Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakichkolwiek informacji odnośnie sprężyn gazowych bakisty przyczepki dethleffs beduin . Orginał niestety nie utrzymuje pokrywy bakisty w pozycji otwartej a na samych spreżynach opisy zanikły.Interesuje mnie przede wszystkim symbol i siła zebym mógł jakoś je zidentyfikować.

Edytowane przez Arturo43

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdemontować i dobrać coś na wzór :hmm:  Mało informacji zresztą podałeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlugość i skok to nie problem gorzej z siłą wypychu , tak to się chyba nazywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Po demontażu siła powinna być napisana na sprężynie. U mnie w tabbercie było to 400N. Był tam zawias i dzwignia, 2 sprężyny miały co dźwigać. Klapa ważyła z 70kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Po demontażu siła powinna być napisana na sprężynie. U mnie w tabbercie było to 400N. Był tam zawias i dzwignia, 2 sprężyny miały co dźwigać. Klapa ważyła z 70kg.

Napisał że oznaczenia są nieczytelne  :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo. U mnie są 2 sztuki. Beduin 510 2006r.cc77b6395de684b5c8b9985a906c26b7.jpg

Ok widzę że siła sprężyny to 200N. Moje niestety są jak pisałem nieczytelne . Po wymontowaniu stawiają opór ale nie potrafią utrzymać pokrywy w położeniu otwartym i stąd wnioskuję że są do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok widzę że siła sprężyny to 200N. Moje niestety są jak pisałem nieczytelne . Po wymontowaniu stawiają opór ale nie potrafią utrzymać pokrywy w położeniu otwartym i stąd wnioskuję że są do wymiany.

U mnie są 2 sztuki po 200N. Jeśli klapa opada masz je do wymiany. Przerabialem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc i już wiem wszystko , teraz poszukiwania ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji sprawdzę u siebie bo z tego co pamiętam mam nowy amor i to chyba polskiej produkcji. Bakisty mamy chyba takie same

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli widzę ze te amorki jednak padają. U mnie dwa do wymiany gdyż naciskają z siłą 15 kg zamiast 20 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też ori padł po krótkim czasie . Ale wcześniej to zaczął  klękać  w niższych temperaturach takie jakie mamy w tej chwili . Na wiosnę jak się ociepliło to wszystko wracało do normy. 

Edytowane przez Maras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie juz latem co prawda ułatwia podnoszenie bakisty lecz po podniesieniu nie chciała się utrzymać sama i musiałem podpierać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi