Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zulos

Nie miałem zamiaru demonizować - poza sezonem jest ok, ale w sezonie bywa różnie i niektóre odcinki - zwłaszcza blisko zjazdów z autostrady i dojazdów do popularnych miejscowości, a już na pewno w sobotę rano - bywają zakorkowane i wówczas może być po prostu niekoniecznie miło...

A poza tym uprzedziłem, że moje spostrzeżenia są przez pryzmat zrobienia tej trasy motocyklem z wrażeniami nieporównywalnymi z samochodem, a co dopiero z zestawem...

To ma być trasa na 3 tygodnie w tym gulasz u bratanków w obie strony...hihi

Daliście mi do myślenia z tymi 3 tygodniami.

Wprawdzie to dla mnie nie do pomyślenia jednorazowo, ale sam wyjeżdżam 3 x po tygodniu więc suma się zgadza;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Jeździłem już po kilku odcinkach magistrali, więc wiem jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Dokładnie Gusia. Drogą spokojna dla zestawu ale bardzo wolna. W nagrodę malownicza. Ja w sumie od Umagu za Dubrownik objechałem po za małym fragmentem na wysokości Pagu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pawel1074809

Jeśli Chorwacja z dziećmi to polecam Lanterna Porec. Mocno inwestują i rok rocznie podwyższają standard, obecnie obiekt już zbliżony do np. włoskiego Pra Della Torri koło Caorle.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Madzialena

No już przestańcie z tym oftopikiem...;-)

Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz na Chorwację to powinien zacząć od tego, że - pod względem karawaningu - Chorwacja (z małymi wyjątkami od reguły) to tak na prawdę dwa światy:

- pierwszy to Istria - zatrzęsienie kempingów, z czego dużo wielkich, choć w zasadzie żaden w standardzie włoskim (typu Union Lido, Marina di Venezia, Pra Delle Torri), tzn. z gorszą infrastrukturą. Dla niektórych będą to FAJNE kempingi, dla innych masakra. W sezonie jak nie zarezerwujesz to czasem trzeba zjeździć parę kempingów zanim znajdziesz wolne miejsce. Przy gorszej infrastrukturze ceny wcale nie znacząco mniejsze (albo w ogóle) niż we Włoszech na kempingach typu takiego jak wymieniłem. No i o ile we Włoszech ta wielka ilość ludzi rozłazi się że tak powiem po infrastrukturze (szerokie, piaszczyste plaże, aguaparki po kilka, a nawet kilkanaście basenów i zjeżdżalni + animacje dla dzieci, itp.), o tyle na podobnej wielkości kemping na Istrii przypada powiedzmy jeden basen i skromna kamienista, albo betonowa plaża...

- drugi to reszta Chorwacji - kempingi w większości (nie wszystkie) kameralne, rodzinne, ze skromną infrastrukturą, ale za to z fajnym klimatem. Często plaża skromna (kamienista lub betonowa), ale cisza, spokój - i dla niektórych właśnie to będzie FAJNE. Tytułem przykładu są kempingi, gdzie 4-5 os. rodzina spędzi noc za 15 EUR, ale na kempingu jest np. tylko 12V, więc pasuje mieć solary. Za to kemping jest tak położony, że parkujesz kamperem/przyczepą tak, że prosto z przyczepy wpadasz do morza... Jak masz miejsce żeby zatargać np. ponton z silnikiem to już jesteś w raju. Ale dla innych to fajne NIE będzie.

Reszta Chorwacji do mnie przemawia :)

My planujemy wyjazd do Chorwacji, przełom maj/czerwiec. Aktualnie szukamy przyczepy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

Reszta Chorwacji do mnie przemawia :)

My planujemy wyjazd do Chorwacji, przełom maj/czerwiec. Aktualnie szukamy przyczepy. 

w innym wątku pytałaś o karty zniżkowe, jeśli zamierzacie jechać do CRO w tym terminie to warto zakupić kartę ACSI, jeśli będziecie korzystać z kempingów które ją honorują, zwróci się kilkukrotnie ;)

poniżej lista kempingów w CRO które honorują kartę :

https://www.campingcard.co.uk/croatia/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

Nie demonizuj tak Jadranki, gdzie tam masz jakieś długie podjazdy czy zjazdy? Od Dubrownika do wysokości Pagu jedynie miałam okazję pokonać i nic strasznego. Pozostałym odcinkiem nie jechałam ale z tego co kojarzę to tam też źle nie jest dla zestawu. Oczywiście średnia prędkość nie będzie duża ale jak komuś się nie spieszy to fajna sprawa.

:ok:niedawno już któryś raz celowo  z sentymentu ponownie przejechaliśmy  całą trasę z przyczepką aż za Dubrownik , powolutku z przystankami na cudowne widoczki i chętnie ten przejazd byśmy powtórzyli ; powrót do pracy już nie był tak bajeczny : autostrada , połykanie jak najwięcej kilometrów i koniec bajki :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kokos1987

Witam koleżanki i kolegów w tym wątku. Poradzę się tutaj bo pytanie dotyczące Chorwacji, nowy tu nie jestem ale przygodę z przyczepą zaczęliśmy z żoną w 2017, więc nie byliśmy w zbyt wielu miejscach. Tematów jest tutaj dużo ale nie znam regionów Chorwacji bo jeszcze tam nie byliśmy. Ale właśnie szykujemy się, chyba nie w tym roku ale kolejnym. Termin to tylko lipiec- sierpień bo tak niestety nauczyciele mają wolne. Jedziemy z żoną sami, bez dzieci i interesuje nas jakiś nie ogromny, urokliwy kemping, żeby w okolicy było co zobaczyć i nie było bardzo daleko. Nie ukrywam że cena też ma znaczenie, nie potrzebujemy marmurów ale standardowych warunków w dobrej cenie. Możecie mi doradzić w jakim regionie szukać ? Albo jakiś konkretne pole?
Miejsce które wyżej opisywał kolega: delikatne zbocze z latkiem bez patelni i pięknym widokiem, kameralne. To jest to co nas interesuje ;-)

Nie ważne gdzie, byle z uśmiechem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BernadettaJerzy

Też w tym roku musimy wreszcie zrealizować ten jak że piękny plan.

Chcemy w drugiej połowie czerwca zobaczyć Jeziora Plitwickie może Wodospady Krka

jest też chęć dotrzeć aż po Dubrownik,ale czy tak będzie to się okaże bo zawsze można zostawić i mieć pewien niedosyt.

Chętniej wtedy wracać w te piękne rejony.

Trzeba nam zacząć powoli przeglądać nasze forum bo to skarbnica jakże cennych wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

Zobaczcie kto się najbardziej udziela w temacie Chorwacji (co po niektórzy prowadzą osobne blogi) i obejrzyjcie ich relacje - najlepiej od tego zacząć. Tytułem przykładu (mam nadzieję, że nie obrażą się ani Ci co ich wymieniłem bez ich woli, ani Ci których nie wymieniłem wbrew ich woli;-): maarec, gusia-s... Oni na Chorwacji Właściwej zjedli zęby (choć mam nadzieję, nie wszystkie;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
19 minut temu, Zulos napisał:

................obejrzyjcie ich relacje - najlepiej od tego zacząć....................maarec, gusia-s......................zjedli zęby.............

ja ich (i innych również) podziwiam za chęci i determinacje, czerpię informacje garściami nie dając nic w zamian -_-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Już nie przesadzajcie. Od 3 miesięcy nie ma czasu na ostatni odcinek z wczasów 2017. Nie opisanych wyjazdów jest kilkanaście w kolejce.

Mój blog to moja zabawka, moje zasady i moje a w zasadzie nasze wspomnienia. Mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

bardzo fajny filmik, polecam, nie wiem czy zadziała bez konta na FB. nie mogę tego znaleźć w sieci inaczej.

Głupio to brzmi ale z tych pięknych miejsc nie trafiliśmy już tylko do Plitvic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

Działa bez FB , mam podobnie jeśli chodzi o te miejscówki, a co do Plitvickich to byliśmy ale 18 lat temu więc trzeba będzie kiedyś powtórzyć :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Zwiedzając Plitvice warto odbić tutaj, robi wrażenie...

SAM_1792.JPG

SAM_1827.JPG

SAM_1784.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi