzo fajna, zupełnie niewymagająca trasa :) chociaż rzecz jasna, będzie wolniej niż autostradą.

Masz rację.

Zaoszczędzone pieniądze poszły na inne przyjemności ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie :) dlatego uważam, że naprawdę nie warto bulić za tę autostradę jeśli jedzie się zestawem ponieważ z racji ograniczenia prędkości i tak nie ugra się zbyt dużo czasu a SS13 mnie zauroczyła. Piękne widoki, stare wiadukty kolejowe, miasteczka po drodze, strumień. Od Udine już krajobraz nudny ale do ... cudnie. Żadnych podjazdów czy ostrych zakrętów. 

Właśnie relacjonuję zeszłoroczną wenecką majówkę i tam trasę pokazałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskółcze gniazdo ;) ma MW 1080, DMC 1300 a Berta ciągnie bez problemu. Trasa do Wenecji w porównaniu z chorwackimi drogami jakimi przyszło nam jechać po zboczeniu z autostrady to pikuś  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie ponieważ w zeszłym roku "targałem" się na Słowenię jeep liberty 2.8L z mocą 190km i przy 90km. lub ciut większych wzniesieniach temp silnika wzrastała b.szybko.gniazdko 1600 Dmc

Zmieniłem auto obecnie na większe 4.6L i 280km lecz tylko ja mogę prowadzić z czego moja 2połówka jest niezadowolona ;). W tym roku planujemy zmienić auto i JG oby zmiescić sie w 3500kg dlateg pytam o Wasze autko czy daje radę? Rozumiem że pod maską najmniej jest 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku planujemy zmienić auto i JG oby zmiescić sie w 3500kg dlateg pytam o Wasze autko czy daje radę? Rozumiem że pod maską najmniej jest 3.0?

Twoja przyczepa wazy pewnie 1700-1800 kg. Obawiam sie, ze ciezko Ci bedzie zmiescic sie w 3,5 tony. Potrzebujesz mocne pozadne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.