Skocz do zawartości

Jak mocujecie latający kibelek w łazience w czasie jazdy


kalapan

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie, ale mi już raz się kibelek w czasie jazdy wywalił i na dodatek trochę szkody zrobił w plastikowej szafce.Jak go gada zamocować żeby w czasie jazdy nie latał jak żyd po pustym sklepie? mam taki układ:

 

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

 

Jak jest pusty, albo prawie pełny to większego problemu nie ma, ale jak jest tylko woda w spłuczce, a kibel prawie pusty, to się przewraca. Jak mocujecie je  na czas jazdy? Wiem, że najprościej by było jakieś zabezpieczenie wkręcić w ściany i blokować go, ale dziur nie chcę robić - no chyba, że będę musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować pas zabezpieczający. Może nie będzie to ładnie wyglądało. Ale na pewno zabezpieczy. Oczywiście po zakonczniu jazdy można odpiąć pas i zostawić tylko oczka.

 

Przykładowe oczka czy jak to się nazywa.3b7b22b4fe327efda9f77e8ea8cf87a7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można i torbą z ciuchami, tak blokowałem kibelek po tym jak mi się wywalił, ale to liche rozwiązanie na dłuższą metę.Coraz bardziej mnie kusi żeby wmontować normalny kibel, ale trochę się boję tego wycinania ścianki i montażu drzwiczek.Na dodatek nawet używany kibelek kompletny trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ciężar kibelka nie wyrwie tych oczek z tej cieniutkiej płyty niby meblowej, o to mam właśnie największe obawy.

Wydaje mi się że aż takich sił nie ma. Ja przed remontem miałem na paskach przymocowane kibelek i karnistry z wodą. Nic nigdy nie wyrwało.

A co masz za ścianą tą od kibelka. Bo jak np. szafa to można delikatnie na wylot i z podkładeczką na śrubę 4mm i nakręteczka. Ale to już według uznania. Na stały kibelek to trochę mało miejsca. Aby korzystać np z umywalki. Przynajmniej według mnie. ;)

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale mi już raz się kibelek w czasie jazdy wywalił i na dodatek trochę szkody zrobił w plastikowej szafce.Jak go gada zamocować żeby w czasie jazdy nie latał jak żyd po pustym sklepie? mam taki układ:

 

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

 

Jak jest pusty, albo prawie pełny to większego problemu nie ma, ale jak jest tylko woda w spłuczce, a kibel prawie pusty, to się przewraca. Jak mocujecie je  na czas jazdy? Wiem, że najprościej by było jakieś zabezpieczenie wkręcić w ściany i blokować go, ale dziur nie chcę robić - no chyba, że będę musiał.

Witam

Ja w swojej przyczepie mam zastosowane takie zabezpieczenie które jest zamocowane do ściany i się sprawdza

post-9736-0-09281900-1514925600.png

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o jakimś pasku myślałem, tylko chciałbym zamocować tak żeby kibelek zamocować na ścianie przeciwnej do kierunku jazdy, bo wtedy mógłbym spokojnie do łazienki wejść i nawet z kibelka skorzystać.Oczywiście mniej obaw by było jeżeli zamocowałbym kibel do ścianki z przodu, ale wtedy nie mam możliwości wejścia do łazienki i wiecznie muszę kibel przed użyciem przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dziurawienia ściany się nie obejdzie, ale trudno - jak mus, to mus.Przyczepię do ściany pasek i  przyciągnę kibelek do ściany.Dam  z tyłu jakiś podkład na grubość otwierającej się klapy i przyciągnę do ściany.Dwie małe dziurki na wylot do mocowania paska i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może nie w temacie...ale daj sobie spokój z tym kiblem i niczego nie dziuraw. Widziałem kasetowy za 500-600 zł do tego drzwiczki za 200 i masz mega wygodę. Z tego co widzę miejsce jest i sporo dobra wszelkiego już ta przyczepa dostała. Dołożysz raz i masz wszystko...

Pomyśl...a i ten komuś za pare złociszy sprzedasz...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może nie w temacie...ale daj sobie spokój z tym kiblem i niczego nie dziuraw. Widziałem kasetowy za 500-600 zł do tego drzwiczki za 200 i masz mega wygodę. Z tego co widzę miejsce jest i sporo dobra wszelkiego już ta przyczepa dostała. Dołożysz raz i masz wszystko...

Pomyśl...a i ten komuś za pare złociszy sprzedasz...

 

Masz rację, mnie ten kibel w mojej cepce drażni najbardziej. Wiem, że jest możliwość montażu normalnego kibla, bo znalazłem w internecie zdjęcie takiej samej przyczepy jak moja właśnie z normalnym kiblem, tak to wygląda:

 

3896359104cf1ae2gen.jpg

 

a w mojej go nie ma:

 

aaa70984e76d0fb4gen.jpg

 

co ciekawe u mnie na ścianie lewej od drzwi nawet jest zamontowany ten plastik do trzymania kibla stacjonarnego.Ten plastik widać na pierwszym zdjęciu - jest taki sam. Ale teraz musiałbym dobrać odpowiedni , pasujący kibel.Nawet z normalną spłuczką, przynajmniej nie musiałbym ciągnąć kabli. Ale w cenie 500-600 zł to widziałem tylko dezele.A jak jest ładny to kurcze lewy, a nie prawy.Bo ja chyba bym prawy potrzebował? O ile to określa się stojąc przed kiblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.