Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, WojtEwa napisał:

Ha! Bywam.

Stoją jeszcze na półkach?

Poszperam a jak nie znajdę to Twoje odkupię <devil>

 

Wojtku, od poniedziałku dostępne w biedrze po 4 zł z groszem komplet, eleganckie posrebrzane :D

Mi udało się już wczoraj zakupić bo wyłożyli już na sklep.

Tylko napełniać ;)

IMG_20180722_104306.thumb.jpg.039c3536143b1eb9ca34d0490caee949.jpgIMG_20180722_104627.thumb.jpg.8bb8583299d5654f3f4cfaae87b10e6c.jpg

Stopki odkręcane więc jeden w drugi wchodzi w piramidkę.

W ofercie jeszcze są do szampana, szklaneczki do napojów, talerzyki i sztućce. Wszystkie po 6 szt. Cena taka sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Commander napisał:

Ale to są szkalne czy plastikowe?

ja po wybiciu wszystkich kieliszków zainwestowałem w szklanki z ikea ... nawet wino z nich smakuje fantastycznie, pakują się jedna w drugą i są z grubego szkła ... z plastiku jakoś nie mógłbym wina czy piwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

ja po wybiciu wszystkich kieliszków zainwestowałem w szklanki z ikea ... nawet wino z nich smakuje fantastycznie, pakują się jedna w drugą i są z grubego szkła ... z plastiku jakoś nie mógłbym wina czy piwa ...

Ja zainwestowałem w kieliszki do wina z Ikei te najtańsze. Na sezon smiało dają radę. Komplet z czepy wygląda lepiej niż ten z domu myty w zmywarce.

Transportuję w tym ikeoskim kartoniku w szawce i nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, witus napisał:

zainwestowałem w szklanki z ikea .

Przy przyczepie używamy szklanych z Ikea ale jak się chce gdzieś dalej powędrować to po co targać ciężkie szkło. Jest jeszcze ryzyko że się potkucze i co wtedy? z gwinta? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcin81 napisał:

Ja zainwestowałem w kieliszki do wina z Ikei te najtańsze. Na sezon smiało dają radę. Komplet z czepy wygląda lepiej niż ten z domu myty w zmywarce.

Transportuję w tym ikeoskim kartoniku w szawce i nic się z nimi nie dzieje.

też to przerabiałem ... ale z każdego mycia wracałem bez jednego :) ... teraz mają takie delikatniejsze stożkowe szklanki .. wróciliśmy z kompletem, a wino  z nich bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Ale to są szkalne czy plastikowe?

Plastik fantastik :)

Jeszcze nie próbowałam czy z nich winko smakuje. Ze szklaneczek ikeowskich też czasem pociągam nawet w domu. W budzie woziłam większe, szklane do wina ale.z kompletu zostały 2 czy 3  no to zainwestowałam te cztery zety w takie :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszkę nam popadało ale i tak mieliśmy zmieniać lokalizację więc w chłodzie łatwiej się zebrać. 

Mam z góry upatrzone pozycje ale jak coś po drodze wpadnie to teraz zabedziemy tym bardziej że, pada a w deszczu nie będziemy się rozkładać. 

Pierwsza miejscówka nam się nie spodobała. 

Brijesta Dubrovnik Camping

https://maps.google.com/?cid=2246548941668874352&hl=pl&gl=pl

Następnie udaliśmy się na kolejny kamping. Na dojeździe mialem pełne pory bo górka przed samym kemping jest spora, mokra a ja ruszałem z postoju. Po 30  metrach byłem już niemal pewny, że nie dam rady, wyłączyłem kontrolę trakcji, za mną samochody jadą w kłębach dymu spod moich opon. Prędkość jaka miałem to coś koło 1-2km/h i nie wiem co bym zrobił jak bym się zatrzymał bo już silnik prawie zgasł. Dawno tak się kierownicą nie okręciłem. Dotarliśmy na miejsce ale też za bardzo się nie spodobało a wizja zjeżdżanie do poszczególnych parceli już całkiem odpadła. Być może to wina wcześniejszych przeżyć.

Campingplatz Vucine
20247, Žuljana, Chorwacja
+385 20 756 143

https://goo.gl/maps/KYCBRXweFdL2

Kolejny kemping już spodobał mi się w necie i się nie pomyliłem. Zostajemy tu na kilka dni. Mamy pierwszą linię i fajne widoki. 

Od wieczora słychać piękne wycie a wrażenie jest takie jak by nas te wilki czy inne kojoty otaczały z każdej strony.

Camping Vrila
Luka 27, 20240, Trpanj, Chorwacja
+385 20 743 967

https://maps.google.com/?cid=7791622342282128322&hl=pl&gl=pl

 

IMG_20180723_114910.jpg

IMG_20180723_150237.jpg

IMG_20180723_150252.jpg

IMG_20180723_175957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Benior napisał:

Campingplatz Vucine

@maarec sprawdzał na moja prośbę to miejsce w tym roku i nawet opisał swoje wrażenia ... :-] 

 

Dobrze, że wreszcie dotarliście do azylu jakim jest Vrila w Trpanj.

Polecam pobliską plażę Divna ... w kierunku Duby Peljeskiej. Piękna jest, ma niezwykły kolor wody tyle, że już tak popularna, iż należy spodziewać się na niej ciasnoty ... mimo to warto ją zobaczyć. Kawałek dalej w Dubie i za nią jest kilka pięknych i myślę nadal pustawych plaż.  Wskazówki dotarcia znajdziesz tutaj 

 i kilka postów dalej :) 

Nam się troszeczkę słoneczko zbuntowało podczas wizyty na dubskich plażach więc na moich zdjęciach może nie są aż tak urodziwe ale w słoneczku  są ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kempingu możemy być max do piątku bo na nasze miejsce jest rezerwacja :( 

Plan i tak był na zmianę i trzeba przy tej boskiej plaży sprawdzić kamping :) 

http://www.avtokampi.si/kamp/1/288/Divna/

jak ten nie wypali to http://www.kampluka.com/

ostatecznie https://www.google.pl/maps/place/Camp+PARADISO/@43.0227925,16.8926868,10z/data=!4m5!3m4!1s0x134a525585132d85:0xfab181bc6c93a6a0!8m2!3d42.9672889!4d17.2423553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Brijesty - miasteczko, które najbardziej zawiodło nas w tegorocznej Chorwacji. Dojazd fatalny - na powrocie podjazd ok11% ciągnie się chyba na 5 km. Z moją budką 2 razy musiałbym tam silnik na serpentynach chłodzić, bo tam same zakręty. W czerwcu miasteczko wyglądało na wymarłe, dopiero dostarczono żwir i usypywano plaże. To jedyne miejsce w Cro, gdzie widziałem zieloną  kwitnącą wodę w zatoce, pełną glonów. Nogi bym tam nie wsadził do wody.

Trpanj - fajne miasteczko, camp Vrila daje radę, po Prapratno nam do końca nie podeszło. Przeszkadzał mi ruch ciężarowek zarówno przed jak i za campem, nie wiem czy tam z tyłu jest jakiś kamieniołom, ale dużo ich jeździło przez nasz godzinny pobyt na plaży.

Camp w Zulajnie nadaje się dla namiotów, tyle że on jest na uboczu i do fajnej plaży daleki spacer. Dojazd obiema drogami nie za bardzo dla zestawów, tymbardziej takich jak mój. Plaża główna fajna, ciekawe czy już posprzątali, czy mają jeszcze czas :) ?

Na Divną nie jechałbym bez wcześniejszej wycieczki Solo. Z Trpanj masz pewnie ze 20 minut jazdy, tam największym kłopotem jest wjazd na camping oraz powrót z niego pod długi i początkowo kręty podjazd. Widziałem tam zestaw z  PL - focus + mała przyczepa hymer. Miejsce piękne !

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Benior napisał:

trzeba przy tej boskiej plaży sprawdzić kamping :) 

Ja bym się tam nie pchała i to nie z powodów, o których pisze maarec choć w mojej ocenie dojazd i wyjazd do/z kempingu nie jest aż taki trudny szczególnie z niewiadką.

My odwiedziliśmy ten kemping właśnie w drugiej poł. lipca to był zapchany do granic możliwości. Przyczepy czy kampery stały praktycznie na plaży ale na patelni, a pod markizą niemal depcząc po nogach przechadzali się obcy ludzie tłumnie odwiedzający plażę. Wg mnie to jest główny minus tego kempingu. W gaju oliwnym są miejsca pod namioty. Ten kemping to na czerwiec lub wrzesień - w sezonie odradzam.

post-7016-0-75553400-1410428611.thumb.jpg.d1de25da74040938ab1c5603718239fd.jpgpost-7016-0-99234000-1410428613.thumb.jpg.64544413abf593ce0f87a21894340a8d.jpg

 

Godzinę temu, Benior napisał:

jak ten nie wypali to http://www.kampluka.com/

Zdajesz sobie sprawę, że on nie leży bezpośrednio przy morzu? jakieś 200 m do plaży trzeba iść ścieżką przez gaj lub uliczką trochę dalej. Kemping malusi, ciasny bardzo w większości namiotowcy bo miejsca też pod drzewkami oliwnymi a one są raczej niskie.

post-7016-0-51873800-1410460681.thumb.jpg.66bfa4f1725f96c58e402ebe575c412e.jpgpost-7016-0-26296600-1410460653.thumb.jpg.d78fd6133e6ec3657220c9bf9f971f6e.jpg

Tak jak radzi maarec, macie kawałek z Trpanji więc lepiej sobie podjechać przy okazji plażowania, zobaczyć na własne oczy, ocenić na miejscu czy warto się pchać z budką.

Godzinę temu, Benior napisał:

Tu bym wogóle z budką się nie pchała nawet niewiadówką. Ja nie wiem czy żeby wjechać na ten kemping połamiesz się zestawem bez odpinania. W mojej ocenie to jest kemping wyłącznie dla namiotów i nie za dużych kamperów. Położenie tarasowe, zaledwie kilka miejsc gdzie da się wjechać na kołach, reszta pod namioty. Dojazd wąziutki, o mijance zestaw/kamper/osobówka raczej można zapomnieć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.