Skocz do zawartości
Rheinlander

Zakup pierwszej przyczepki - kłopot z wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Rheinlander

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. W pierwszym tygodniu nowego roku wyruszam w teren. Na mapie na razie 4 większe komisy - co prawda daleko,ale jak nie pooglądam to będę stał w miejscu. O wynikach będę was informował - może komuś się przyda. 

A jakie macie zdanie o marce KIP ? Widziałem fajną z 2000 r oczywiście poza budżetem, ale .... 

P.S.

Visitor, faktycznie te uchwyty w tym Elddisie to jakaś kombinatorka - ja bym tak szybko tego nie dostrzegł  - szacunek  :yes:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rheinlander

Proszę o szczere podpowiedzi. Byłem w Ostrowie Wielkopolskim i mimo, że ceny są wysokie wpadł mi w oko tamtejszy Home Car. Gorąca prośba o opinie.

http://karawaning.net/rally.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
visitor1967

Proszę o szczere podpowiedzi. Byłem w Ostrowie Wielkopolskim i mimo, że ceny są wysokie wpadł mi w oko tamtejszy Home Car. Gorąca prośba o opinie.

http://karawaning.net/rally.htm

Ale już sprzedana :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rheinlander

O kurcze  :hmm: znowu ktoś mnie ubiegł - masakra z tymi poszukiwaniami :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

A o tym sprzedającym i miejscu było sporo napisane na tym forum

Przedstawionego w nie najlepszym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
visitor1967

A o tym sprzedającym i miejscu było sporo napisane na tym forum

Przedstawionego w nie najlepszym świetle.

Jedni chwalili, inni psioczyli.

Jak jak kupowałem swoją, to co prawda u nich nie kupiłem,

ale obsługa i rozmowy na odpowiednim poziomie - co prawda to już 3 lata temu.

Tak że ja daję - pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

Cieszę się Twoim szczęściem. Że udało ci się od niego kupić dobry sprzet !!!

Mi nie o to chodzi by komuś robić złe opinie ale jak rozmawiam z gościem telefonicznie , i zarzeka się że laleczka zdjęcia tak porobione na korzyść handlarza jadę 100km a na miejscu okazuje się że lewy przód był wyrwany i przyklejany kawałkiem blachy. Cena wygórowana ale myślę sobie jak za laleczkę może warte. A utargowałem 100 zł śmiech na sali. Mowa o Dethleffs-a news linę co do dzisiaj się z nią buja. Za około 6 miesięcy później byłem oglądać cepkę którą sobie upatrzył, z jednym z naszych forumowiczów. Po prostu masakra brak słów.

Tak że wszystkim którzy chcą kupić z tamtąd przyczepę gorąco Nie Polecam.

Aaaaa zapomniałem dodać ma też wypożyczalnie ten sprzedający.

W ogóle powinno na tym forum pojawić się spis nieuczciwych handlarzy i sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rheinlander

Sebka34, ale ja tego Home Cara oglądałem i powiem szczerz byłem w ciężkim szoku, że przyczepka z 93 roku może być w tak nienagannym stanie. Gdyby nie cena, która jak dla mnie była nieco wygórowana to brałbym ją bez zastanawiania. Teraz w sumie żałuję. Dodam jeszcze, że oprócz tej przyczepki oglądałem też 2 inne i były w równie fajnym stanie (Bayerlandy), tylko dla mnie cenowo nie ta bajka. Co do samej wizyty w komisie - ja zostałem bardzo miło przyjęty, choć nie umawiałem się na oględziny (przyjechałem znienacka i prawie zastałem właściciela na placu). Właściciel był uprzejmy i nie miał problemu z pokazaniem mi wszystkiego co mnie interesowało. Nie odniosłem negatywnego wrażenia. Ja osobiście będę odwiedzał ten komis bo moim zdaniem warto.       

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rheinlander

No i dokonało się :D. Padło na angielkę, a dokładnie na Swifta Classica z 1997. Chodziło o małą czepkę ze sprzętem na gaz i jest mała z gazem. Co najciekawsze zjeździłem za nią pół polski, a kupiłem pod nosem. Muszę jednak dodać, że to co niektórzy sprzedają trudno nazwać kempingami - są to raczej zgniłe śmierdzące budy na kółkach. Skandalem jest wystawiać coś za 12 - 15 tyś, co kosztowało w Anglii niecałe 1000 funtów a wyglądem przypomina budę z Polskiej budowy. Jedno jest pewne żyjemy w dziwnym kraju - na zachodzie sprzedaż takiego szrotu za takie pieniądze byłaby z pewnością zakazana (chyba że dla filantropów na działkę jako budka do lęgu ptactwa lub do hodowli pieczarek).  

W każdym razie bardzo dziękuję Wam za pomoc. Teraz czas rozpocząć przeróbki, naprawy itp. :D    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi