Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny. 3+4.


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam już za sobą parę wyjazdów przyczepką nad Polskie morze. Przyczepka teścia 2+1. Kiedy byliśmy po raz ostatni żona z dwoma córkami spała w przyczepce a ja w namiocie. Rodzinka się powiększyła i chciałbym kupić większą przyczepę dla siebie tak aby w miarę komfortowo mogło w niej spać 3 dorosłych i 4 dzieci. Ja ważę 130 kg wzrost 185cm , pozostała dwójka to kobiety ok160 cm i 50-60 kg tak więc z nimi to żaden problem by wszędzie czuły się komfortowo. Dzieci 7,5,2,1.

Holownik Renault Trafic DMC 2770. Tak tak-w grę będzie wchodzić B96 albo B+E.

Układ który najbardziej mi odpowiada ma przyczepka z linku poniżej , czyli w jednym końcu duża podkowa a w drugim łóżko piętrowe i spanie dla 1 osoby.

 

http://karawaning.net/amara2.htm

 

Ktoś z forumowiczów może oglądał tą przyczepkę? Na zdjęciach widać,że prawy tył jest pokancerowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj. To że ma jakieś zewnętrzne widoczne skazy, to jeszcze nie przekreślaj.

Używana każda ma jakieś "rysy" i ryski.

Ważne aby taka używana cepka, była szczelna - sucha,

tzn.  nigdy nie zalana wodą wewnątrz w swojej konstrukcji.

O tym sprzedawcy jest tu na forum :

http://forum.karawaning.pl/topic/4503-ostr%C3%B3w-wielkopolski-karawaning-kbilan/

Poczytaj i jeśli chcesz naprawdę mieć swoją własną :przyczepa: , to musisz sam dokonać oględzin,

najlepiej w towarzystwie osoby nie zainteresowanej zakupem przyczepy, tzn. z "chłodną głową".

Jeśli masz daleko, to możesz poprosić kogoś z forumowiczów tego forum, co blisko aby wstępnie zerknął.

Życzę dobrego zakupu i radości z korzystania z niezależnego wypoczynku :yay:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam już za sobą parę wyjazdów przyczepką nad Polskie morze. Przyczepka teścia 2+1. Kiedy byliśmy po raz ostatni żona z dwoma córkami spała w przyczepce a ja w namiocie. Rodzinka się powiększyła i chciałbym kupić większą przyczepę dla siebie tak aby w miarę komfortowo mogło w niej spać 3 dorosłych i 4 dzieci. Ja ważę 130 kg wzrost 185cm , pozostała dwójka to kobiety ok160 cm i 50-60 kg tak więc z nimi to żaden problem by wszędzie czuły się komfortowo. Dzieci 7,5,2,1.

Holownik Renault Trafic DMC 2770. Tak tak-w grę będzie wchodzić B96 albo B+E.

Układ który najbardziej mi odpowiada ma przyczepka z linku poniżej , czyli w jednym końcu duża podkowa a w drugim łóżko piętrowe i spanie dla 1 osoby.

 

http://karawaning.net/amara2.htm

 

Ktoś z forumowiczów może oglądał tą przyczepkę? Na zdjęciach widać,że prawy tył jest pokancerowany.

Pozdrawiam

Mógłbym w przyszłym tygodniu ją dla Ciebie obejrzeć, choć myślę, że w 7 osób w jednej przyczepie nie będzie komfortowo :P 

Podaj budżet jakim dysponujesz, będzie łatwiej o propozycje. poza tym skoro wchodzi w grę ViaToll i holownik nie ma większych ograniczeń także poszukałbym dwuosiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widziałem kiedyś angielkę o super układzie.

Na dyszlu dwa podwójne piętrusy na obu ścianach a na tyle podkowa.

Jak przypomnę sobie nazwę to ją podam. Pamiętam DMC coś ok 1400 kg.

Bardzo zgrabna konstrukcja.

Europejki większej niż 7 osób nie widziałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i linki. Dwuosiowe powiadacie. Hmmm. Nie wiem. Ja uważam że mój holownik ma ograniczenie i to dość poważne. Silnik- 1,6 dCi biturbo. Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ciągnie dwuosiowego kolosa.

Paweł Worach gdybyś był przejazdem gdzieś obok to looknij na nią. Nie fatyguje się specjalnie. Jedynie przy okazji. Nie chciałbym Cię " nadwyrężać"

4 linki że sprzedajemy już nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego Slon ale nie mogę się powstrzymać bo zaintrygował mnie już tytuł wątku "rodzina 3+4"

Trochę humorystycznie ale... to nielegalne jest w Polsce :] . Wiem, że jest kilka możliwości takiej kombinacji.

Po przeczytaniu tytułu i Twojego posta nasuwa mi się jednak pytanie jak przekonać pierwszą żonę lub kobietę że druga by się przydała?

No i jak się sprawdza taki układ - czy jest dwa razy lepiej czy dwa razy gorzej?

Pozdrawiam :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musisz sam sobie odpowiedzieć : kto z kim i gdzie będzie spać przez kolejne lata ?  Wielu sprzedających, ale też użytkowników  "kładzie"  na duże podstawowe łożko  nawet 3 osoby dorosłe. Wg mnie, na 2-3 noce może to jeszcze "jest"  wygodne,  ale na dłużej, na urlop : NOGDY.  Sam jesteś potężnym mężczyzną, wiec tylko 2 osoby na głównym "małżeńskim"  łóżku.  A jak poukładać pozostałe 5 osób (1+4) ?  A co będzie gdy  pogoda będzie niesprzyjająca, chłodno,  będzie padać.    A gdyby tak 2 w 1,  czyli  mały kamper ciągnący przyczepę,  ale to już inna KASA.  Wiec najpierw rozplanuj, kto gdzie i z kim będzie spać, Trudny wybór,  gdyż zawsze na jednym (dolnym łózku)  będą musiały spać 3 osoby  + dwa łożka pietrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek...ocknij się...

A za kamperem z przyczepą jeszcze osobówka tak? Bo gdzie upchniesz 7 osób.

Jak żyje nie widziałem takiego kampera z 7 pasami przy fotelach.

 

Trójka dzieci na podkowę. Babcia na dół, malec na górę a rodzice po środku przyczepy.

 

Fajne w tej budzie jest to że przy małej stosunkowo masie ma 2 osie i nie jest przy tym szeroka. Tylko 225 cm. Brałbym bez zastanowienia jak sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.